Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Zuidhorn (gemeente): verschil tussen versies
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{wrapper}} | |||
|{{Gemeente | |||
|naam = Zuidhorn | |||
|bestandsnaam vlag = Zuidhorn Netherlands svg.png | |||
|bestandsnaam wapen = Zuidhorn wapen svg.png | |||
|locatie = Map - NL - Municipality code 0056 (2009) svg.png | |||
|provincie = [[Groningen (provìncie)|Groningen]] (Grunnen) | |||
|hoofdplaats = [[Zuidhorn]] (Zuudhörn) | |||
|oppervlakte = 128,37 | |||
|oppervlakte land = 125,6 | |||
|oppervlakte water = 2,76 | |||
|inwoners = 18.501 | |||
|datum inwoners = 1 augustus 2006 | |||
|dichtheid = 147 | |||
|breedtegraad = 53 15 0 | |||
|lengtegraad = 6 24 0 | |||
|koördinaten = [http://toolserver.org/~geohack/geohack.php?pagename=Veendam¶ms=53.1016_N_6.8764_E_type:city GeoHack] | |||
|verkeersader = [[N355]] ''(Friesestraatweg)'' | |||
|netnummer = 050, 0594 | |||
|postcode = 9800-9809, 9830-9849, 9880-9889 | |||
|website = [http://www.zuidhorn.nl www.zuidhorn.nl] | |||
}} | |||
|- | |||
|[[Bestand:Map - NL - Zuidhorn (2009) svg.png|thumb|282px|Veendam en omgeving (2009) {{Legenda kaart Nederlandse gemeente}}]] | |||
|- | |||
|} | |||
'''Zuidhorn''' (Gronings: ''Zuudhörn'') is een dorp en gemeente in de provincie [[Groningen (provincie)|Groningen]] in [[Nederland]]. | '''Zuidhorn''' (Gronings: ''Zuudhörn'') is een dorp en gemeente in de provincie [[Groningen (provincie)|Groningen]] in [[Nederland]]. | ||
Versie van 14 feb 2011 20:19
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Zuidhorn (Gronings: Zuudhörn) is een dorp en gemeente in de provincie Groningen in Nederland.
De huidige gemeente Zuidhorn ontstond op 1 januari 1990* bij de gemeentelijke herindeling in de provincie Groningen . Bij deze operatie werden de voormalige gemeenten Aduard, Grijpskerk en Oldehove bij de oude gemeente Zuidhorn gevoegd.
Linken
- Gemeente Zuidhorn
- Nederlandse Gemeentewapens Zuidhorn
- Gemeente Zuidhorn. Historie en feiten
- CBS, Gemeente op maat, bevat een statistisch overzicht van Zuidhorn, 1999 20022004200520062008
Kaarten
Zie ook de categorie met mediabestanden in verband met Zuidhorn op Wikimedia Commons.
Bronvermelding
Bronnen, noten en/of referenties:
Gemeentelijke herindeling 1990
- Wijziging per 01-01-1990, ontvangen van:
- Aduard , 3019 hectare met 1010 woningen en 3016 inwoners
- Ezinge , 4 hectare met 0 woningen en 0 inwoners
- Grijpskerk, 3065 hectare met 1524 woningen en 4263 inwoners
- Grootegast, 97 hectare met 1 woning en 2 inwoners
- Leek , 21 hectare met 2 woningen en 3 inwoners
- Oldehove, 4022 hectare met 857 woningen en 2512 inwoners
- Oldekerk, 6 hectare met 0 woningen en 0 inwoners
- Zuidhorn, 2317 hectare met 0 woningen en 7444 inwoners
- Wijziging per 01-01-1990, overgegaan naar:
- Grootegast, 7 hectare met 0 woningen en 0 inwoners
- Leek, 8 hectare met 18 woningen en 77 inwoners[1]
Dorpen, gehuchten en buurtschappen in de gemeente Zuidhorn (1990-2019) | |
---|---|
Zuidhorn : | Briltil • Diepswal • Klinckema · Mokkenburg · Noorderburen • Noordhorn • Noordhornerga • Noordhornertolhek • Okswerd • Tolhek • Westergast · Zuiderburen • Zuidhorn |
Grijpskerk: | Buikstede • Gaarkeuken · Grijpskerk • 't Hoekje • Juursemakluft • Kievitsburen • Kommerzijl (deel) • Niezijl • Pieterzijl • Ruigewaard • Visvliet • Waarden • Westerhorn |
Oldehove : | Aalsum • Balmahuizen • Barnwerd • De Kampen • Electra • Englum • Frytum • Gaaikemaweer • Heereburen • Ikum • Kenwerd • Kommerzijl (deel) • Korhorn • Lammerburen • Lauwerzijl • Niehove • Oldehove • Pama • Ruigezand • Saaksum • Selwerd |
Aduard : | Aduard • Aduardervoorwerk • Den Ham • Den Horn • De Poffert • Fransum • Fransumervoorwerk • Gaaikemadijk • Hoogemeeden • Lagemeeden • Nieuwbrug • Nieuwklap • Spanjaardsdijk • Steentil • Tolhek • Wierumerschouw • (gedeeltelijk) •
|
Kaarten |
Gemeenten in de provincie Groningen |
---|
Appingedam · Bedum · Bellingwedde · De Marne · Delfzijl · Eemsmond · Groningen · Grootegast · Haren · Hoogezand-Sappemeer · Leek · Loppersum · Marum · Menterwolde · Oldambt · Pekela · Slochteren · Stadskanaal · Ten Boer · Veendam · Vlagtwedde · Winsum · Zuidhorn |