Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed
Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Overleg:Graven van Holland en Zeeland: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(Nieuwe pagina aangemaakt met 'Deze pagina was een kladje, maar het werkt niet. En het is te veel werk om het werkend te krijgen.') |
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Lijst_van_graven_van_Holland_en_Zeeland&oldid=52551576) |
||
(2 tussenliggende versies door een andere gebruiker niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{wiu||2=2018|3=10|4=20}} | |||
Dit is een '''lijst van de [[graven]] van [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]]'''. | |||
{| border="1" | |||
|- align="center" | |||
! Graaf | |||
! Opvolger | |||
! Periode | |||
! Graafschap | |||
|- align="left" | |||
| [[Gerulf]] || ||align="center"|ca. [[886]] - ca. [[896]] || [[Kennemerland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Dirk I (graaf)|Dirk I]] || zoon van [[Gerulf]] ||align="center"|ca. [[896]] - ca. [[939]] || [[Kennemerland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Dirk II van Holland|Dirk II]] ||zoon van [[Dirk I (graaf)|Dirk I]] ||align="center"|ca. [[939]] - ca. [[988]] || [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Arnulf van Holland|Arnulf]] ||zoon van [[Dirk II van Holland|Dirk II]] ||align="center"|ca. [[988]] - [[993]] || [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Lutgardis van Luxemburg]] ||vrouw van [[Arnulf van Holland|Arnulf]], regent voor [[Dirk III van Holland|Dirk III]] ||align="center"|[[993]] - [[1005]] || [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Dirk III van Holland|Dirk III]]||zoon van [[Arnulf van Holland|Arnulf]] ||align="center"|[[993]] - [[1039]] || [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Dirk IV van Holland|Dirk IV]]||zoon van [[Dirk III van Holland|Dirk III]] ||align="center"|[[1039]] - [[1049]]|| [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Floris I van Holland|Floris I]]||zoon van [[Dirk III van Holland|Dirk III]], broer van [[Dirk IV van Holland|Dirk IV]] ||align="center"|[[1049]] - [[1061]]|| [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Geertruida van Saksen]]||vrouw van [[Floris I van Holland|Floris I]], regentes voor [[Dirk V van Holland|Dirk V]] ||align="center"|[[1061]] - [[1063]]|| [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Robrecht I van Vlaanderen]]||tweede man van [[Geertruida van Saksen|Geertruida]], regent voor [[Dirk V van Holland|Dirk V]] ||align="center"|[[1063]] - [[1091]]|| [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] en [[Graafschap Vlaanderen|Vlaanderen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Dirk V van Holland|Dirk V]]||zoon van [[Floris I van Holland|Floris I]] ||align="center"|[[1061]] - [[1091]]|| [[Masaland|Maasland]], [[Kennemerland]] en [[Texel]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Floris II van Holland|Floris II]]||zoon van [[Dirk V van Holland|Dirk V]] ||align="center"|[[1091]] - [[1122]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Petronella van Saksen|Petronella van Saksen]]||vrouw van [[Floris II van Holland|Floris II]], regentes voor [[Dirk VI van Holland|Dirk VI]] ||align="center"|[[1122]] - [[??]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Dirk VI van Holland|Dirk VI]]||zoon van [[Floris II van Holland|Floris II]] ||align="center"|[[1122]] - [[1157]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Floris III van Holland|Floris III]]||zoon van [[Dirk VI van Holland|Dirk VI]] ||align="center"|[[1157]] - [[1190]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Dirk VII van Holland|Dirk VII]]||zoon van [[Floris III van Holland|Floris III]]||align="center"|[[1190]] - [[1203]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Ada van Holland (gravin)|Ada]]||dochter van [[Dirk VII van Holland|Dirk VII]]||align="center"|[[1203]] - [[1207]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Willem I van Holland|Willem I]]||zoon van [[Floris III van Holland|Floris III]] ||align="center"|[[1203]] - [[1222]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Floris IV van Holland|Floris IV]]||zoon van [[Willem I van Holland|Willem I]] ||align="center"|[[1222]] - [[1234]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Willem II van Holland|Willem II]]||zoon van [[Floris IV van Holland|Floris IV]] ||align="center"|[[1234]] - [[1256]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Floris V van Holland|Floris V]]||zoon van [[Willem II van Holland|Willem II]] ||align="center"|[[1256]] - [[1296]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Jan I van Holland|Jan I]]||zoon van [[Floris V van Holland|Floris V]] ||align="center"|[[1296]] - [[1299]]|| [[Graafschap Holland|Holland]] en [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Jan II van Avesnes|Jan II]]||zoon van [[Aleid van Holland|Aleid]] ||align="center"|[[1299]] - [[1304]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Graafschap Henegouwen|Henegouwen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Willem III van Holland|Willem III]]||zoon van [[Jan II van Holland|Jan II]] ||align="center"|[[1304]] - [[1337]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Graafschap Henegouwen|Henegouwen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Willem IV van Holland|Willem IV]]||zoon van [[Willem III van Holland|Willem III]] ||align="center"|[[1337]] - [[1345]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Graafschap Henegouwen|Henegouwen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Margaretha II van Henegouwen|Margaretha]]||dochter van [[Willem III van Holland|Willem III]], zuster van [[Willem IV van Holland|Willem IV]] ||align="center"|[[1345]] - [[1354]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Graafschap Henegouwen|Henegouwen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Willem V van Holland|Willem V]]||zoon van [[Margaretha II van Henegouwen|Margaretha]] ||align="center"|[[1354]] - [[1358]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Graafschap Henegouwen|Henegouwen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Albrecht van Beieren (1336-1404)|Albrecht]]||zoon van [[Margaretha II van Henegouwen|Margaretha]] ||align="center"|[[1358]] - [[1404]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Graafschap Henegouwen|Henegouwen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Willem VI van Holland|Willem VI]]||zoon van [[Albrecht van Beieren (1336-1404)|Albrecht]] ||align="center"|[[1404]] - [[1417]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Graafschap Henegouwen|Henegouwen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Jan van Beieren|Jan III]]||zoon van [[Albrecht van Beieren (1336-1404)|Albrecht]], broer van [[Willem VI van Holland|Willem VI]] ||align="center"|[[1417]] - [[1425]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Prinsbisdom Luik]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Jacoba van Beieren|Jacoba]]||dochter van [[Willem VI van Holland|Willem VI]] ||align="center"|[[1417]] - [[1433]]|| [[Graafschap Holland|Holland]], [[Graafschap Zeeland|Zeeland]] en [[Graafschap Henegouwen|Henegouwen]] | |||
|- align="left" | |||
| [[Filips de Goede]]||-- ||align="center"|[[1433]] - [[1467]]|| | |||
|- align="left" | |||
| [[Karel de Stoute]]||-- ||align="center"|[[1467]] - [[1477]]|| | |||
|- align="left" | |||
| [[Maria de Rijke]]||-- ||align="center"|[[1477]] - [[1482]]|| | |||
|} | |||
{{nocat}} |
Huidige versie van 2 nov 2018 om 23:40
Dit is een lijst van de graven van Holland en Zeeland.