Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Eurovision Young Dancers: verschil tussen versies
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Eurovision_Young_Dancers&diff=cur&oldid=35041507 21 feb 2013 Ezeltje1598 8 feb 2013) |
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Eurovision_Young_Dancers&oldid=43687836 23 mrt 2015) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
'''Eurovision Young Dancers''' is sinds [[16 juni]] [[1985]] een tweejaarlijkse presentatie en competitie van dansers die wordt uitgezonden op televisie door heel [[Europa (werelddeel)|Europa]] en [[Noord-Amerika]]. | |||
Aan | Aan Eurovision Young Dancers nemen jongeren van 15 tot 21 jaar deel, afkomstig uit landen die lid zijn van de [[Europese Radio-unie]] (EBU). Aan Eurovision Young Dancers kan ieder actief EBU-lid meedoen, waardoor ook landen buiten het werelddeel Europa (met name in het [[Midden-Oosten]] en [[Afrika]]) die mogelijkheid krijgen. Het gaat hier om [[Algerije]], [[Cyprus]], [[Egypte (land)|Egypte]], [[Israël]], [[Jordanië]], [[Libanon]], [[Libië]], [[Marokko]], [[Syrië]] en [[Tunesië]]. Opvallend is dat [[Canada]] ook meedeed, terwijl het in Noord-Amerika ligt. | ||
De meeste edities werden gewonnen door [[Spanje]] | De meeste edities werden gewonnen door [[Spanje]], namelijk in: 1985, 1989, 1991, 1993, 1995 en 1997. | ||
== | == Aantal overwinningen en georganiseerde festivals == | ||
{| class="wikitable | [[Bestand:Eurovision Young Dancers winners map.svg|thumb|Eurovision Winners|400px|right|Aantal overwinningen per land]] | ||
! | Recordhouder qua overwinningen is [[Spanje]], dat zes keer het festival won. Op plaats twee komt [[Nederland]] met twee overwinningen. De regel uit het gewone Eurovisiesongfestival dat het winnende land na een winst het festival het jaar daarop moet organiseren, geldt niet voor dit festival. | ||
! | |||
Buiten de landen in de tabel organiseerden ook [[Italië]] en [[Finland]] het festival. | |||
{| class="wikitable" style="font-size:95%" | |||
|- | |||
!Plaats | |||
!Land | |||
!Overwinningen | |||
!Organisaties | |||
|- | |||
| 1 | |||
| {{ES-VLAG}} [[Spanje op Eurovision Young Dancers|Spanje]] | |||
| 6 ([[Eurovision Young Dancers 1985|1985]], [[Eurovision Young Dancers 1989|1989]], [[Eurovision Young Dancers 1991|1991]], [[Eurovision Young Dancers 1993|1993]], [[Eurovision Young Dancers 1995|1995]], [[Eurovision Young Dancers 1997|1997]]) | |||
| 0 | |||
|- | |- | ||
| 2 | |||
| | | {{NL-VLAG}} [[Nederland op Eurovision Young Dancers|Nederland]] | ||
| 2 ([[Eurovision Young Dancers 2005|2005]], [[Eurovision Young Dancers 2013|2013]]) | |||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| rowspan="10" valign=top|3 | |||
| | | {{DK-VLAG}} [[Denemarken op Eurovision Young Dancers|Denemarken]] | ||
| 1 ([[Eurovision Young Dancers 1987|1987]]) | |||
| 0 | |||
|- | |- | ||
| {{DE-VLAG}} [[Duitsland op Eurovision Young Dancers|Duitsland]] | |||
| | | 1 ([[Eurovision Young Dancers 1999|1999]]) | ||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| {{FR-VLAG}} [[Frankrijk op Eurovision Young Dancers|Frankrijk]] | |||
| | | 1 ([[Eurovision Young Dancers 1989|1989]]) | ||
| 2 | |||
|- | |- | ||
| {{NO-VLAG}} [[Noorwegen op Eurovision Young Dancers|Noorwegen]] | |||
| | | 1 ([[Eurovision Young Dancers 2011|2011]]) | ||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| {{UA-VLAG}} [[Oekraïne op Eurovision Young Dancers|Oekraïne]] | |||
| | | 1 ([[Eurovision Young Dancers 2003|2003]]) | ||
| 0 | |||
|- | |- | ||
| {{PL-VLAG}} [[Polen op Eurovision Young Dancers|Polen]] | |||
| | | 1 ([[Eurovision Young Dancers 2001|2001]]) | ||
| 3 | |||
|- | |- | ||
| {{CZ-VLAG}} [[Tsjechië op Eurovision Young Dancers|Tsjechië]] | |||
| | | 1 ([[Eurovision Young Dancers 2003|2003]]) | ||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| {{GB-VLAG}} [[Verenigd Koninkrijk op Eurovision Young Dancers|Verenigd Koninkrijk]] | |||
| [[ | | 1 ([[Eurovision Young Dancers 1989|1989]]) | ||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| {{SE-VLAG}} [[Zweden op Eurovision Young Dancers|Zweden]] | |||
| | | 1 ([[Eurovision Young Dancers 2003|2003]]) | ||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| | | {{CH-VLAG}} [[Zwitserland op Eurovision Young Dancers|Zwitserland]] | ||
| 1 ([[Eurovision Young Dancers 1989|1989]]) | |||
| 1 | |||
|} | |||
== Deelnemende landen == | |||
{| class="wikitable vatop" | |||
!width="4%"| Jaar | |||
!width="32%"| Debuterende landen | |||
!width="32%"| Terugtrekkende landen | |||
!width="32%"| Terugkerende landen | |||
|- | |- | ||
! | ! [[Eurovision Young Dancers 1985|1985]] | ||
| {{BE}}, {{DE}}, {{FI}}, {{FR}}, {{IT}}, {{NL}}, {{NO}}, {{ES}}, {{GB}}, {{SE}}, {{CH}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
! [[ | ! [[Eurovision Young Dancers 1987|1987]] | ||
| {{CA}}, {{DK}}, {{YU}}, <br />{{AT}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
! [[Eurovision Young Dancers 1989|1989]] | |||
| {{CY}}, {{PT}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
! [[Eurovision Young Dancers 1991|1991]] | |||
| {{BG}} | |||
| {{CA}}, {{AT}}, {{GB}} | | {{CA}}, {{AT}}, {{GB}} | ||
| | |||
|- | |- | ||
! [[ | ! [[Eurovision Young Dancers 1993|1993]] | ||
| {{BG}}, {{IT}}, {{YU}}, {{NL}}, {{PT}} | | {{EE}}, {{GR}}, {{PL}}, {{SI}} | ||
| {{BG}}, {{IT}}, {{YU}},<br />{{NL}}, {{PT}} | |||
| {{AT}} | |||
|- | |- | ||
! [[ | ! [[Eurovision Young Dancers 1995|1995]] | ||
| {{HU}}, {{RU}} | |||
| {{DK}}, {{EE}} | | {{DK}}, {{EE}} | ||
| | |||
|- | |- | ||
! [[ | ! [[Eurovision Young Dancers 1997|1997]] | ||
| {{ | | {{LV}}, {{SK}} | ||
| {{FR}}, {{NO}}, {{AT}},<br />{{RU}}, {{CH}} | |||
| {{EE}} | |||
|- | |- | ||
! [[ | ! [[Eurovision Young Dancers 1999|1999]] | ||
| {{CZ}} | |||
| {{EE}}, {{SK}} | | {{EE}}, {{SK}} | ||
| {{FR}}, {{NL}}, {{GB}}, {{CH}} | |||
|- | |- | ||
! [[ | ! [[Eurovision Young Dancers 2001|2001]] | ||
| {{IE}}, {{UA}} | |||
| {{FR}}, {{HU}}, {{ES}} | | {{FR}}, {{HU}}, {{ES}} | ||
| {{EE}}, {{NO}}, {{AT}} | |||
|- | |- | ||
! [[ | ! [[Eurovision Young Dancers 2003|2003]] | ||
| {{ | | {{AM}}, {{RO}} | ||
| {{DE}}, {{IE}}, {{AT}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
! [[ | ! [[Eurovision Young Dancers 2005|2005]] | ||
| {{ | | | ||
| {{AM}}, {{EE}}, {{UA}}, {{CH}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | ! [[Eurovision Young Dancers 2011|2011]] | ||
| [[Bestand:Flag of Kosovo.svg|20px|Kosovo]] [[Kosovo]], {{HR}} | |||
| {{BE}}, {{CY}}, {{FI}}, {{LV}}, {{RO}}, {{CZ}}, {{GB}} | |||
| {{DE}}, {{PT}} | |||
|- | |- | ||
! [[Eurovision Young Dancers 2013|2013]] | |||
| {{BY}} | |||
| {{GR}}, [[Bestand:Flag of Kosovo.svg|20px|Kosovo]] [[Kosovo]], {{HR}},<br />{{PT}} | |||
! [[ | | {{AM}}, {{UA}}, {{CZ}} | ||
| {{ | |||
| | |||
| {{ | |||
|- | |- | ||
! [[Eurovision Young Dancers 2015|2015]] | |||
| {{AL}}, {{MT}} | |||
| {{AM}}, {{BY}} | |||
| | |||
|} | |} | ||
Regel 95: | Regel 152: | ||
!Jaar | !Jaar | ||
!Winnende land | !Winnende land | ||
! | !Danser | ||
!Landen | !Landen | ||
!Datum | !Datum finale | ||
!Locatie | !Locatie | ||
!Plaats | !Plaats | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 1985|1985]]''' | ||
| '''{{ES}}''' | |||
| [[Arantxa Arguelles]] | |||
| 11 | |||
| [[16 juni]] [[1985]] | |||
| [[Teatro Municipale]] | |||
| {{IT-VLAG}} [[Reggio Emilia (stad)|Reggio Emilia]] | |||
|- | |||
| '''[[Eurovision Young Dancers 1987|1987]]''' | |||
| '''{{DK}}''' | | '''{{DK}}''' | ||
| [[Rose Gad Poulsen]] | | [[Rose Gad Poulsen]] & [[Nikolaj Hübbe]] | ||
| | | 15 | ||
| [[31 mei]] [[1987]] | | [[31 mei]] [[1987]] | ||
| [[Schwetzingen Castle Theatre]] | | [[Schwetzingen Castle Theatre]] | ||
| {{DE-VLAG}} [[Schwetzingen]] | | {{DE-VLAG}} [[Schwetzingen]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 1989|1989]]''' | ||
| '''{{GB}} | | '''{{GB}}<br />{{FR}}<br />{{CH}}<br />{{ES}} | ||
| [[Tetsuya Kumakawa]] | | [[Tetsuya Kumakawa]]<br />[[Agnès Letestu]]<br />[[Christina McDermott]]<br />[[María Giménez]] & [[Igor Yebra]] | ||
| 17 | | 17 | ||
| [[28 juni]] [[1989]] | | [[28 juni]] [[1989]] | ||
| [[Palais des Congrès]] | | [[Palais des congrès de Paris|Palais des Congrès]] | ||
| {{FR-VLAG}} [[Parijs]] | | {{FR-VLAG}} [[Parijs]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 1991|1991]]''' | ||
| '''{{ES}}''' | | '''{{ES}}''' | ||
| [[Amaya Iglesias]] | | [[Amaya Iglesias]] | ||
| 15 | | 15 | ||
| [[5 juni]] [[1991]] | | [[5 juni]] [[1991]] | ||
Regel 129: | Regel 190: | ||
| {{FI-VLAG}} [[Helsinki]] | | {{FI-VLAG}} [[Helsinki]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 1993|1993]]''' | ||
| '''{{ES}}''' | | '''{{ES}}''' | ||
| [[Zanaida Yanowski]] | | [[Zanaida Yanowski]] | ||
| 15 | | 15 | ||
| [[15 juni]] [[1993]] | | [[15 juni]] [[1993]] | ||
Regel 138: | Regel 198: | ||
| {{SE-VLAG}} [[Stockholm]] | | {{SE-VLAG}} [[Stockholm]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 1995|1995]]''' | ||
| '''{{ES}}''' | | '''{{ES}}''' | ||
| [[Jesus Pastor Sahuquillo]] | | [[Jesus Pastor Sahuquillo]] & [[Ruth Miro Salvador]] | ||
| 15 | | 15 | ||
| [[6 juni]] [[1995]] | | [[6 juni]] [[1995]] | ||
Regel 147: | Regel 206: | ||
| {{CH-VLAG}} [[Lausanne (stad)|Lausanne]] | | {{CH-VLAG}} [[Lausanne (stad)|Lausanne]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 1997|1997]]''' | ||
| '''{{ES}}''' | | '''{{ES}}''' | ||
| [[Antonia Carmena San Jose]] | | [[Antonia Carmena San Jose]] | ||
| | | 13 | ||
| [[17 juni]] [[1997]] | | [[17 juni]] [[1997]] | ||
| [[Theatr Muzyczny]] | | [[Theatr Muzyczny]] | ||
| {{PL-VLAG}} [[Gdynia]] | | {{PL-VLAG}} [[Gdynia]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 1999|1999]]''' | ||
| '''{{DE}}''' | | '''{{DE}}''' | ||
| [[Yohan Stegli]] | | [[Yohan Stegli]] & [[Katja Wunsche]] | ||
| 16 | | 16 | ||
| [[10 juli]] [[1999]] | | [[10 juli]] [[1999]] | ||
Regel 165: | Regel 222: | ||
| {{FR-VLAG}} [[Lyon]] | | {{FR-VLAG}} [[Lyon]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 2001|2001]]''' | ||
| '''{{PL}}''' | | '''{{PL}}''' | ||
| [[David Kupinski|David]] | | [[David Kupinski|David]] & [[Marcin Kupinski]] | ||
| | | 18 | ||
| [[24 juli]] [[2001]] | | [[24 juli]] [[2001]] | ||
| [[Linbury Studio Theatre]] | | [[Royal Opera House|Linbury Studio Theatre]] | ||
| {{GB-VLAG}} [[Londen]] | | {{GB-VLAG}} [[Londen]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 2003|2003]]''' | ||
| '''{{UA}}<br />{{SE}}<br />{{CZ}} | |||
| [[Jerlin Ndudi]]<br />[[Kristina Oom]] & [[Sebastian Michanek]]<br />[[Monika Hejduková]] & [[Viktor Konvalinka]] | |||
| 17 | |||
| [[4 juli]] [[2003]] | |||
| [[Stadsschouwburg Amsterdam|Stadsschouwburg Theatre]] | |||
| {{NL-VLAG}} [[Amsterdam]] | |||
|- | |||
| '''[[Eurovision Young Dancers 2005|2005]]''' | |||
| '''{{NL}} | |||
| [[Milou Nuyens]] | |||
| 13 | |||
| [[24 juni]] [[2005]] | |||
| [[Teatr Narodowy|National Theatre]] | |||
| {{PL-VLAG}} [[Warschau]] | |||
|- | |||
| '''[[Eurovision Young Dancers 2011|2011]]''' | |||
| '''{{NO}}''' | | '''{{NO}}''' | ||
| [[Daniel Sarr]] | | [[Daniel Sarr]] | ||
| 10 | | 10 | ||
| [[24 juni]] [[2011]] | | [[24 juni]] [[2011]] | ||
Regel 183: | Regel 254: | ||
| {{NO-VLAG}} [[Oslo]] | | {{NO-VLAG}} [[Oslo]] | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | | '''[[Eurovision Young Dancers 2013|2013]]''' | ||
| | |'''{{NL}}''' | ||
| | | [[Sedrig Verwoert]] | ||
| 10 | | 10 | ||
| [[14 juni]] [[2013]] | | [[14 juni]] [[2013]] | ||
| [[Baltic Opera House]] | |||
| {{PL-VLAG}} [[Gdansk]] | |||
|- | |||
| '''[[Eurovision Young Dancers 2015|2015]]''' | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
| {{PL- | | [[19 juni]] [[2015]] | ||
| [[Nové divadlo|New Theatre]] | |||
| {{CZ-VLAG}} [[Pilsen]] | |||
|} | |||
== Statistieken == | |||
Hieronder de top 3 plaatsen. Landen in het grijs doen niet meer mee. | |||
{| class="wikitable vatop sortable" bgcolor="#CCCCCC" | |||
! Nr. !! Land !! 1ste !! 2de !! 3de !!| Totaal | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 1 || {{ES}} || 6 || - || 1 || style="background-color:#FFDEAD;"| 7 | |||
|- | |||
| 2 || {{NL}} || 2 || - || 1 || style="background-color:#FFDEAD;"| 3 | |||
|- | |||
| 3 || {{SE}} || 1 || 2 || 2 || style="background-color:#FFDEAD;"| 5 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 4 || {{CH}} || 1 || 2 || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 3 | |||
|- | |||
| 5 || {{DE}} || 1 || 1 || 1 || style="background-color:#FFDEAD;"| 3 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 5 || {{FR}} || 1 || 1 || 1 || style="background-color:#FFDEAD;"| 3 | |||
|- | |||
| 7 || {{NO}} || 1 || 1 || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 2 | |||
|- | |||
| 7 || {{PL}} || 1 || 1 || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 2 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 9 || {{DK}} || 1 || - || 1 || style="background-color:#FFDEAD;"| 2 | |||
|- | |||
| 10 || {{UA}} || 1 || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 1 | |||
|- | |||
| 10 || {{CZ}} || 1 || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 1 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 10 || {{GB}} || 1 || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 1 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 13 || {{BE}} || - || 2 || 2 || style="background-color:#FFDEAD;"| 4 | |||
|- | |||
| 14 || {{SI}} || - || 1 || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 1 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 15 || {{AT}} || - || - || 1 || style="background-color:#FFDEAD;"| 1 | |||
|- | |||
| 16 || {{AL}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{AM}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{BG}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{CA}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{CY}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{EE}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{FI}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{GR}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{HU}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{IE}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{IT}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{YUCS}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || [[Bestand:Flag of Kosovo.svg|20px|Kosovo]] [[Kosovo]] || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{HR}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{LV}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|- | |||
| 16 || {{MT}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{PT}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{RO}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{RU}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{SK}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|-style="background-color:#DCDCDC;" | |||
| 16 || {{BY}} || - || - || - || style="background-color:#FFDEAD;"| 0 | |||
|} | |} | ||
Regel 196: | Regel 352: | ||
* [[Eurovisiedansfestival]] | * [[Eurovisiedansfestival]] | ||
* [[Junior Eurovisiesongfestival]] | * [[Junior Eurovisiesongfestival]] | ||
* [[Eurovision Young Musicians]] | |||
== Externe links == | == Externe links == | ||
* [http://www.youngdancers.tv/ Website van het | * [http://www.youngdancers.tv/ Website van het Eurovision Young Dancers] | ||
{{Navigatie | {{Navigatie Eurovision Young Dancers}} | ||
{{Navigatie landen | {{Navigatie landen Eurovision Young Dancers}} | ||
[[Categorie | [[Categorie:Eurovision Young Dancers| ]] | ||
Versie van 14 mei 2015 14:40
Eurovision Young Dancers is sinds 16 juni 1985 een tweejaarlijkse presentatie en competitie van dansers die wordt uitgezonden op televisie door heel Europa en Noord-Amerika.
Aan Eurovision Young Dancers nemen jongeren van 15 tot 21 jaar deel, afkomstig uit landen die lid zijn van de Europese Radio-unie (EBU). Aan Eurovision Young Dancers kan ieder actief EBU-lid meedoen, waardoor ook landen buiten het werelddeel Europa (met name in het Midden-Oosten en Afrika) die mogelijkheid krijgen. Het gaat hier om Algerije, Cyprus, Egypte, Israël, Jordanië, Libanon, Libië, Marokko, Syrië en Tunesië. Opvallend is dat Canada ook meedeed, terwijl het in Noord-Amerika ligt.
De meeste edities werden gewonnen door Spanje, namelijk in: 1985, 1989, 1991, 1993, 1995 en 1997.
Aantal overwinningen en georganiseerde festivals
Recordhouder qua overwinningen is Spanje, dat zes keer het festival won. Op plaats twee komt Nederland met twee overwinningen. De regel uit het gewone Eurovisiesongfestival dat het winnende land na een winst het festival het jaar daarop moet organiseren, geldt niet voor dit festival.
Buiten de landen in de tabel organiseerden ook Italië en Finland het festival.
Plaats | Land | Overwinningen | Organisaties |
---|---|---|---|
1 | Spanje | 6 (1985, 1989, 1991, 1993, 1995, 1997) | 0 |
2 | Nederland | 2 (2005, 2013) | 1 |
3 | Denemarken | 1 (1987) | 0 |
Duitsland | 1 (1999) | 1 | |
Frankrijk | 1 (1989) | 2 | |
Noorwegen | 1 (2011) | 1 | |
Oekraïne | 1 (2003) | 0 | |
Polen | 1 (2001) | 3 | |
Tsjechië | 1 (2003) | 1 | |
Verenigd Koninkrijk | 1 (1989) | 1 | |
Zweden | 1 (2003) | 1 | |
Zwitserland | 1 (1989) | 1 |
Deelnemende landen
Edities
Statistieken
Hieronder de top 3 plaatsen. Landen in het grijs doen niet meer mee.
Nr. | Land | 1ste | 2de | 3de | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Spanje | 6 | - | 1 | 7 |
2 | Nederland | 2 | - | 1 | 3 |
3 | Zweden | 1 | 2 | 2 | 5 |
4 | Zwitserland | 1 | 2 | - | 3 |
5 | Duitsland | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Frankrijk | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Noorwegen | 1 | 1 | - | 2 |
7 | Polen | 1 | 1 | - | 2 |
9 | Denemarken | 1 | - | 1 | 2 |
10 | Oekraïne | 1 | - | - | 1 |
10 | Tsjechië | 1 | - | - | 1 |
10 | Verenigd Koninkrijk | 1 | - | - | 1 |
13 | België | - | 2 | 2 | 4 |
14 | Slovenië | - | 1 | - | 1 |
15 | Oostenrijk | - | - | 1 | 1 |
16 | Albanië | - | - | - | 0 |
16 | Armenië | - | - | - | 0 |
16 | Bulgarije | - | - | - | 0 |
16 | Canada | - | - | - | 0 |
16 | Cyprus | - | - | - | 0 |
16 | Estland | - | - | - | 0 |
16 | Finland | - | - | - | 0 |
16 | Griekenland | - | - | - | 0 |
16 | Hongarije | - | - | - | 0 |
16 | Ierland | - | - | - | 0 |
16 | Italië | - | - | - | 0 |
16 | Joegoslavië | - | - | - | 0 |
16 | Kosovo | - | - | - | 0 |
16 | Kroatië | - | - | - | 0 |
16 | Letland | - | - | - | 0 |
16 | Malta | - | - | - | 0 |
16 | Portugal | - | - | - | 0 |
16 | Roemenië | - | - | - | 0 |
16 | Rusland | - | - | - | 0 |
16 | Slowakije | - | - | - | 0 |
16 | Wit-Rusland | - | - | - | 0 |
Zie ook
Externe links
Eurovision Young Dancers |
---|
1985 · 1987 · 1989 · 1991 · 1993 · 1995 · 1997 · 1999 · 2001 · 2003 · 2005 · 2011 · 2013 · 2015 · 2017 Zie ook: Eurovisiedansfestival · Eurovisiesongfestival · Junior Eurovisiesongfestival · Eurovision Young Musicians · Eurovision Choir |
Landen op Eurovision Young Dancers |
---|
|