Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Buslijn 29 (Haaglanden)
Lijn 29 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Totale lengte: | ? km | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Geopend: 01-11-1955: Waalsdorperweg/Van Berwaerdeweg/Oostduinlaan - Station HS | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heropend: 26-05-1967: Station HS - Congresgebouw
15-08-1971: Kurhaus - Zuiderpark 05-1990: Station HS - Oude Waalsdorperweg 06-10-1997: Centraal Station - Oude Waalsdorperweg 13-12-2009: Kijkduinpark - Forellendaal 18-04-2011: Centraal Station - Oude Waalsdorperweg | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Huidige status: | Vanaf 18-04-11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Busdienst door: | HTM | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lijn 29 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Buslijn 29 van HTM is een buslijn in de regio Haaglanden in de Nederlandse provincie Zuid-Holland.
De lijn verbindt Oude Waalsdorperweg via het Bronovo Ziekenhuis, Oostduin, Malieveld en het Centraal Station. Deze lijn rijdt vanaf 18 april 2011 tijdens de ochtend-/avondspits. Bus 29 vervangt bus 22 tussen Duinzigt en Centraal Station die tijdens de ochtend-/avondspits reden.
Geschiedenis
1955 - 1965
- 1 november 1955: Lijn 29 werd ingesteld op het traject Waalsdorperweg/Van Berwaerdeweg/Oostduinlaan - Station Hollands Spoor. In het kader van de omzetting van alle Haagse buslijnaanduidingen van letters in cijfers werd dit het lijnnummer van lijn T, die vanaf 1946 een busdienst had onderhouden op dit traject.
- 30 oktober 1965: Lijn 29 werd opgeheven. Dit werd vanwege het 1e fase van Plan Lehner met lijn 18 omgezet tot een nieuwe bus 18.
1967 - 2010
- 26 mei 1967: Lijn 29 werd ingezet vanaf Station Hollands Spoor - Congresgebouw. Deze traject werd ingezet als zomerlijn en bij evenementen.
- 18 juli 1968: Lijn 29 werd opgeheven.
- 15 augustus 1971: Lijn 29 werd weer ingezet vanaf Kurhaus - Zuiderpark. Deze buslijn rijdt op zondag als voetballijn vanwege ADO Den Haag wedstrijden die thuis speelden.
- december 1972: Lijn 29 werd opgeheven.
- mei 1990: Lijn 29 reed als spitslijn tussen Oude Waalsdorperweg en Station Hollands Spoor.
- 6 oktober 1997: De route van lijn 29 werd overgenomen door lijn 28 en lijn 29 zelf werd vanaf Oude Waalsdorperweg t/m Centraal Station ingekort.
- 12 december 2003: Lijn 29 werd opgeheven.
- 13 december 2009: Lijn 29 reed vanaf Kijkduinpark (Die lijn 24P heeft overgenomen) - Forellendaal (Kraayenstein). Deze buslijn betreft nog een test en hij rijdt twee keer per uur. Bij voldoende gebruik zal de wijziging definitief worden.
- 12 december 2010: Lijn 29 werd opgeheven. Dit in verband met te weinig gebruik van deze bus.
2011 - heden
- 18 april 2011: Lijn 29 rijdt tijdens de ochtend-avondspits vanaf Oude Waalsdorperweg tot Centraal Station. Het traject tussen Duinzigt en Centraal Station van lijn 22 die tijdens de ochtend-/avondspits reden wordt overgenomen door lijn 29.
Externe links
Buslijnen in de regio Haaglanden |
---|
Stadsdienst Delft: 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 69
Stadsdienst Den Haag: 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · 28
Stadsdienst Zoetermeer:
70 · 71 |