Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed
Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Gebruiker:Franciscus/kladblok: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 25: | Regel 25: | ||
::en : | ::en : | ||
::* '''''tg α = BC / AC = ½ AB / ½ AB√3 = 1/3 . √3 = 0,577''''' | ::* '''''tg α = BC / AC = ½ AB / ½ AB√3 = 1/3 . √3 = 0,577''''' | ||
{| class="wikitable" | |||
!'''Quotiënt''' | |||
! '''''Φ''''' | |||
|- | |||
| 1 : 1 | |||
| 1 | |||
|- | |||
| 2 : 1 | |||
| 2 | |||
|- | |||
| 3 : 2 | |||
|1,5 | |||
|- | |||
| 5 : 3 | |||
| 1,67 | |||
|- | |||
| 8 : 5 | |||
| 1,6 | |||
|- | |||
| 13 : 8 | |||
| 1,625 | |||
|- | |||
| 21 : 13 | |||
| 1,61538 | |||
|- | |||
| 34 : 21 | |||
| 1,61905 | |||
|- | |||
| 55 : 34 | |||
| 1,61765 | |||
|- | |||
| 89 : 55 | |||
| 1,61818 | |||
|- | |||
| 144 : 89 | |||
| 1,61797 | |||
|- | |||
| 233 : 144 | |||
| 1,61805 | |||
|- | |||
| 377 : 233 | |||
| 1,618025 | |||
|- | |||
| 610 : 377 | |||
| 1,618037 | |||
|- | |||
| 987 : 610 | |||
| 1,6180327 | |||
|- | |||
| 1597 : 987 | |||
| 1,618034 | |||
|- | |||
| 2584 : 1597 | |||
| 1,6180338 | |||
|- | |||
| 4181 : 2584 | |||
| 1,6080340 | |||
|- | |||
| 6765 : 4181 | |||
| 1,618033963 | |||
|} |
Versie van 6 okt 2009 19:54
Deze pagina gebruik ik om nieuwe artikelen even op te bergen en te bewerken, vóórdat ik ze als bijdrage op Wikisage zet. Ook kan ik hier enkele geheugensteuntjes kwijt.
Franciscus 4 feb 2009 14:55 (UTC)
Franciscus 20 jul 2009 13:33 (UTC)
- sin α = BC / AB = ½ AB / AB = 0,5
- Voor zijde AC wordt de stelling van Pythagoras toegepast, en wel als volgt:
- AC = √ ( AB ) 2 – ( BC ) 2 = √ ( AB ) 2 – ( ½ AB ) 2 = √ ¾ (AB) 2 = ½ AB√3
- Hieruit volgt dan :
- cos α = AC / AB = ½ AB √ 3 / AB = ½ √ 3 ( = 8,66 )
- en :
- tg α = BC / AC = ½ AB / ½ AB√3 = 1/3 . √3 = 0,577
Quotiënt | Φ |
---|---|
1 : 1 | 1 |
2 : 1 | 2 |
3 : 2 | 1,5 |
5 : 3 | 1,67 |
8 : 5 | 1,6 |
13 : 8 | 1,625 |
21 : 13 | 1,61538 |
34 : 21 | 1,61905 |
55 : 34 | 1,61765 |
89 : 55 | 1,61818 |
144 : 89 | 1,61797 |
233 : 144 | 1,61805 |
377 : 233 | 1,618025 |
610 : 377 | 1,618037 |
987 : 610 | 1,6180327 |
1597 : 987 | 1,618034 |
2584 : 1597 | 1,6180338 |
4181 : 2584 | 1,6080340 |
6765 : 4181 | 1,618033963 |