Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Duits handbalteam (mannen): verschil tussen versies
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Duits_handbalteam&oldid=40779158 Djdaan2 9 mrt 2014) |
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Duits_handbalteam_(mannen)&oldid=63661921) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Infobox nationaal | {{Infobox nationaal handbalteam|Naam=Duitsland|Wereldkampioenschap handbal=Wereldkampioenschap handbal mannen|Regionaal optredens=13|Regionaal eerste keer=[[Europees kampioenschap handbal mannen 1994|1994]]|Regionaal beste resultaat=1ste ([[Europees kampioenschap handbal mannen 2004|2004]], [[Europees kampioenschap handbal mannen 2006|2006]])|Update=1 februari 2021 | ||
| Naam | <!-- Thuis kleuren -->|pattern_la1=|pattern_b1=|pattern_ra1=|Regionaal=[[Europees kampioenschap handbal mannen|Europees kampioenschap]]|leftarm1=FFFFFF|rightarm1=FFFFFF|shorts1=FFFFFF|pattern_la2=|pattern_b2=|pattern_ra2=|leftarm2=000000|body2=000000|rightarm2=000000|body1=FFFFFF|WK beste resultaat=1ste ([[Wereldkampioenschap handbal mannen 1938|1938]], [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1978|1978]], [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2007|2007]])|Meeste goals=[[Frank-Michael Wahl]] (1412)|WK eerste keer=1938|Bijnaam=|Ranking=|Hoogste ranking=|Laagste ranking=|Associatie=[[Deutscher Handballbund|DHB]]|Sponsor= [[Puma (concern)|Puma]]|Bondscoach={{IS-VLAG}} [[Alfreð Gíslason]]|Vlag={{DE-VLAG|175}}|Meeste interlands=[[Frank-Michael Wahl]] (344)|Eerste interland={{DE-VLAG}} '''Duitsland''' {{0}}3 : {{0}}6 [[Oostenrijks handbalteam (mannen)|Oostenrijk]] [[Bestand:Flag of Austria (state) 1919-1934.svg|20px|rand]]<br/>[[13 september]] [[1925]], [[Halle (Saale)]]|Laatste interland=|Grootste overwinning={{DE-VLAG}} '''Duitsland''' 46 : {{0}}4 [[Luxemburgs handbalteam (mannen)|Luxemburg]] {{LU-VLAG}}<br/>[[27 februari]] [[1958]], [[Oost-Berlijn]], [[Duitse Democratische Republiek|DDR]]|Zwaarste verlies={{DE-1935-VLAG}} '''Nazi-Duitsland''' 10 : 28 [[Zweeds handbalteam (mannen)|Zweden]] {{SE-VLAG}}<br/>([[6 januari]] [[1942]], [[Göteborg (stad)|Göteborg]], [[Zweden]])|OS optredens=10|OS eerste keer=1936|OS beste resultaat=1ste ([[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1936|1936]])|WK optredens=25|shorts2=000000}} | ||
| | Het '''Duits [[Handbal|handbalteam]]''' is het nationale team van '''[[Duitsland]]''' voor mannen. Het team vertegenwoordigt de [[Deutscher Handballbund]]. | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| Hoogste ranking | |||
| Laagste ranking | |||
| Bondscoach | |||
| | |||
| Meeste interlands | |||
| | |||
| | |||
| Grootste overwinning | |||
| Zwaarste verlies | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| shorts2 | |||
}} | |||
== Resultaten == | |||
=== Olympische Spelen === | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; font-size: 100%; width: 60%; max-width: 68em; white-space: nowrap;" | |||
!Jaar | |||
!Resultaat | |||
!GS | |||
!W | |||
!G | |||
!V | |||
!DV | |||
!DT | |||
|- style="background:gold;" | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DE-1935-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1936|1936]] | |||
|'''1''' | |||
|5 | |||
|5 | |||
|0 | |||
|0 | |||
|96 | |||
|19 | |||
|- | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DE-1949-WD-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1972|1972]] | |||
|'''6''' | |||
|6 | |||
|2 | |||
|1 | |||
|3 | |||
|82 | |||
|89 | |||
|- bgcolor="9acdff" | |||
|{{CA-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1976|1976]] | |||
|'''4''' | |||
|6 | |||
|4 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|115 | |||
|97 | |||
|- | |||
|{{SUHH-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1980|1980]] | |||
| colspan="7" |''Niet gekwalificeerd'' | |||
|- style="background:silver;" | |||
|{{US-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1984|1984]] | |||
|'''2''' | |||
|6 | |||
|5 | |||
|0 | |||
|1 | |||
|131 | |||
|113 | |||
|- | |||
|{{KR-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1988|1988]] | |||
| colspan="7" |''Niet gekwalificeerd'' | |||
|- | |||
|{{ES-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1992|1992]] | |||
|'''10''' | |||
|6 | |||
|1 | |||
|1 | |||
|4 | |||
|116 | |||
|123 | |||
|- | |||
|{{US-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 1996|1996]] | |||
|'''7''' | |||
|6 | |||
|4 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|144 | |||
|128 | |||
|- | |||
|{{AU-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 2000|2000]] | |||
|'''5''' | |||
|8 | |||
|5 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|203 | |||
|180 | |||
|- style="background:silver;" | |||
|{{GR-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 2004|2004]] | |||
|'''2''' | |||
|8 | |||
|5 | |||
|0 | |||
|3 | |||
|216 | |||
|181 | |||
|- | |||
|{{CN-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 2008|2008]] | |||
|'''9''' | |||
|5 | |||
|2 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|126 | |||
|130 | |||
|- | |||
|{{GB-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 2012|2012]] | |||
| colspan="7" |''Niet gekwalificeerd'' | |||
|- style="background:#cfaa88;" | |||
|{{BR-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016|2016]] | |||
|'''3''' | |||
|8 | |||
|6 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|246 | |||
|216 | |||
|- | |||
|{{JP-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 2020|2020]] | |||
|'''6''' | |||
|6 | |||
|3 | |||
|0 | |||
|3 | |||
|172 | |||
|162 | |||
|- | |||
|{{FR-VLAG}} [[Handbal op de Olympische Zomerspelen 2024|2024]] | |||
| colspan="7" |''Toekomstige evenementen'' | |||
|- | |||
!Totaal | |||
!10/14 | |||
!64 | |||
!39 | |||
!4 | |||
!21 | |||
!1473 | |||
!1276 | |||
|} | |||
=== Wereldkampioenschappen === | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center;" | |||
!Jaar | |||
!Resultaat | |||
!GS | |||
!W | |||
!G | |||
!V | |||
!DV | |||
!DT | |||
|- style="background:gold;" | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DE-1935-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1938|1938]] | |||
|'''1''' | |||
|3 | |||
|3 | |||
|0 | |||
|0 | |||
|23 | |||
|9 | |||
|- style="background:silver;" | |||
|{{SE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1954|1954]] | |||
|'''2''' | |||
|4 | |||
|3 | |||
|0 | |||
|1 | |||
|61 | |||
|30 | |||
|- style="background:#cfaa88;" | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DDDE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1958|1958]] | |||
|'''3''' | |||
|4 | |||
|3 | |||
|0 | |||
|1 | |||
|149 | |||
|70 | |||
|- bgcolor="9acdff" | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DE-1949-WD-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1961|1961]] | |||
|'''4''' | |||
|6 | |||
|4 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|107 | |||
|64 | |||
|- bgcolor="9acdff" | |||
|{{CSHH-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1964|1964]] | |||
|'''4''' | |||
|6 | |||
|3 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|96 | |||
|86 | |||
|- | |||
|{{SE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1967|1967]] | |||
|6 | |||
|5 | |||
|3 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|158 | |||
|139 | |||
|- | |||
|{{FR-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1970|1970]] | |||
|5 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|0 | |||
|1 | |||
|88 | |||
|81 | |||
|- | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DDDE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1974|1974]] | |||
|9 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|126 | |||
|100 | |||
|- style="background:gold;" | |||
|{{DK-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1978|1978]] | |||
|'''1''' | |||
|6 | |||
|4 | |||
|2 | |||
|0 | |||
|105 | |||
|86 | |||
|- | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DE-1949-WD-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1982|1982]] | |||
|7 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|128 | |||
|123 | |||
|- | |||
|{{CH-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1986|1986]] | |||
|7 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|0 | |||
|3 | |||
|134 | |||
|135 | |||
|- | |||
|{{CSHH-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1990|1990]] | |||
| colspan="7" |''Niet gekwalificeerd'' | |||
|- | |||
|{{SE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1993|1993]] | |||
|6 | |||
|7 | |||
|3 | |||
|2 | |||
|2 | |||
|154 | |||
|154 | |||
|- bgcolor="9acdff" | |||
|{{IS-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1995|1995]] | |||
|'''4''' | |||
|9 | |||
|7 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|221 | |||
|184 | |||
|- | |||
|{{JP-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1997|1997]] | |||
| colspan="7" |''Niet gekwalificeerd'' | |||
|- | |||
|{{EG-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 1999|1999]] | |||
|5 | |||
|9 | |||
|8 | |||
|0 | |||
|1 | |||
|244 | |||
|182 | |||
|- | |||
|{{FR-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2001|2001]] | |||
|8 | |||
|8 | |||
|3 | |||
|1 | |||
|4 | |||
|233 | |||
|189 | |||
|- style="background:silver;" | |||
|{{PT-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2003|2003]] | |||
|'''2''' | |||
|9 | |||
|7 | |||
|1 | |||
|1 | |||
|306 | |||
|219 | |||
|- | |||
|{{TN-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2005|2005]] | |||
|9 | |||
|9 | |||
|5 | |||
|1 | |||
|3 | |||
|323 | |||
|232 | |||
|- style="background:gold;" | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2007|2007]] | |||
|'''1''' | |||
|10 | |||
|9 | |||
|0 | |||
|1 | |||
|304 | |||
|260 | |||
|- | |||
|{{HR-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2009|2009]] | |||
|5 | |||
|8 | |||
|4 | |||
|2 | |||
|2 | |||
|232 | |||
|202 | |||
|- | |||
|{{SE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2011|2011]] | |||
|11 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|0 | |||
|4 | |||
|268 | |||
|246 | |||
|- | |||
|{{ES-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2013|2013]] | |||
|5 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|200 | |||
|176 | |||
|- | |||
|{{QA-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2015|2015]] | |||
|7 | |||
|9 | |||
|6 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|250 | |||
|221 | |||
|- | |||
|{{FR-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2017|2017]] | |||
|9 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|0 | |||
|1 | |||
|170 | |||
|128 | |||
|- bgcolor="9acdff" | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DK-VLAG}}{{DE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2019|2019]] | |||
|'''4''' | |||
|10 | |||
|6 | |||
|2 | |||
|2 | |||
|269 | |||
|237 | |||
|- | |||
|{{EG-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2021|2021]] | |||
|12 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|163 | |||
|122 | |||
|- | |||
|{{PL-VLAG}}{{SE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2023|2023]] | |||
| colspan="7" rowspan="2" |''Kwalificatie'' | |||
|- | |||
|{{DK-VLAG}}{{HR-VLAG}}{{NO-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2025|2025]] | |||
|- | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DE-VLAG}} [[Wereldkampioenschap handbal mannen 2027|2027]] | |||
| colspan="7" |''Gekwalificeerd als thuisland.'' | |||
|- | |||
!Totaal | |||
!25/30 | |||
!159 | |||
!107 | |||
!13* | |||
!39 | |||
!4019 | |||
!3228 | |||
|} | |||
=== Europese kampioenschap === | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center;" | |||
!Jaar | |||
!Resultaat | |||
!GS | |||
!W | |||
!G | |||
!V | |||
!DV | |||
!DT | |||
|- | |||
|{{PT-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 1994|1994]] | |||
|9 | |||
|6 | |||
|2 | |||
|1 | |||
|3 | |||
|135 | |||
|131 | |||
|- | |||
|{{ES-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 1996|1996]] | |||
|8 | |||
|6 | |||
|1 | |||
|1 | |||
|4 | |||
|131 | |||
|135 | |||
|- style="background:#c96;" | |||
|{{IT-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 1998|1998]] | |||
|'''3''' | |||
|7 | |||
|5 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|177 | |||
|159 | |||
|- | |||
|{{HR-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2000|2000]] | |||
|9 | |||
|6 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|3 | |||
|129 | |||
|136 | |||
|- style="background:silver;" | |||
|{{SE-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2002|2002]] | |||
|'''2''' | |||
|8 | |||
|5 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|201 | |||
|188 | |||
|- style="background:gold;" | |||
|{{SI-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2004|2004]] | |||
|'''1''' | |||
|8 | |||
|6 | |||
|1 | |||
|1 | |||
|244 | |||
|208 | |||
|- | |||
|{{CH-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2006|2006]] | |||
|5 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|1 | |||
|1 | |||
|223 | |||
|193 | |||
|- bgcolor="9acdff" | |||
|{{NO-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2008|2008]] | |||
|'''4''' | |||
|8 | |||
|4 | |||
|0 | |||
|4 | |||
|224 | |||
|224 | |||
|- | |||
|{{AT-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2010|2010]] | |||
|10 | |||
|6 | |||
|1 | |||
|2 | |||
|3 | |||
|157 | |||
|165 | |||
|- | |||
|{{SE-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2012|2012]] | |||
|7 | |||
|6 | |||
|2 | |||
|1 | |||
|3 | |||
|156 | |||
|156 | |||
|- | |||
|{{DK-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2014|2014]] | |||
| colspan="7" |''Niet gekwalificeerd'' | |||
|- style="background:gold;" | |||
|{{PL-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2016|2016]] | |||
|'''1''' | |||
|8 | |||
|7 | |||
|0 | |||
|1 | |||
|223 | |||
|200 | |||
|- | |||
|{{HR-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2018|2018]] | |||
|'''9''' | |||
|6 | |||
|2 | |||
|2 | |||
|2 | |||
|156 | |||
|145 | |||
|- | |||
|{{NO-VLAG}}{{AT-VLAG}}{{SE-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2020|2020]] | |||
|'''5''' | |||
|8 | |||
|6 | |||
|0 | |||
|2 | |||
|232 | |||
|202 | |||
|- | |||
|{{HU-VLAG}}{{SK-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2022|2022]] | |||
| colspan="7" |''Gekwalificeerd'' | |||
|- | |||
| style="border: 3px solid red" |{{DE-VLAG}} [[Europees kampioenschap handbal mannen 2020|2024]] | |||
| colspan="7" |''Gekwalificeerd als thuisland.'' | |||
|- | |||
!Totaal | |||
!15/16 | |||
!95 | |||
!48 | |||
!13* | |||
!34 | |||
!2544 | |||
!2398 | |||
|} | |||
== Zie ook == | |||
* [[Duits handbalteam (vrouwen)]] | |||
{{Navigatie EHF mannenteams}} | |||
[[Categorie:Nationaal handbalteam]] | [[Categorie:Nationaal handbalteam]] | ||
[[Categorie:Handbal in Duitsland]] | [[Categorie:Handbal in Duitsland]] | ||
[[Categorie:Duitse nationale sportploeg | [[Categorie:Duitse nationale sportploeg]] |
Versie van 30 jan 2023 00:01
Duitsland | ||||||||||||||||||||||
Informatie | ||||||||||||||||||||||
Kledingsponsor | Puma | |||||||||||||||||||||
Associatie | DHB | |||||||||||||||||||||
Bondscoach | Alfreð Gíslason | |||||||||||||||||||||
Meeste interlands | Frank-Michael Wahl (344) | |||||||||||||||||||||
Meeste goals | Frank-Michael Wahl (1412) | |||||||||||||||||||||
Wedstrijden | ||||||||||||||||||||||
Eerste interland Duitsland 3 : 6 Oostenrijk Bestand:Flag of Austria (state) 1919-1934.svg 13 september 1925, Halle (Saale) Grootste overwinning Duitsland 46 : 4 Luxemburg 27 februari 1958, Oost-Berlijn, DDR Grootste nederlaag Nazi-Duitsland 10 : 28 Zweden (6 januari 1942, Göteborg, Zweden) | ||||||||||||||||||||||
Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
Optredens | 10 (eerste keer: 1936) | |||||||||||||||||||||
Beste resultaat | 1ste (1936) | |||||||||||||||||||||
Wereldkampioenschap | ||||||||||||||||||||||
Optredens | 25 (eerste keer: 1938) | |||||||||||||||||||||
Beste resultaat | 1ste (1938, 1978, 2007) | |||||||||||||||||||||
Europees kampioenschap | ||||||||||||||||||||||
Optredens | 13 (eerste keer: 1994) | |||||||||||||||||||||
Beste resultaat | 1ste (2004, 2006) | |||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Bijgewerkt op 1 februari 2021 |
Het Duits handbalteam is het nationale team van Duitsland voor mannen. Het team vertegenwoordigt de Deutscher Handballbund.
Resultaten
Olympische Spelen
Jaar | Resultaat | GS | W | G | V | DV | DT |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1936 | 1 | 5 | 5 | 0 | 0 | 96 | 19 |
1972 | 6 | 6 | 2 | 1 | 3 | 82 | 89 |
1976 | 4 | 6 | 4 | 0 | 2 | 115 | 97 |
1980 | Niet gekwalificeerd | ||||||
1984 | 2 | 6 | 5 | 0 | 1 | 131 | 113 |
1988 | Niet gekwalificeerd | ||||||
1992 | 10 | 6 | 1 | 1 | 4 | 116 | 123 |
1996 | 7 | 6 | 4 | 0 | 2 | 144 | 128 |
2000 | 5 | 8 | 5 | 1 | 2 | 203 | 180 |
2004 | 2 | 8 | 5 | 0 | 3 | 216 | 181 |
2008 | 9 | 5 | 2 | 1 | 2 | 126 | 130 |
2012 | Niet gekwalificeerd | ||||||
2016 | 3 | 8 | 6 | 0 | 2 | 246 | 216 |
2020 | 6 | 6 | 3 | 0 | 3 | 172 | 162 |
2024 | Toekomstige evenementen | ||||||
Totaal | 10/14 | 64 | 39 | 4 | 21 | 1473 | 1276 |
Wereldkampioenschappen
Jaar | Resultaat | GS | W | G | V | DV | DT |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1938 | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 23 | 9 |
1954 | 2 | 4 | 3 | 0 | 1 | 61 | 30 |
1958 | 3 | 4 | 3 | 0 | 1 | 149 | 70 |
1961 | 4 | 6 | 4 | 0 | 2 | 107 | 64 |
1964 | 4 | 6 | 3 | 1 | 2 | 96 | 86 |
1967 | 6 | 5 | 3 | 0 | 2 | 158 | 139 |
1970 | 5 | 6 | 5 | 0 | 1 | 88 | 81 |
1974 | 9 | 6 | 4 | 0 | 2 | 126 | 100 |
1978 | 1 | 6 | 4 | 2 | 0 | 105 | 86 |
1982 | 7 | 7 | 4 | 1 | 2 | 128 | 123 |
1986 | 7 | 7 | 4 | 0 | 3 | 134 | 135 |
1990 | Niet gekwalificeerd | ||||||
1993 | 6 | 7 | 3 | 2 | 2 | 154 | 154 |
1995 | 4 | 9 | 7 | 0 | 2 | 221 | 184 |
1997 | Niet gekwalificeerd | ||||||
1999 | 5 | 9 | 8 | 0 | 1 | 244 | 182 |
2001 | 8 | 8 | 3 | 1 | 4 | 233 | 189 |
2003 | 2 | 9 | 7 | 1 | 1 | 306 | 219 |
2005 | 9 | 9 | 5 | 1 | 3 | 323 | 232 |
2007 | 1 | 10 | 9 | 0 | 1 | 304 | 260 |
2009 | 5 | 8 | 4 | 2 | 2 | 232 | 202 |
2011 | 11 | 7 | 5 | 0 | 4 | 268 | 246 |
2013 | 5 | 7 | 5 | 0 | 2 | 200 | 176 |
2015 | 7 | 9 | 6 | 1 | 2 | 250 | 221 |
2017 | 9 | 6 | 5 | 0 | 1 | 170 | 128 |
2019 | 4 | 10 | 6 | 2 | 2 | 269 | 237 |
2021 | 12 | 6 | 3 | 1 | 2 | 163 | 122 |
2023 | Kwalificatie | ||||||
2025 | |||||||
2027 | Gekwalificeerd als thuisland. | ||||||
Totaal | 25/30 | 159 | 107 | 13* | 39 | 4019 | 3228 |
Europese kampioenschap
Jaar | Resultaat | GS | W | G | V | DV | DT |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1994 | 9 | 6 | 2 | 1 | 3 | 135 | 131 |
1996 | 8 | 6 | 1 | 1 | 4 | 131 | 135 |
1998 | 3 | 7 | 5 | 0 | 2 | 177 | 159 |
2000 | 9 | 6 | 1 | 2 | 3 | 129 | 136 |
2002 | 2 | 8 | 5 | 1 | 2 | 201 | 188 |
2004 | 1 | 8 | 6 | 1 | 1 | 244 | 208 |
2006 | 5 | 7 | 5 | 1 | 1 | 223 | 193 |
2008 | 4 | 8 | 4 | 0 | 4 | 224 | 224 |
2010 | 10 | 6 | 1 | 2 | 3 | 157 | 165 |
2012 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 156 | 156 |
2014 | Niet gekwalificeerd | ||||||
2016 | 1 | 8 | 7 | 0 | 1 | 223 | 200 |
2018 | 9 | 6 | 2 | 2 | 2 | 156 | 145 |
2020 | 5 | 8 | 6 | 0 | 2 | 232 | 202 |
2022 | Gekwalificeerd | ||||||
2024 | Gekwalificeerd als thuisland. | ||||||
Totaal | 15/16 | 95 | 48 | 13* | 34 | 2544 | 2398 |
Zie ook
Nationale mannen handbalteams van Europa (EHF) |
---|
Huidige nationale teams
Albanië · Andorra · Armenië · Azerbeidzjan · België · Bosnië en Herzegovina · Bulgarije · Cyprus · Denemarken · Duitsland · Engeland · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · Georgië · Groot-Brittannië · Griekenland · Hongarije · Ierland · IJsland · Israël · Italië · Kosovo · Kroatië · Letland · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Malta · Moldavië · Montenegro · Nederland · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oekraïne · Oostenrijk · Polen · Portugal · Roemenië · Rusland · Schotland · Servië · Slovenië · Slowakije · Spanje · Tsjechië · Turkije · Wit-Rusland · Zweden · Zwitserland Voormalige nationale teams Joegoslavië · Oost-Duitsland · Servië en Montenegro · Tsjecho-Slowakije · Sovjet-Unie
|