Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed
Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Lijst van afkortingen van katholieke kloosterorden en congregaties: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(begin) |
(+wat is reeds op Wikisage) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{| | {|class="wikitable" width=100% | ||
!Afkorting !! Naam !! | !<small>Afkorting</small>!! Naam !! | ||
|- | |- | ||
|AA | |AA | ||
|Augustinianorum ab Assumptione | |Augustinianorum ab Assumptione | ||
| | |||
|- | |||
|ALB | |||
|Congregatio Fratrum III Ordinis Sancti Francisci Pauperibus Servanium | |||
|[[Albertijnen]] <br/>Broeders van de Derde Orde van Sint-Franciscus, Dienaren van de Armen | |||
|- | |- | ||
|CICM | |CICM | ||
|Congregatio Immaculati Cordis Mariae | |Congregatio Immaculati Cordis Mariae | ||
| | |||
|- | |||
|CJ | |||
|Congregatio Josephitarum | |||
|Congregatie van de [[Jozefieten]] | |||
|- | |- | ||
|CM | |CM | ||
|Congregatio Missionis | |Congregatio Missionis | ||
| | |||
|- | |- | ||
|CMM | |CMM | ||
|Congregatio Missionariorum de Mariannhill | |Congregatio Missionariorum de Mariannhill | ||
| | |||
|- | |- | ||
|CP | |CP | ||
|Congregatio Clericorum Excalceatorum Sanctissimae Crucis et Passionis Domini Jesu Christi | |Congregatio Clericorum Excalceatorum Sanctissimae Crucis et Passionis Domini Jesu Christi | ||
| | |||
|- | |- | ||
|CRL | |CRL | ||
|Canonici Regularis Lateranenses | |Canonici Regularis Lateranenses | ||
| | |||
|- | |- | ||
|CRW | |CRW | ||
|Reguliere Kanunnikessen van Windesheim | |Reguliere Kanunnikessen van Windesheim | ||
| | |||
|- | |- | ||
|CSAl | |CSAl | ||
|Congregatio Sancti Aloysii de Gonzage | |Congregatio Sancti Aloysii de Gonzage | ||
| | |||
|- | |- | ||
|CSD | |CSD | ||
|Broedercongregatie O.L.Vrouw van Zeven Smarten | |Broedercongregatie O.L.Vrouw van Zeven Smarten | ||
| | |||
|- | |- | ||
|CSSp | |CSSp | ||
|Congregatio Sancti Spiritus | |Congregatio Sancti Spiritus | ||
| | |||
|- | |- | ||
|CSSR | |CSSR | ||
|Congregatio Sanctissimi Redemptoris | |Congregatio Sanctissimi Redemptoris | ||
| | |||
|- | |||
|FMM | |||
|Congregatio Fratrum Misercordiae Montabaur | |||
|[[Barmhartige Broeders van Montabaur]] <br/>Broeders van Barmhartigheid van de heilige Joannes de Deo | |||
|- | |||
|FS | |||
|Filii Sacrae Familiae Iesu, Mariae et Josephi | |||
|[[Zonen van de Heilige Familie]] | |||
|- | |||
|FSC | |||
|Fratres Scolarum Christianorum | |||
|[[Broeders van de Christelijke Scholen]] | |||
|- | |||
|FSF | |||
|Fratres Sacrae Familiae | |||
|[[Broeders van de Heilige Familie]] | |||
|- | |||
|MA | |||
|Missionarisen van Afrika | |||
|Afrikaanse Missies <br/>ook: MAfr, MFr <br/>Witte Paters <br/>Patres Albi, PA | |||
|- | |- | ||
|MHM | |MHM | ||
|Soecietas Sancti Josephi pro Missionibus exteris de Mull Hill apud Londinum | |Soecietas Sancti Josephi pro Missionibus exteris de Mull Hill apud Londinum | ||
| | |||
|- | |- | ||
|MSC | |MSC | ||
|Congregatio de Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu | |Congregatio de Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu | ||
| | |[[Missionarissen van het Heilig Hart]] | ||
|- | |- | ||
|MSF | |MSF | ||
|Congregatio Missionariorum a Sacra Familia | |Congregatio Missionariorum a Sacra Familia | ||
|[[Missionarissen van de Heilige Familie]] | |||
|- | |- | ||
|OCarm | |OCarm | ||
|Ordo Fratrum Beatae Mariae Virginis de Monte Carmelo | |Ordo Fratrum Beatae Mariae Virginis de Monte Carmelo | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OCSO | |OCSO | ||
|Ordo Cisterciensium Strictioris Observantiae | |Ordo Cisterciensium Strictioris Observantiae | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OFM | |OFM | ||
|Ordo Fratrum Minorum | |Ordo Fratrum Minorum | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OFMCap | |OFMCap | ||
|Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum | |Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OFMConv | |OFMConv | ||
|Ordo Fratrum Minorum Convetualium | |Ordo Fratrum Minorum Convetualium | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OMI | |OMI | ||
|Congregatio Missionariorium Oblatorum Sanctissimae et Immaculatae Virgines Mariae | |Congregatio Missionariorium Oblatorum Sanctissimae et Immaculatae Virgines Mariae | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OP | |OP | ||
|Odro Praedicatorum | |Odro Praedicatorum | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OPRAEM | |OPRAEM | ||
|Candidus et Canonicus Ordo Praemonstratensis | |Candidus et Canonicus Ordo Praemonstratensis | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OSA | |OSA | ||
|Ordo Sancti Augustini | |Ordo Sancti Augustini | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OSB | |OSB | ||
|Ordo Sancti Benedicti | |Ordo Sancti Benedicti | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OSC | |OSC | ||
|Ordo Sanctae Crucis | |Ordo Sanctae Crucis | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OSCam | |OSCam | ||
|Clerici Regulares Ministrantes Infirmis | |Clerici Regulares Ministrantes Infirmis | ||
| | |||
|- | |- | ||
|OSFS | |OSFS | ||
|Institutum Oblatorum Sancti Francisci Salesii | |Institutum Oblatorum Sancti Francisci Salesii | ||
| | |||
|- | |||
|PSDP | |||
|Congregatio Pauperum Servorum Divinae Providentiae | |||
|[[Arme Dienaren van de Goddelijke Voorzienigheid]] | |||
|- | |- | ||
|SCJ | |SCJ | ||
|Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu | |Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu | ||
| | |||
|- | |- | ||
|SDB | |SDB | ||
|Societas Sancti Francisci Salesii | |Societas Sancti Francisci Salesii | ||
| | |||
|- | |- | ||
|SJ | |SJ | ||
|Societas Jesu | |Societas Jesu | ||
| | |||
|- | |- | ||
|SM | |SM | ||
|Societatas Mariae | |Societatas Mariae | ||
| | |||
|- | |- | ||
|SMA | |SMA | ||
|Societas Lugdunensis pro Missionibus ad Afros | |Societas Lugdunensis pro Missionibus ad Afros | ||
|Sociëteit voor de Afrikaanse Missiën | |||
|- | |- | ||
|SMM | |SMM | ||
|Societas Mariae Montfortensis | |Societas Mariae Montfortensis | ||
| | |||
|- | |- | ||
|SSCC | |SSCC | ||
|Congregato Sacrorum Codium Jesu et Mariae | |Congregato Sacrorum Codium Jesu et Mariae | ||
| | |||
|- | |- | ||
|SSS | |SSS | ||
|Societas Sanctissimi Sacramenti | |Societas Sanctissimi Sacramenti | ||
| | |||
|- | |- | ||
|SVD | |SVD | ||
|Societas Verbi Divini | |Societas Verbi Divini | ||
| | |||
|- | |- | ||
|WP | |WP | ||
|Societas | |Societas MissionariorMSCum Africae | ||
| | |||
|} | |} | ||
Regel 121: | Regel 188: | ||
[[Categorie: Lijst]] | [[Categorie: Lijst]] | ||
[[Categorie: Afkorting]] | [[Categorie: Afkorting]] | ||
[[Categorie: Kloosterorde| | [[Categorie: Kloosterorde| ]] | ||
[[Categorie: Congregatie| | [[Categorie: Congregatie| ]] | ||
[[Categorie: Rooms-katholieke | [[Categorie: Rooms-katholieke Kerk]] |
Versie van 20 aug 2013 18:35
Afkorting | Naam | |
---|---|---|
AA | Augustinianorum ab Assumptione | |
ALB | Congregatio Fratrum III Ordinis Sancti Francisci Pauperibus Servanium | Albertijnen Broeders van de Derde Orde van Sint-Franciscus, Dienaren van de Armen |
CICM | Congregatio Immaculati Cordis Mariae | |
CJ | Congregatio Josephitarum | Congregatie van de Jozefieten |
CM | Congregatio Missionis | |
CMM | Congregatio Missionariorum de Mariannhill | |
CP | Congregatio Clericorum Excalceatorum Sanctissimae Crucis et Passionis Domini Jesu Christi | |
CRL | Canonici Regularis Lateranenses | |
CRW | Reguliere Kanunnikessen van Windesheim | |
CSAl | Congregatio Sancti Aloysii de Gonzage | |
CSD | Broedercongregatie O.L.Vrouw van Zeven Smarten | |
CSSp | Congregatio Sancti Spiritus | |
CSSR | Congregatio Sanctissimi Redemptoris | |
FMM | Congregatio Fratrum Misercordiae Montabaur | Barmhartige Broeders van Montabaur Broeders van Barmhartigheid van de heilige Joannes de Deo |
FS | Filii Sacrae Familiae Iesu, Mariae et Josephi | Zonen van de Heilige Familie |
FSC | Fratres Scolarum Christianorum | Broeders van de Christelijke Scholen |
FSF | Fratres Sacrae Familiae | Broeders van de Heilige Familie |
MA | Missionarisen van Afrika | Afrikaanse Missies ook: MAfr, MFr Witte Paters Patres Albi, PA |
MHM | Soecietas Sancti Josephi pro Missionibus exteris de Mull Hill apud Londinum | |
MSC | Congregatio de Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu | Missionarissen van het Heilig Hart |
MSF | Congregatio Missionariorum a Sacra Familia | Missionarissen van de Heilige Familie |
OCarm | Ordo Fratrum Beatae Mariae Virginis de Monte Carmelo | |
OCSO | Ordo Cisterciensium Strictioris Observantiae | |
OFM | Ordo Fratrum Minorum | |
OFMCap | Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum | |
OFMConv | Ordo Fratrum Minorum Convetualium | |
OMI | Congregatio Missionariorium Oblatorum Sanctissimae et Immaculatae Virgines Mariae | |
OP | Odro Praedicatorum | |
OPRAEM | Candidus et Canonicus Ordo Praemonstratensis | |
OSA | Ordo Sancti Augustini | |
OSB | Ordo Sancti Benedicti | |
OSC | Ordo Sanctae Crucis | |
OSCam | Clerici Regulares Ministrantes Infirmis | |
OSFS | Institutum Oblatorum Sancti Francisci Salesii | |
PSDP | Congregatio Pauperum Servorum Divinae Providentiae | Arme Dienaren van de Goddelijke Voorzienigheid |
SCJ | Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu | |
SDB | Societas Sancti Francisci Salesii | |
SJ | Societas Jesu | |
SM | Societatas Mariae | |
SMA | Societas Lugdunensis pro Missionibus ad Afros | Sociëteit voor de Afrikaanse Missiën |
SMM | Societas Mariae Montfortensis | |
SSCC | Congregato Sacrorum Codium Jesu et Mariae | |
SSS | Societas Sanctissimi Sacramenti | |
SVD | Societas Verbi Divini | |
WP | Societas MissionariorMSCum Africae |
Bronnen
- Katholiek Documentatiecentrum, Radboud Universiteit, Orden en congregaties van priesters