Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Wereldkampioenschappen wielrennen 2017: verschil tussen versies
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wereldkampioenschappen_wielrennen_2017&oldid=48980396 18 apr 2017 Aarohowiki 15 apr 2017) |
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wereldkampioenschappen_wielrennen_2017&oldid=62675270) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Infobox wereldkampioenschap wielrennen | {{Infobox wereldkampioenschap wielrennen | ||
| jaar = | | jaar = 2017 | ||
| afbeelding = | | afbeelding = WorldChampionshinp2017 circuit.png | ||
| onderschrift = | | onderschrift = Parcours in en rond [[Bergen (Noorwegen)|Bergen]] | ||
| locatie = {{NO-VLAG}} [[Bergen (Noorwegen)|Bergen]], [[Noorwegen]] | | locatie = {{NO-VLAG}} [[Bergen (Noorwegen)|Bergen]], [[Noorwegen]] | ||
| type = Heuvelachtige omloop | | type = Heuvelachtige omloop | ||
| eliteweg = | | eliteweg = {{SK-VLAG}} [[Peter Sagan]] | ||
| elitetijd = | | elitetijd = {{NL-VLAG}} [[Tom Dumoulin]] | ||
| beloftenweg = | | beloftenweg = {{FR-VLAG}} [[Benoît Cosnefroy]] | ||
| beloftentijd = | | beloftentijd = {{DK-VLAG}} [[Mikkel Bjerg]] | ||
| vrouwenweg = | | vrouwenweg = {{NL-VLAG}} [[Chantal Blaak]] | ||
| vrouwentijd = | | vrouwentijd = {{NL-VLAG}} [[Annemiek van Vleuten]] | ||
| vorige = [[Wereldkampioenschappen wielrennen 2016|2016]] | |||
| volgende = [[Wereldkampioenschappen wielrennen 2018|2018]] | |||
}} | }} | ||
[[Bestand:jersey rainbow.svg|100px|right]] | [[Bestand:jersey rainbow.svg|100px|right]] | ||
De '''[[wereldkampioenschappen wielrennen]] [[2017]]''' | De '''[[wereldkampioenschappen wielrennen]] [[2017]]''' werden van 17 tot en met 24 september 2017 georganiseerd in het [[Noorwegen|Noorse]] [[Bergen (Noorwegen)|Bergen]]. Er stonden twaalf wedstrijden op het programma en het parcours was heuvelachtig. | ||
== Programma == | == Programma == | ||
Regel 45: | Regel 47: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|za 23 september | |rowspan=2|za 23 september | ||
|Wegrit mannen junioren||align="right"| | |Wegrit mannen junioren||align="right"|133,8 km | ||
|- | |- | ||
|Wegrit vrouwen elite||align="right"|152,8 km | |Wegrit vrouwen elite||align="right"|152,8 km | ||
|- | |- | ||
|zo 24 september | |zo 24 september | ||
|Wegrit mannen elite||align="right"| | |Wegrit mannen elite||align="right"|267,5 km | ||
|} | |||
== Resultaten == | |||
=== Ploegentijdrit === | |||
{| width=70% | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel ploegenklassement | |||
| hoofding = '''Mannen''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| e1plg = {{DE-VLAG}} '''[[Team Sunweb]]''' | |||
| e1tijd = '''47'50"''' | |||
| e2plg = {{US-VLAG}} [[BMC Racing Team]] | |||
| e2tijd = + 8" | |||
| e3plg = {{GB-VLAG}} [[Team Sky]] | |||
| e3tijd = + 22" | |||
| e4plg = {{BE-VLAG}} [[Quick-Step Floors]] | |||
| e4tijd = + 35" | |||
| e5plg = {{AU-VLAG}} [[Orica-Scott]] | |||
| e5tijd = + 43" | |||
| e6plg = {{ES-VLAG}} [[Movistar Team]] | |||
| e6tijd = + 1'19" | |||
| e7plg = {{NL-VLAG}} [[Team LottoNL-Jumbo (wielerploeg)|Team LottoNL-Jumbo]] | |||
| e7tijd = + 1'20" | |||
| e8plg = {{PL-VLAG}} [[CCC Sprandi Polkowice]] | |||
| e8tijd = + 1'44" | |||
| e9plg = {{CH-VLAG}} [[Team Katjoesja Alpecin]] | |||
| e9tijd = + 1'46" | |||
| e10plg = {{DE-VLAG}} [[BORA-hansgrohe]] | |||
| e10tijd = + 1'55" | |||
}} | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel ploegenklassement | |||
| hoofding = '''Vrouwen''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| e1plg = {{NL-VLAG}} '''[[Team Sunweb (vrouwenwielerploeg)|Team Sunweb]]''' | |||
| e1tijd = '''55'41"''' | |||
| e2plg = {{NL-VLAG}} [[Boels Dolmans Cycling Team|Boels Dolmans]] | |||
| e2tijd = + 12" | |||
| e3plg = {{DE-VLAG}} [[Cervélo-Bigla]] | |||
| e3tijd = + 28" | |||
| e4plg = {{DE-VLAG}} [[Canyon-SRAM]] | |||
| e4tijd = + 1'04" | |||
| e5plg = {{DK-VLAG}} [[Team Veloconcept (vrouwenwielerploeg)|Team Virtu]] | |||
| e5tijd = + 2'51" | |||
| e6plg = {{FR-VLAG}} [[FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope]] | |||
| e6tijd = + 3'23" | |||
| e7plg = {{SI-VLAG}} [[BTC City Ljubljana]] | |||
| e7tijd = + 3'46" | |||
| e8plg = {{IT-VLAG}} [[BePink|BePink Cogeas]] | |||
| e8tijd = + 4'07" | |||
| e9plg = {{NO-VLAG}} [[Hitec Products]] | |||
| e9tijd = + 4'58" | |||
| e10plg = | |||
| e10tijd = | |||
}} | |||
|} | |||
=== Mannen elite === | |||
[[Bestand:Tom Dumoulin 2017.jpg|thumb|[[Tom Dumoulin]] won de tijdrit bij de mannen elite.]] | |||
{| width=70% | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Wegrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = '''{{SK-VLAG}} [[Peter Sagan]] | |||
| e1res = 6u28'11" | |||
| e2 = {{NO-VLAG}} [[Alexander Kristoff]] | |||
| e2res = z.t. | |||
| e3 = {{AU-VLAG}} [[Michael Matthews]] | |||
| e3res = z.t. | |||
| e4 = {{IT-VLAG}} [[Matteo Trentin]] | |||
| e4res = z.t. | |||
| e5 = {{UK-VLAG}} [[Ben Swift]] | |||
| e5res = z.t. | |||
| e6 = {{BE-VLAG}} [[Greg Van Avermaet]] | |||
| e6res = z.t. | |||
| e7 = {{CH-VLAG}} [[Michael Albasini]] | |||
| e7res = z.t. | |||
| e8 = {{CO-VLAG}} [[Fernando Gaviria]] | |||
| e8res = z.t. | |||
| e9 = {{KZ-VLAG}} [[Aleksej Loetsenko]] | |||
| e9res = z.t. | |||
| e10 = {{FR-VLAG}} [[Julian Alaphilippe]] | |||
| e10res = z.t. | |||
| e1ned = [[Niki Terpstra]] | |||
| e1np = 24 | |||
| e1nres = z.t. | |||
}} | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Tijdrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = '''{{NL-VLAG}} [[Tom Dumoulin]] | |||
| e1res = '''44'41" | |||
| e2 = {{SI-VLAG}} [[Primož Roglič]] | |||
| e2res = + 58" | |||
| e3 = {{UK-VLAG}} [[Chris Froome]] | |||
| e3res = + 1'21" | |||
| e4 = {{PT-VLAG}} [[Nélson Oliveira (wielrenner)|Nélson Oliveira]] | |||
| e4res = + 1'29" | |||
| e5 = {{BY-VLAG}} [[Vasil Kiryjenka]] | |||
| e5res = + 1'29" | |||
| e6 = {{IT-VLAG}} [[Gianni Moscon]] | |||
| e6res = + 1'29" | |||
| e7 = {{NL-VLAG}} [[Wilco Kelderman]] | |||
| e7res = + 1'34" | |||
| e8 = {{AU-VLAG}} [[Rohan Dennis]] | |||
| e8res = + 1'37" | |||
| e9 = {{DE-VLAG}} [[Tony Martin (wielrenner)|Tony Martin]] | |||
| e9res = + 1'40" | |||
| e10 = {{SI-VLAG}} [[Jan Tratnik]] | |||
| e10res = + 1'43" | |||
| e1bel = [[Victor Campenaerts]] | |||
| e1bp = 16 | |||
| e1bres = + 2'08" | |||
}} | |||
|} | |||
=== Mannen beloften === | |||
[[Bestand:Mikkel Bjerg 2017.jpg|thumb|Mikkel Bjerg won de tijdrit bij de mannen beloften.]] | |||
{| width=70% | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Wegrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = '''{{FR-VLAG}} [[Benoît Cosnefroy]]''' | |||
| e1res = '''4u48'23"''' | |||
| e2 = {{DE-VLAG}} [[Lennard Kämna]] | |||
| e2res = z.t. | |||
| e3 = {{DK-VLAG}} [[Michael Carbel]] | |||
| e3res = + 3" | |||
| e4 = {{GB-VLAG}} [[Oliver Wood (wielrenner)|Oliver Wood]] | |||
| e4res = z.t. | |||
| e5 = {{IT-VLAG}} [[Vincenzo Albanese]] | |||
| e5res = z.t. | |||
| e6 = {{FR-VLAG}} [[Damien Touzé]] | |||
| e6res = z.t. | |||
| e7 = {{DE-VLAG}} [[Max Kanter]] | |||
| e7res = z.t. | |||
| e8 = {{PL-VLAG}} [[Michał Paluta]] | |||
| e8res = z.t. | |||
| e9 = {{IE-VLAG}} [[Mark Downey]] | |||
| e9res = z.t. | |||
| e10 = {{NO-VLAG}} [[Anders Skaarseth]] | |||
| e10res = z.t. | |||
| e1bel = [[Bjorg Lambrecht]] | |||
| e1bp = 15 | |||
| e1bres = z.t. | |||
| e1ned = [[Pascal Eenkhoorn]] | |||
| e1np = 28 | |||
| e1nres = z.t. | |||
}} | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Tijdrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = {{DK-VLAG}} '''[[Mikkel Bjerg]]''' | |||
| e1res = '''47'06"''' | |||
| e2 = {{US-VLAG}} [[Brandon McNulty]] | |||
| e2res = + 1'05" | |||
| e3 = {{FR-VLAG}} [[Corentin Ermenault]] | |||
| e3res = + 1'16" | |||
| e4 = {{LU-VLAG}} [[Tom Wirtgen]] | |||
| e4res = + 1'18" | |||
| e5 = {{AU-VLAG}} [[Callum Scotson]] | |||
| e5res = + 1'21" | |||
| e6 = {{BE-VLAG}} [[Senne Leysen]] | |||
| e6res = z.t. | |||
| e7 = {{DK-VLAG}} [[Kasper Asgreen]] | |||
| e7res = + 1'30" | |||
| e8 = {{IT-VLAG}} [[Edoardo Affini]] | |||
| e8res = + 1'35" | |||
| e9 = {{US-VLAG}} [[Neilson Powless]] | |||
| e9res = + 1'37" | |||
| e10 = {{GB-VLAG}} [[Scott Davies]] | |||
| e10res = + 1'43" | |||
| e1ned = | |||
| e1np = | |||
| e1nres = | |||
}} | |||
|} | |||
=== Mannen junioren === | |||
[[Bestand:Thomas Pidcock.jpg|thumb|Tom Pidcock won de tijdrit bij de mannen junioren.]] | |||
{| width=70% | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Wegrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = '''{{DK-VLAG}} [[Julius Johansen]]''' | |||
| e1res = '''3u10'48"''' | |||
| e2 = {{IT-VLAG}} [[Luca Rastelli]] | |||
| e2res = + 51" | |||
| e3 = {{IT-VLAG}} [[Michele Gazzoli]] | |||
| e3res = z.t. | |||
| e4 = {{DE-VLAG}} [[Niklas Markl]] | |||
| e4res = z.t. | |||
| e5 = {{UK-VLAG}} [[Jake Stewart]] | |||
| e5res = z.t. | |||
| e6 = {{AT-VLAG}} [[Florian Kierner]] | |||
| e6res = z.t. | |||
| e7 = {{IT-VLAG}} [[Filippo Zana]] | |||
| e7res = z.t. | |||
| e8 = {{NO-VLAG}} [[Olav Hiemsaeter]] | |||
| e8res = z.t. | |||
| e9 = {{KZ-VLAG}} [[Yevgeniy Fedorov]] | |||
| e9res = z.t. | |||
| e10 = {{DK-VLAG}} [[Jacob Hinsgaul Madsen]] | |||
| e10res = z.t. | |||
| e1ned = [[Daan Hoole]] | |||
| e1np = 19 | |||
| e1nres = z.t. | |||
| e1bel = [[Loran Cassaert]] | |||
| e1bp = 27 | |||
| e1bres = + 55" | |||
}} | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Tijdrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = {{GB-VLAG}} '''[[Tom Pidcock]]''' | |||
| e1res = '''28'02"''' | |||
| e2 = {{IT-VLAG}} [[Antonio Puppio]] | |||
| e2res = + 11" | |||
| e3 = {{PL-VLAG}} [[Filip Maciejuk]] | |||
| e3res = + 13" | |||
| e4 = {{DE-VLAG}} [[Juri Hollmann]] | |||
| e4res = + 21" | |||
| e5 = {{KZ-VLAG}} [[Igor Chzhan]] | |||
| e5res = + 23" | |||
| e6 = {{DK-VLAG}} [[Julius Johansen]] | |||
| e6res = + 27" | |||
| e7 = {{NL-VLAG}} [[Daan Hoole]] | |||
| e7res = + 29" | |||
| e8 = {{NO-VLAG}} [[Andreas Leknessund]] | |||
| e8res = + 32" | |||
| e9 = {{SI-VLAG}} [[Nik Cemazar]] | |||
| e9res = + 35" | |||
| e10 = {{AU-VLAG}} [[Sebastian Berwick]] | |||
| e10res = + 35" | |||
| e1bel = [[Ilan Van Welder]] | |||
| e1bp = 15 | |||
| e1bres = + 46" | |||
}} | |||
|} | |||
=== Vrouwen elite === | |||
[[Bestand:Annemiek van Vleuten.jpg|thumb|Annemiek van Vleuten won de tijdrit bij de vrouwen elite.]] | |||
{| width=70% | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Wegrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = '''{{NL-VLAG}} [[Chantal Blaak]]''' | |||
| e1res = '''4u06'30" ''' | |||
| e2 = {{AU-VLAG}} [[Katrin Garfoot]] | |||
| e2res = + 28" | |||
| e3 = {{DK-VLAG}} [[Amalie Dideriksen]] | |||
| e3res = z.t. | |||
| e4 = {{NL-VLAG}} [[Annemiek van Vleuten]] | |||
| e4res = z.t. | |||
| e5 = {{PL-VLAG}} [[Katarzyna Niewiadoma]] | |||
| e5res = z.t. | |||
| e6 = {{LU-VLAG}} [[Christine Majerus]] | |||
| e6res = z.t. | |||
| e7 = {{NO-VLAG}} [[Susanne Andersen]] | |||
| e7res = z.t. | |||
| e8 = {{NL-VLAG}} [[Anna van der Breggen]] | |||
| e8res = z.t. | |||
| e9 = {{SE-VLAG}} [[Emilia Fahlin]] | |||
| e9res = z.t. | |||
| e10 = {{IT-VLAG}} [[Elena Cecchini]] | |||
| e10res = z.t. | |||
| e1bel = [[Ann-Sophie Duyck]] | |||
| e1bp = 29 | |||
| e1bres = z.t. | |||
}} | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Tijdrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = '''{{NL-VLAG}} [[Annemiek van Vleuten]]''' | |||
| e1res = '''29'50" ''' | |||
| e2 = {{NL-VLAG}} [[Anna van der Breggen]]''' | |||
| e2res = + 12" | |||
| e3 = {{AU-VLAG}} [[Katrin Garfoot]] | |||
| e3res = + 18" | |||
| e4 = {{US-VLAG}} [[Chloe Dygert]] | |||
| e4res = + 37" | |||
| e5 = {{NL-VLAG}} [[Ellen van Dijk]] | |||
| e5res = + 52" | |||
| e6 = {{NZ-VLAG}} [[Linda Villumsen]] | |||
| e6res = + 55" | |||
| e7 = {{ZA-VLAG}} [[Ashleigh Moolman-Pasio]] | |||
| e7res = + 1'18" | |||
| e8 = {{US-VLAG}} [[Lauren Stephens]] | |||
| e8res = + 1'19" | |||
| e9 = {{UK-VLAG}} [[Hannah Barnes]] | |||
| e9res = + 1'23" | |||
| e10 = {{DK-VLAG}} [[Cecilie Uttrup Ludwig]] | |||
| e10res = + 1'34" | |||
| e1bel = [[Ann-Sophie Duyck]] | |||
| e1bp = 15 | |||
| e1bres = + 2'02" | |||
}} | |||
|} | |||
=== Vrouwen junioren === | |||
[[Bestand:Elena Pirrone.jpg|thumb|Elena Pirrone won de tijdrit bij de vrouwen junioren.]] | |||
{| width=70% | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Wegrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = '''{{IT-VLAG}} [[Elena Pirrone]]''' | |||
| e1res = '''2u06'17"''' | |||
| e2 = {{DK-VLAG}} [[Emma Norsgaard|Emma Cecilie Norsgaard Jorgensen]] | |||
| e2res = + 12" | |||
| e3 = {{IT-VLAG}} [[Letizia Paternoster]] | |||
| e3res = z.t. | |||
| e4 = {{RU-VLAG}} [[Maria Novolodskaya]] | |||
| e4res = z.t. | |||
| e5 = {{FR-VLAG}} [[Jade Wiel]] | |||
| e5res = z.t. | |||
| e6 = {{UK-VLAG}} [[Pfeiffer Georgi]] | |||
| e6res = z.t. | |||
| e7 = {{FR-VLAG}} [[Clara Copponi]] | |||
| e7res = z.t. | |||
| e8 = {{CA-VLAG}} [[Simone Boilard]] | |||
| e8res = z.t. | |||
| e9 = {{LU-VLAG}} [[Anne-Sophie Harsch]] | |||
| e9res = z.t. | |||
| e10 = {{FR-VLAG}} [[Évita Muzic]] | |||
| e10res = z.t. | |||
| e1ned = [[Lorena Wiebes]] | |||
| e1np = 22 | |||
| e1nres = + 4'12" | |||
| e1bel = [[Lotte Rotman]] | |||
| e1bp = 29 | |||
| e1bres = z.t. | |||
}} | |||
| valign=top | | |||
{{Tabel klassement wielerwedstrijd | |||
| hoofding = '''Tijdrit''' | |||
| eenheid = Tijd | |||
| breedte = | |||
| trui = medaille | |||
| jaar = 2017 | |||
| ploegen = neen | |||
| e1 = '''{{IT-VLAG}} [[Elena Pirrone]]''' | |||
| e1res = '''23'19" ''' | |||
| e2 = {{IT-VLAG}} [[Alessia Vigilia]] | |||
| e2res = + 6" | |||
| e3 = {{AU-VLAG}} [[Madeleine Fasnacht]] | |||
| e3res = + 42" | |||
| e4 = {{DE-VLAG}} [[Hannah Ludwig]] | |||
| e4res = + 45" | |||
| e5 = {{RU-VLAG}} [[Maria Novolodskaya]] | |||
| e5res = + 1'09" | |||
| e6 = {{NL-VLAG}} [[Marit Raaijmakers]] | |||
| e6res = + 1'20" | |||
| e7 = {{UK-VLAG}} [[Pfeiffer Georgi]] | |||
| e7res = + 1'22" | |||
| e8 = {{BE-VLAG}} [[Shari Bossuyt]] | |||
| e8res = + 1'23" | |||
| e9 = {{IT-VLAG}} [[Letizia Paternoster]] | |||
| e9res = + 1'29" | |||
| e10 = {{FR-VLAG}} [[Jade Wiel]] | |||
| e10res = + 1'30" | |||
| e1bel = | |||
| e1bp = | |||
| e1bres = | |||
}} | |||
|} | |||
== Medaillespiegel == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" | |||
|- | |||
! # | |||
! Land | |||
! {{goud}} | |||
! {{zilver}} | |||
! {{brons}} | |||
! Totaal | |||
|- | |||
|'''1''' ||align=left| {{NL}} || 4 || 2 || 0 || 6 | |||
|- | |||
|'''2''' ||align=left| {{IT}} || 2 || 3 || 2 || 7 | |||
|- | |||
|'''3''' ||align=left| {{DK}} || 2 || 1 || 2 || 5 | |||
|- | |||
|'''4''' ||align=left| {{DE}} || 1 || 1 || 1 || 3 | |||
|- | |||
|'''5''' ||align=left| {{UK}} || 1 || 0 || 2 || 3 | |||
|- | |||
|'''6''' ||align=left| {{FR}} || 1 || 0 || 1 || 2 | |||
|- | |||
|'''7''' ||align=left| {{SK}} || 1 || 0 || 0 || 1 | |||
|- | |||
|'''8''' ||align=left| {{US}} || 0 || 2 || 0 || 2 | |||
|- | |||
|'''9''' ||align=left| {{AU}} || 0 || 1 || 3 || 4 | |||
|- | |||
|rowspan=2|'''10''' ||align=left| {{NO}} || 0 || 1 || 0 || 1 | |||
|- | |||
|align=left| {{SI}} || 0 || 1 || 0 || 1 | |||
|- | |||
|'''12''' ||align=left| {{PL}} || 0 || 0 || 1 || 1 | |||
|- | |||
! colspan=2| Totaal !! 12 !! 12 !! 12 !! 36 | |||
|} | |} | ||
== Externe links == | == Externe links == | ||
* {{en}} {{no}} [https://www.bergen2017.no/ Officiële website] | * {{en}} {{no}} [https://web.archive.org/web/20180512112407/https://www.bergen2017.no/ Officiële website] | ||
{{Appendix}} | {{Appendix}} | ||
{{Commonscat|2017 UCI Road World Championships}} | |||
{{Navigatie wereldkampioenschappen wielrennen}} | {{Navigatie wereldkampioenschappen wielrennen}} | ||
[[Categorie:Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg|2017]] | [[Categorie:Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg|2017]] | ||
[[Categorie:Wereldkampioenschap in Noorwegen|Wielrennen 2017]] | |||
[[Categorie:Wielrennen in 2017|Wereldkampioenschap]] | [[Categorie:Wielrennen in 2017|Wereldkampioenschap]] | ||
[[Categorie: | [[Categorie:Wielerwedstrijd in Noorwegen]] | ||
[[Categorie:Sport in Bergen (Noorwegen)]] |
Huidige versie van 14 mrt 2023 om 21:28
WK Wielrennen 2017 | ||
Parcours in en rond Bergen | ||
Parcours in en rond Bergen | ||
Locatie | ![]() | |
Type | Heuvelachtige omloop | |
Winnaars | ||
Elite (m), wegrit | ![]() | |
Elite (m), tijdrit | ![]() | |
Beloften (m), wegrit | ![]() | |
Beloften (m), tijdrit | ![]() | |
Elite (v), wegrit | ![]() | |
Elite (v), tijdrit | ![]() |
![](/w/images/thumb/e/e2/Jersey_rainbow.png/100px-Jersey_rainbow.png)
De wereldkampioenschappen wielrennen 2017 werden van 17 tot en met 24 september 2017 georganiseerd in het Noorse Bergen. Er stonden twaalf wedstrijden op het programma en het parcours was heuvelachtig.
Programma
Datum | Categorie | Afstand |
---|---|---|
zo 17 september | Ploegentijdrit vrouwen | 42,5 km |
Ploegentijdrit mannen | 42,5 km | |
ma 18 september | Individuele tijdrit vrouwen junioren | 16,1 km |
Individuele tijdrit mannen beloften | 37,2 km | |
di 19 september | Individuele tijdrit mannen junioren | 21,1 km |
Individuele tijdrit vrouwen elite | 21,1 km | |
wo 20 september | Individuele tijdrit mannen elite | 31 km |
vr 22 september | Wegrit vrouwen junioren | 76,4 km |
Wegrit mannen beloften | 191 km | |
za 23 september | Wegrit mannen junioren | 133,8 km |
Wegrit vrouwen elite | 152,8 km | |
zo 24 september | Wegrit mannen elite | 267,5 km |
Resultaten
Ploegentijdrit
|
|
Mannen elite
|
|
Mannen beloften
|
|
Mannen junioren
|
|
Vrouwen elite
|
|
Vrouwen junioren
|
|
Medaillespiegel
# | Land | ![]() |
![]() |
![]() |
Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | ![]() |
4 | 2 | 0 | 6 |
2 | ![]() |
2 | 3 | 2 | 7 |
3 | ![]() |
2 | 1 | 2 | 5 |
4 | ![]() |
1 | 1 | 1 | 3 |
5 | ![]() |
1 | 0 | 2 | 3 |
6 | ![]() |
1 | 0 | 1 | 2 |
7 | ![]() |
1 | 0 | 0 | 1 |
8 | ![]() |
0 | 2 | 0 | 2 |
9 | ![]() |
0 | 1 | 3 | 4 |
10 | ![]() |
0 | 1 | 0 | 1 |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | ![]() |
0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 12 | 12 | 12 | 36 |
Externe links
- (en) (no) Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties |
Zie ook de categorie met mediabestanden in verband met 2017 UCI Road World Championships op Wikimedia Commons.
Wereldkampioenschappen wielrennen |
---|
1921 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 |