Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Blora: verschil tussen versies
(Start) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(5 tussenliggende versies door dezelfde gebruiker niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Infobox plaats in Indonesië | |||
| soort = Regentschap | | soort = Regentschap | ||
| naam = Blora | | naam = Blora | ||
Regel 7: | Regel 7: | ||
| kaart = [[Bestand:Locator kabupaten blora.gif|260px| Het regentschap Blora in de Indonesische provincie Midden-Java]] | | kaart = [[Bestand:Locator kabupaten blora.gif|260px| Het regentschap Blora in de Indonesische provincie Midden-Java]] | ||
| oppervlakte = 1.820,59 | | oppervlakte = 1.820,59 | ||
| inwoners = 884.333<ref>[https://blorakab.bps.go.id/indicator/12/128/1/jumlah-penduduk-menurut-kecamatan.html Badan Pusat Statistik, Kabupaten Blora]</ref> | | inwoners = 884.333<ref name="Statistik 2020">Resultaten van de volkstelling (2020)[https://blorakab.bps.go.id/indicator/12/128/1/jumlah-penduduk-menurut-kecamatan.html Badan Pusat Statistik, Kabupaten Blora]</ref> | ||
| datum inwoners = 2020 | | datum inwoners = 2020 | ||
| mapname = Java | | mapname = Java | ||
Regel 18: | Regel 18: | ||
| lon_sec = 0.2 | | lon_sec = 0.2 | ||
| lon_dir = E | | lon_dir = E | ||
| website = [https://goo.gl/maps/yJbsmx2nVpbv75xq9 Kabupaten Blora op de kaart] | |||
| detailkaart = Indonesia Blora Regency location map.svg | | detailkaart = Indonesia Blora Regency location map.svg | ||
| detailkaartbijschrift = Het regentschap Blora in de Indonesische provincie Midden-Java. | | detailkaartbijschrift = Het regentschap Blora in de Indonesische provincie Midden-Java. | ||
}} | }} | ||
'''Blora''' is een [[Regentschap (Indonesië)|regentschap]] (''kabupaten'') in de [[Indonesië|Indonesische]] provincie [[Midden-Java]] op [[Java (eiland)|Java]]. | '''Blora''' is een [[Regentschap (Indonesië)|regentschap]] (''kabupaten'') in de [[Indonesië|Indonesische]] provincie [[Midden-Java]] op [[Java (eiland)|Java]]. Het heeft een oppervlakte van 1.820,59 km<sup>2</sup> en had een bevolking van 829.728 bij de volkstelling 2010<ref name="Statistik 2010">{{en}}Resultaten van de volkstelling (2010), Badan Pusat Statistik, [http://web.archive.org/web/20130731064904/http://bps.go.id/eng/download_file/Population_of_Indonesia_by_Village_2010.pdf Population of Indonesia by village] (archive.org)</ref> en 884.333 bij de volkstelling 2020.<ref name="Statistik 2020"/> | ||
{{Appendix}} | |||
<!-- | |||
<gallery widths="350" heights="234"> | |||
Nggawan.jpg| Rivier de [[Solo (rivier)|Solo]] in [[Cepu (onderdistrict)|Cepu]] in het regentschap Blora | |||
</gallery>--> | |||
== Geografie == | |||
{| {{table}} | |||
| align="center" style="background:#f0f0f0;"|[[Bestand:Compass rose simple plain.svg|30px]]||Gebieden | |||
|- | |||
| Noord||Regentschap [[Rembang (regentschap)|Rembang]] | |||
|- | |||
| Oost||Provincie [[Oost-Java]] Regentschap [[Bojonegoro (regentschap)|Bojonegoro]] | |||
|- | |||
| Zuid||Provincie [[Oost-Java]] Regentschap [[Ngawi (regentschap)|Ngawi]] | |||
|- | |||
| West||Regentschappen [[Pati (regentschap)|Pati]] en [[Grobogan (regentschap)|Grobogan]] | |||
|} | |||
{| class="sortable wikitable" | |||
|+ | |||
Blora's onderdistricten (''Kecamatan'') | |||
|- | |||
! Naam ||Opper<br>vlakte<br>in km<sup>2</sup>||Inwoners<br>Volks<br>telling<br>2010<ref name="Statistik 2010"/>|| Inwoners<br>Volks<br>telling<br>2020<ref name="Statistik 2020"/>||Bevolkings<br>dichtheid<br>in 2020<br>(per km<sup>2</sup>)||Admin<br>centrum | |||
|- | |||
|[[Jati (onderdistrict)|Jati]] | |||
|align="right"|183,62 | |||
|align="right"|45.177 | |||
|align="right"|49.143 | |||
|align="right"|267,6 | |||
|[[Doplang (Jati)|Doplang]] | |||
|- | |||
|[[Randublatung (onderdistrict)|Randublatung]] | |||
|align="right"|211,13 | |||
|align="right"|73.969 | |||
|align="right"|77.649 | |||
|align="right"|367,8 | |||
|[[Randublatung (plaats)|Randublatung]] | |||
|- | |||
|[[Kradenan (Blora)|Kradenan]] | |||
|align="right"|109,51 | |||
|align="right"|38.721 | |||
|align="right"|41.062 | |||
|align="right"|375,0 | |||
|[[Mendenrejo]] | |||
|- | |||
|[[Kedungtuban (onderdistrict)|Kedungtuban]] | |||
|align="right"|106,86 | |||
|align="right"|54.220 | |||
|align="right"|57.447 | |||
|align="right"|537,6 | |||
|[[Kedungtuban (plaats)|Kedungtuban]] | |||
|- | |||
|[[Cepu (onderdistrict)|Cepu]] | |||
|align="right"|49,15 | |||
|align="right"|72.146 | |||
|align="right"|76.370 | |||
|align="right"|1.554,0 | |||
|[[Cepu (Cepu)|Cepu]] | |||
|- | |||
|[[Sambong (onderdistrict)|Sambong]] | |||
|align="right"|88,75 | |||
|align="right"|24.933 | |||
|align="right"|27.659 | |||
|align="right"|311,7 | |||
|[[Sambong (Sambong)|Sambong]] | |||
|- | |||
|[[Jiken (onderdistrict)|Jiken]] | |||
|align="right"|168,17 | |||
|align="right"|37.369 | |||
|align="right"|38.374 | |||
|align="right"|228,2 | |||
|[[Jiken (Jiken)|Jiken]] | |||
|- | |||
|[[Bogorejo (onderdistrict)|Bogorejo]] | |||
|align="right"|49,81 | |||
|align="right"|23.548 | |||
|align="right"|24.805 | |||
|align="right"|498,0 | |||
|[[Bogorejo (Bogorejo)|Bogorejo]] | |||
|- | |||
|[[Jepon (onderdistrict)|Jepon]] | |||
|align="right"|107,72 | |||
|align="right"|58.940 | |||
|align="right"|62.824 | |||
|align="right"|583,2 | |||
|[[Jepon (plaats)|Jepon]] | |||
|- | |||
|[[Kota Blora|Blora]] (town) | |||
|align="right"|79,79 | |||
|align="right"|90.714 | |||
|align="right"|93.779 | |||
|align="right"|1.175,3 | |||
|Het is een stad | |||
|- | |||
|[[Banjarejo (onderdistrict)|Banjarejo]] <!-- per abuis staat Banjarejo (onderdistrict) onder Kota Blora--> | |||
|align="right"|103,52 | |||
|align="right"|56.907 | |||
|align="right"|62.152 | |||
|align="right"|600,4 | |||
|[[Banjarejo (Kota Blora)|Banjarejo]] | |||
|- | |||
|[[Tunjungan (onderdistrict)|Tunjungan]] | |||
|align="right"|101,82 | |||
|align="right"|44.828 | |||
|align="right"|47.981 | |||
|align="right"|471,2 | |||
|[[Tunjungan (Tunjungan)|Tunjungan]] | |||
|- | |||
|[[Japah (onderdistrict)|Japah]] | |||
|align="right"|103,05 | |||
|align="right"|33.321 | |||
|align="right"|35.310 | |||
|align="right"|342,6 | |||
|[[Japah (plaats)|Japah]] | |||
|- | |||
|[[Ngawen (onderdistrict van Blora)|Ngawen]] | |||
|align="right"|100,98 | |||
|align="right"|55.950 | |||
|align="right"|60.559 | |||
|align="right"|599,7 | |||
|[[Ngawen (plaats in Blora)|Ngawen]] | |||
|- | |||
|[[Kunduran (onderdistrict)|Kunduran]] | |||
|align="right"|127,98 | |||
|align="right"|61.972 | |||
|align="right"|66.189 | |||
|align="right"|517,2 | |||
|[[Kunduran (Kunduran)|Kunduran]] | |||
|- | |||
|[[Todanan (onderdistrict)|Todanan]] | |||
|align="right"|128,74 | |||
|align="right"|57.013 | |||
|align="right"|63.030 | |||
|align="right"|489,6 | |||
|[[Todanan (plaats)|Todanan]] | |||
|- | |||
|'''''Totaal''''' | |||
|align="right"|''1.820,59'' | |||
|align="right"|''829.728'' | |||
|align="right"|''884.333'' | |||
|align="right"|''485,7'' | |||
| | |||
|} | |||
{{Appendix|2= | |||
* [https://bkd.blorakab.go.id/ Regency Government - Officiële Overheidssite van het regentschap Blora] | |||
* [http://mapgeo.id:8826/umum/detail_kondisi_geo/4 Geografische omstandigheden van het regentschap Blora] | |||
* De indeling van het regentschap Blora [https://id.wikipedia.org/wiki/Berkas:Peta%2BAddministrasi%2BKabupaten%2BBlora%2B-%2Bpenataanruangjateng.info.jpg in onderdistricten] en [https://id.wikipedia.org/wiki/Berkas:Peta%2BAddministrasi%2BKabupaten%2BBlora%2B-%2Bpenataanruangjateng.info.jpg met verschil in hoogte] | |||
{{References}}}} | |||
{{Navigatie provincie Midden-Java}} | {{Navigatie provincie Midden-Java}} | ||
{{commonscat|Blora Regency}} | {{commonscat|Blora Regency}} | ||
[[Categorie:Regentschap of stadsgemeente in Midden-Java]] | [[Categorie:Regentschap of stadsgemeente in Midden-Java]] |
Huidige versie van 23 aug 2021 om 17:39
Regentschap in Indonesië | |||
| |||
Het regentschap Blora in de Indonesische provincie Midden-Java | |||
Eiland | Java | ||
Provincie | Midden-Java (Jawa Tengah) | ||
Coördinaten | 6°057′S 111°025′E | ||
Oppervlakte | 1.820,59 km² | ||
Inwoners (2020) | 884.333[1] | ||
Website | Kabupaten Blora op de kaart | ||
Het regentschap Blora in de Indonesische provincie Midden-Java. | |||
|
Blora is een regentschap (kabupaten) in de Indonesische provincie Midden-Java op Java. Het heeft een oppervlakte van 1.820,59 km2 en had een bevolking van 829.728 bij de volkstelling 2010[2] en 884.333 bij de volkstelling 2020.[1]
Geografie
Gebieden | |
Noord | Regentschap Rembang |
Oost | Provincie Oost-Java Regentschap Bojonegoro |
Zuid | Provincie Oost-Java Regentschap Ngawi |
West | Regentschappen Pati en Grobogan |
Naam | Opper vlakte in km2 |
Inwoners Volks telling 2010[2] |
Inwoners Volks telling 2020[1] |
Bevolkings dichtheid in 2020 (per km2) |
Admin centrum |
---|---|---|---|---|---|
Jati | 183,62 | 45.177 | 49.143 | 267,6 | Doplang |
Randublatung | 211,13 | 73.969 | 77.649 | 367,8 | Randublatung |
Kradenan | 109,51 | 38.721 | 41.062 | 375,0 | Mendenrejo |
Kedungtuban | 106,86 | 54.220 | 57.447 | 537,6 | Kedungtuban |
Cepu | 49,15 | 72.146 | 76.370 | 1.554,0 | Cepu |
Sambong | 88,75 | 24.933 | 27.659 | 311,7 | Sambong |
Jiken | 168,17 | 37.369 | 38.374 | 228,2 | Jiken |
Bogorejo | 49,81 | 23.548 | 24.805 | 498,0 | Bogorejo |
Jepon | 107,72 | 58.940 | 62.824 | 583,2 | Jepon |
Blora (town) | 79,79 | 90.714 | 93.779 | 1.175,3 | Het is een stad |
Banjarejo | 103,52 | 56.907 | 62.152 | 600,4 | Banjarejo |
Tunjungan | 101,82 | 44.828 | 47.981 | 471,2 | Tunjungan |
Japah | 103,05 | 33.321 | 35.310 | 342,6 | Japah |
Ngawen | 100,98 | 55.950 | 60.559 | 599,7 | Ngawen |
Kunduran | 127,98 | 61.972 | 66.189 | 517,2 | Kunduran |
Todanan | 128,74 | 57.013 | 63.030 | 489,6 | Todanan |
Totaal | 1.820,59 | 829.728 | 884.333 | 485,7 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Bestuurlijke indeling van Midden-Java |
---|
Stadsgemeenten: Magelang · Surakarta · Salatiga · Semarang · Pekalongan · Tegal |
Zie ook de categorie met mediabestanden in verband met Blora Regency op Wikimedia Commons.