Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed
Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Lijst van Nederlandstalige podcasts: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Lijst_van_Nederlandstalige_podcasts&oldid=56528925 12 jun 2020 Edoderoo 10 jun 2020) |
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Lijst_van_Nederlandstalige_podcasts&oldid=56566156 17 jun 2020 Sietske) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
Dit is een overzicht van Nederlandstalige [[podcasts]]. | Dit is een overzicht van '''Nederlandstalige [[podcasts]]''' die zeer goed beluisterd worden (nationale top 10) en/of (inter)nationaal gelauwerd zijn. | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |- | ||
! Podcast !! Onderwerp !! Sinds | ! Podcast !! Onderwerp !! Presentatie !! Land !! Uitgever/Producent !! Sinds !! Relevantie | ||
|- | |- | ||
| [[ | |[[30 MINUTEN RAUW]] || Interviews met bekende Nederlanders || [[Ruud de Wild]] || {{NL}} || [[KRO-NCRV]] || 2018|| Dutch Podcast Award in categorie Kunst, cultuur en muziek (2019)<ref name="bestebnr2019">[https://projects.bnr.nl/bnr-podcast-awards/podcast-awards/ Dutch Podcast Awards], bnr.nl (geraadpleegd op 1 mei 2019)</ref> | ||
|- | |- | ||
| | | [[De Brand in het Landhuis]] || Verhaal || || {{NL}} || [[NTR]] || 2019 || Dutch Podcast Award in de categorie Beste podcast van Nederland (2019)<ref name="bestebnr2019" /> | ||
|- | |- | ||
| [[ | |[[Echt Gebeurd]]|| Waar gebeurde verhalen verteld op een podium met publiek || [[Paulien Cornelisse]] || {{NL}} || I.s.m. [[Comedytrain]] || 2008 || Top 10 van meest beluisterde podcasts in Nederland<ref>[https://chartable.com/echt-gebeurd/chart/spotify/netherlands-top-podcasts Echt Gebeurd op Chartable] (peildatum: juni 2020)</ref> | ||
|- | |- | ||
| [[ | |[[De Eeuw van de Amateur]] || Interviews met gasten en luisteraars || Botte Jellema, [[Ype Driessen]], [[Paulien Cornelisse]] || {{NL}} || || 2015 || Dutch Podcast Award in categorie Journalistiek en Media (2018)<ref name="bestebnr2018">{{citeer web|url=https://www.bnr.nl/nieuws/media/10352872/dutch-podcast-awards-uitreiking|titel=Podcast BOB wint eerste Dutch Podcast Awards|publisher=BNR Webredactie|datum=3 september 2018}}</ref> | ||
|- | |- | ||
| | |[[De Grote Harry Bannink Podcast]] || [[Harry Bannink]] || [[Gijs Groenteman]] || {{NL}} || || 2016 || Dutch Podcast Award in categorie Kunst en Cultuur (2018)<ref name="bestebnr2018"/> | ||
|- | |- | ||
| [[ | |[[Kein Geloel]] || Voetbalclub [[Feyenoord]] || Johan Brinkel, Rob van Elewout, Wesley van Oevelen, Freek Verhulst, Marijn Abbenhuijs || {{NL}} || || 2016 ||Genomineerd voor de Online Radio Awards (2018)<ref>[https://www.bndestem.nl/roosendaal/gebabbel-over-de-bal-podcast-kein-geloel-hoopt-op-prijs~a14ff185/ Gebabbel over de bal: podcast 'Kein Geloel' hoopt op prijs], BNDeStem.nl (geraadpleegd op 11 december 2018)</ref> en de Dutch Podcast Awards (2019)<ref name="bestebnr2019"/> | ||
|- | |||
| [[De Krokante Leesmap]] || Tijdschriften || [[Marcel van Roosmalen]], [[Roelof de Vries]] en [[Noortje Veldhuizen]] || {{NL}} || [[BNNVARA]] || 2018 || Dutch Podcast Award in categorie Media en Opinie (2019)<ref name="bestebnr2019" /> | |||
|- | |- | ||
| | |Man, Man, Man, de Podcast || Lifestyle door de bril van drie mannen || || || ||2018 || Dutch Podcast Award in categorie Lifestyle, maatschappij en gezondheid (2019)<ref name="bestebnr2019" /> | ||
|- | |- | ||
| | | [[Mosselen om half twee]] || Comedy || [[Xander De Rycke]] || {{BE}} || Mosselen0130 Podcast Netwerk || 2011 || [[Cutting Edge]] Award in 2015 <ref>Cuttingedge.be - [http://www.cuttingedge.be/telex/cutting-edge-awards-alle-winnaars-van-de-afgelopen-tien-jaar Alle winnaars van de afgelopen 10 jaar]</ref> | ||
|- | |- | ||
|Week van NUtech || Tech || | | [[Nerdland Maandoverzicht]] || Wetenschap || [[Lieven Scheire]] || {{BE}} || ||2017 || Top 2 van meest beluisterde podcasts in België<ref>[https://chartable.com/nerdland-maandoverzicht-wetenschap-en-technologie/chart/itunes/be-science-podcasts Nerdland Maandoverzicht op Chartable] (peildatum: juni 2020)</ref> | ||
|- | |||
|De Rudi & Freddie Show|| Maatschappij || [[Rutger Bregman]] & [[Jesse Frederik]] || {{NL}} || [[De Correspondent]] || 2017 || Dutch Podcast Award in categorie Zakelijk (2018)<ref name="bestebnr2018"/> | |||
|- | |||
| [[Tech45]] || Tech || Maarten Hendrikx || {{BE}}|| || 2009 ||Top 10 van meest beluisterde podcasts in België<ref>[https://chartable.com/tech45/chart/itunes/be-technology-podcasts Tech45 op Chartable] (peildatum: juni 2020)</ref> | |||
|- | |||
| [[Zwijgen is geen optie]] || Maatschappij || Anthony Bosschem || {{BE}}|| || 2016 || | |||
|} | |||
!--Verwijderd waar de relevantie als podcast nog niet van is aangetoond (er staan bv ook als podcast terug te luisteren radio-programma's tussen) | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Podcast !! Onderwerp !! Presentatie !! Land !! Uitgever/Producent !! Sinds !! Relevantie | |||
|- | |||
| AndroidWorld Hangout || Android || || || || || | |||
|- | |||
| 1920 Clubhouse || [[Vrouwenvoetbal]] || || || || 2020 || | |||
|- | |||
| [[De Appels en Peren Show]] || Technologie, media en de toekomst || Wietse Hage en Reinier Ladan || Nederland || n.v.t. || 2011 || | |||
|- | |||
| [[Argos (radioprogramma)|Argos]] || Journalistieke verhalen en maatschappelijk onderzoek || || Nederland || [[Human (omroep)|Human]] en [[VPRO]] || || <ref>{{citeer web|url=https://www.nporadio1.nl/podcasts/argos|titel=Argos podcast}}</ref> | |||
|- | |||
| [[Het leven, een gebruiksaanwijzing]] || Levensverhalen || Margot de Boer || Nederland || [[VPRO]] || 2016 || | |||
|- | |||
| [[Littekens (podcast)|Littekens]] || Interviews met bekende Nederlanders || [[Wilfred Genee]] || {{NL}} || [[Radio Veronica (Talpa Radio)|Radio Veronica]] || 2019 || | |||
|- | |||
|Nooit Geweten||Wikipedia|| || || ||2020 || | |||
|- | |||
|Plots || Waar gebeurde verhalen rond één thema || || || [[VPRO]] || || <ref>{{citeer web|URL=https://www.vpro.nl/programmas/plots.html|title=Plots|publisher=VPRO}}</ref> | |||
|- | |||
| [[TechSnacks]] || Tech || || || || 2015 || | |||
|- | |||
|[[De perfecte podcast]] || Striphelden [[Suske en Wiske]] || Koen Maas || || || 2018 || | |||
|- | |||
|[[Vink (podcast)|Vink]] || Recensies van Nederlandstalige podcasts || [[Mischa Blok]], [[Vincent Bijlo]] en [[Stan Putman]] || {{NL}} || [[AVROTROS]] || 2019 || | |||
|- | |||
|Week van NUtech || Tech || || || || || | |||
|- | |||
|Yous & Yay: New Emotions || Alledaagse dingen || | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||
--> | |||
{{appendix}} | |||
[[Categorie:Podcasting]] | [[Categorie:Podcasting]] | ||
[[Categorie:Lijsten]] | [[Categorie:Lijsten]] |
Versie van 28 jun 2020 11:28
Dit is een overzicht van Nederlandstalige podcasts die zeer goed beluisterd worden (nationale top 10) en/of (inter)nationaal gelauwerd zijn.
Podcast | Onderwerp | Presentatie | Land | Uitgever/Producent | Sinds | Relevantie |
---|---|---|---|---|---|---|
30 MINUTEN RAUW | Interviews met bekende Nederlanders | Ruud de Wild | Nederland | KRO-NCRV | 2018 | Dutch Podcast Award in categorie Kunst, cultuur en muziek (2019)[1] |
De Brand in het Landhuis | Verhaal | Nederland | NTR | 2019 | Dutch Podcast Award in de categorie Beste podcast van Nederland (2019)[1] | |
Echt Gebeurd | Waar gebeurde verhalen verteld op een podium met publiek | Paulien Cornelisse | Nederland | I.s.m. Comedytrain | 2008 | Top 10 van meest beluisterde podcasts in Nederland[2] |
De Eeuw van de Amateur | Interviews met gasten en luisteraars | Botte Jellema, Ype Driessen, Paulien Cornelisse | Nederland | 2015 | Dutch Podcast Award in categorie Journalistiek en Media (2018)[3] | |
De Grote Harry Bannink Podcast | Harry Bannink | Gijs Groenteman | Nederland | 2016 | Dutch Podcast Award in categorie Kunst en Cultuur (2018)[3] | |
Kein Geloel | Voetbalclub Feyenoord | Johan Brinkel, Rob van Elewout, Wesley van Oevelen, Freek Verhulst, Marijn Abbenhuijs | Nederland | 2016 | Genomineerd voor de Online Radio Awards (2018)[4] en de Dutch Podcast Awards (2019)[1] | |
De Krokante Leesmap | Tijdschriften | Marcel van Roosmalen, Roelof de Vries en Noortje Veldhuizen | Nederland | BNNVARA | 2018 | Dutch Podcast Award in categorie Media en Opinie (2019)[1] |
Man, Man, Man, de Podcast | Lifestyle door de bril van drie mannen | 2018 | Dutch Podcast Award in categorie Lifestyle, maatschappij en gezondheid (2019)[1] | |||
Mosselen om half twee | Comedy | Xander De Rycke | België | Mosselen0130 Podcast Netwerk | 2011 | Cutting Edge Award in 2015 [5] |
Nerdland Maandoverzicht | Wetenschap | Lieven Scheire | België | 2017 | Top 2 van meest beluisterde podcasts in België[6] | |
De Rudi & Freddie Show | Maatschappij | Rutger Bregman & Jesse Frederik | Nederland | De Correspondent | 2017 | Dutch Podcast Award in categorie Zakelijk (2018)[3] |
Tech45 | Tech | Maarten Hendrikx | België | 2009 | Top 10 van meest beluisterde podcasts in België[7] | |
Zwijgen is geen optie | Maatschappij | Anthony Bosschem | België | 2016 |
!--Verwijderd waar de relevantie als podcast nog niet van is aangetoond (er staan bv ook als podcast terug te luisteren radio-programma's tussen)
Podcast | Onderwerp | Presentatie | Land | Uitgever/Producent | Sinds | Relevantie |
---|---|---|---|---|---|---|
AndroidWorld Hangout | Android | |||||
1920 Clubhouse | Vrouwenvoetbal | 2020 | ||||
De Appels en Peren Show | Technologie, media en de toekomst | Wietse Hage en Reinier Ladan | Nederland | n.v.t. | 2011 | |
Argos | Journalistieke verhalen en maatschappelijk onderzoek | Nederland | Human en VPRO | [8] | ||
Het leven, een gebruiksaanwijzing | Levensverhalen | Margot de Boer | Nederland | VPRO | 2016 | |
Littekens | Interviews met bekende Nederlanders | Wilfred Genee | Nederland | Radio Veronica | 2019 | |
Nooit Geweten | Wikipedia | 2020 | ||||
Plots | Waar gebeurde verhalen rond één thema | VPRO | [9] | |||
TechSnacks | Tech | 2015 | ||||
De perfecte podcast | Striphelden Suske en Wiske | Koen Maas | 2018 | |||
Vink | Recensies van Nederlandstalige podcasts | Mischa Blok, Vincent Bijlo en Stan Putman | Nederland | AVROTROS | 2019 | |
Week van NUtech | Tech | |||||
Yous & Yay: New Emotions | Alledaagse dingen |
-->
Bronnen, noten en/of referenties
|