Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed

Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.

  • Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
  • Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.

Lijst van huidige burgemeesters in Nederland (2009)

Uit Wikisage
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Hieronder een lijst van alle burgemeesters van Nederland in 2009.

Enkele verduidelijkende opmerkingen: een burgemeester wordt aangesteld voor een periode van zes jaar, waarna hij/zij herbenoemd kan worden. In de kolom 'Per (laatst)' staat de datum waarop de meest recente (her)benoeming inging, in de kolom 'Per (eerst)' de datum van de eerste benoeming (in geval van eerdere termijnen). De kolom 'Per (eerst)' blijft leeg als de meest recente benoeming tevens de eerste benoeming van de burgemeester in de desbetreffende gemeente is.

'Wnd' in de kolom opmerkingen wil zeggen dat het een waarnemend burgemeester betreft.

Onderaan de pagina is een lijstje met wijzigingen in de nabije toekomst te vinden.

  A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zie ook 

A

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Aa en Hunze lijst Eric van Oosterhout PvdA 15 september 2007
Aalburg lijst Fons Naterop CDA 1 september 2008
Aalsmeer lijst Pieter Litjens VVD 15 augustus 2007
Aalten lijst Bert Berghoef CDA 1 oktober 2005
Abcoude lijst Jan Streng VVD 1 mei 2004 wnd
Achtkarspelen lijst Tjeerd van der Zwan PvdA 11 mei 2007
Alblasserdam lijst Bert Blase PvdA 2 november 2009
Albrandswaard lijst Harald Bergmann VVD 1 november 2005
Alkmaar lijst Piet Bruinooge CDA 15 januari 2007
Almelo lijst James van Lidth de Jeude PvdA 1 september 2009 wnd
Almere lijst Annemarie Jorritsma VVD 18 augustus 2009 18 augustus 2003
Alphen aan den Rijn lijst Wim de Gelder GL 1 december 2008
Alphen-Chaam lijst Harrie Nuijten PvdA 15 december 2004
Ameland lijst Albert de Hoop D66 1 juli 2006
Amersfoort lijst Albertine van Vliet-Kuiper D66 3 januari 2006 3 januari 2000
Amstelveen lijst Jan van Zanen VVD 1 juli 2005
Amsterdam lijst Job Cohen PvdA 15 januari 2007 15 januari 2001
Andijk lijst Astrid Streumer PvdA 1 april 2005
Anna Paulowna lijst Hans van den Doel VVD 1 juni 2009
Apeldoorn lijst Fred de Graaf VVD 16 februari 2005 16 februari 1999
Appingedam lijst Rika Pot PvdA 1 maart 2009 15 september 2008
Arcen en Velden lijst Fons Tans PvdA 1 juni 2007 1 juni 2001
Arnhem lijst Pauline Krikke VVD 1 september 2007 1 september 2001
Assen lijst Sicko Heldoorn PvdA 2 juli 2007
Asten lijst Hans Beenakker VVD 16 september 2004

B

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Baarle-Nassau lijst Jan Hendrikx CDA 16 december 2008 16 december 1990
Baarn lijst Jan de Groot VVD 31 mei 2007
Barendrecht lijst Jan van Belzen SGP 1 juli 2005
Barneveld lijst Jos Houben CDA 1 maart 2005
Bedum lijst vacant
Beek lijst Armand Cremers D66 1 december 2004 1 december 1998
Beemster lijst Harry Brinkman CDA 7 april 2009 7 april 2003
Beesel lijst Bert Oord PvdA 1 maart 2005 1 november 1997
Bellingwedde lijst Erik Triemstra CDA 1 november 2007
Bergambacht lijst Arie van Erk GB 1 september 2005 wnd
Bergeijk lijst Driek van de Vondervoort CDA 11 april 2008
Bergen (L) lijst Dick Klaverdijk CDA 1 januari 2006 1 januari 1988
Bergen (N-H) lijst Hetty Hafkamp GL 3 maart 2008
Bergen op Zoom lijst Han Polman D66 19 mei 2005
Berkelland lijst Hein Bloemen CDA 1 september 2005
Bernheze lijst Jos Heijmans D66 1 oktober 2003
Bernisse lijst Pauline Bouvy-Koene VVD 1 juni 2005
Best lijst Yvo Kortmann CDA 1 januari 2009 wnd
Beuningen lijst Huib Zijlmans VVD 16 februari 2004 16 februari 1986
Beverwijk lijst Han van Leeuwen D66 15 januari 2008
Binnenmaas lijst André Borgdorff CDA 15 augustus 2007
Bladel lijst Boy Swachten VVD 5 januari 2009
Blaricum lijst Joan de Zwart-Bloch D66 1 april 2008
Bloemendaal lijst Ruud Nederveen VVD 1 juli 2009
Bodegraven lijst Jan Pieter Lokker CDA 15 augustus 2007 wnd
Boekel lijst Pierre Bos CDA 1 december 2008
Bolsward lijst Willemien Vroegindeweij CDA 16 oktober 2003
Boornsterhem lijst Ton Baas VVD maart 2009 wnd
Borger-Odoorn lijst Marco Out VVD 15 maart 2008
Borne lijst Rob Welten CDA 15 augustus 2009
Borsele lijst Jaap Gelok PvdA 1 april 2008 1 april 2002
Boskoop lijst Coos Rijsdijk PvdA 16 december 2004 16 december 1998
Boxmeer lijst Karel van Soest VVD 1 september 2009 1 september 2003
Boxtel lijst Frank van Beers CDA 1 mei 2006
Breda lijst Peter van der Velden PvdA 30 september 2004
Breukelen lijst Ger Mik PvdA 4 juli 2007 wnd
Brielle lijst Betty van Viegen PvdA 16 oktober 2008 16 oktober 2002
Bronckhorst lijst Henk Aalderink VVD 10 november 2005
Brummen lijst Niels Joosten VVD 1 april 2005
Brunssum lijst Clemens Brocken CDA 1 februari 2009 1 februari 2003
Bunnik lijst Hans Martijn Ostendorp CDA 20 april 2009
Bunschoten lijst Melis van de Groep CU 15 december 2006
Buren lijst Klaas Tammes D66 1 januari 2005 1 januari 1999
Bussum lijst Milo Schoenmaker VVD 1 oktober 2009

C

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Capelle aan den IJssel lijst Joke van Doorne PvdA november 2004 16 november 1998
Castricum lijst Aaltje Emmens-Knol PvdA 16 juni 2008 16 juni 2002
Coevorden lijst Bert Bouwmeester D66 1 januari 2004
Cranendonck lijst Pieter Meinema CDA 15 april 2009 15 april 2003
Cromstrijen lijst Giel Janssen VVD 15 november 2006
Cuijk lijst Leo Schoots PvdA 17 april 2006 17 april 2000
Culemborg lijst Roland van Schelven D66 28 augustus 2006

D

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Dalfsen lijst Leo Elfers CDA 1 januari 2007 16 februari 1990
Dantumadeel lijst Arie Aalberts CDA 1 september 2004
De Bilt lijst Arjen Gerritsen VVD 1 februari 2007 1 februari 2007
De Marne lijst Joan Stam D66 16 november 2004 16 november 1998
De Ronde Venen lijst Marianne Burgman VVD 16 juni 2008 16 juni 2002
De Wolden lijst Peter Snijders VVD 15 september 2007
Delft lijst Bas Verkerk VVD 15 juli 2004
Delfzijl lijst Emme Groot PvdA 15 september 2008
Den Haag lijst Jozias van Aartsen VVD 27 maart 2008
Den Helder lijst Kees Vriesman PvdA wnd
Deurne lijst Gerard Daandels CDA 1 juli 2006 1 juli 2000
Deventer lijst Andries Heidema CU 1 juli 2007
Diemen lijst Amy Koopmanschap GL 1 maart 2009 1 maart 2003
Dinkelland lijst Roel Cazemier VVD 1 oktober 2009
Dirksland lijst Servaas Stoop SGP 1 oktober 2008 1 oktober 2002
Doesburg lijst Kees Luesink GL 1 december 2008
Doetinchem lijst Herman Kaiser CDA 1 oktober 2006
Dongen lijst Simone Dirven-van Aalst CDA 15 april 2006
Dongeradeel lijst Marga Waanders PvdA 15 januari 2009
Dordrecht lijst Ronald Bandell PvdA 17 maart 2006 16 juni 2000
Drechterland lijst Rob van der Riet CDA 1 juli 2006
Drimmelen lijst Gert de Kok PvdA 25 april 2005
Dronten lijst Aat de Jonge CDA 16 september 2004
Druten lijst Luciën van Riswijk CDA 1 juni 2009
Duiven lijst Henk Zomerdijk VVD 22 juni 2006 22 juni 2000

E

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Echt-Susteren lijst Dieudonné Akkermans CDA 16 mei 2008
Edam-Volendam lijst Willem van Beek CDA 1 april 2009 1 april 2003
Ede lijst Cees van der Knaap CDA 21 januari 2008
Eemnes lijst Roland van Benthem VVD 1 september 2005
Eemsmond lijst Marijke van Beek PvdA 16 november 2007
Eersel lijst Anja Thijs-Rademakers CDA 1 maart 2008
Eijsden lijst Manon Pelzer CDA 1 juni 2006
Eindhoven lijst Rob van Gijzel PvdA 7 april 2008
Elburg lijst Frans de Lange CU 1 november 2007
Emmen lijst Cees Bijl PvdA 16 februari 2007 16 februari 2001
Enkhuizen lijst Jan Baas PvdA 1 mei 2004
Enschede lijst Peter den Oudsten PvdA 1 mei 2005
Epe lijst Marijke van Lente-Huiskamp VVD 1 april 2006
Ermelo lijst Wiert Omta CDA 1 oktober 2006 1 oktober 2000
Etten-Leur lijst Hélène van Rijnbach-de Groot CDA 1 september 2008

F

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Ferwerderadeel lijst Wil van den Berg CDA 1 augustus 2007 1 augustus 2001
Franekeradeel lijst Marian Haveman D66 16 december 2005 16 december 1993

G

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Gaasterland-Sloten lijst Willem Hoornstra CDA 1 september 2007
Geertruidenberg lijst Matthieu Meijer PvdA 16 oktober 2006 16 oktober 2000
Geldermalsen lijst Steven van Schaijck VVD 16 oktober 2005 16 oktober 1993
Geldrop-Mierlo lijst Rianne Donders-de Lees CDA 1 september 2004
Gemert-Bakel lijst Jan van Maasakkers CDA 1 januari 2009 1 januari 1997
Gennep lijst Marlies de Loo CDA 1 september 2009 1 september 1997
Giessenlanden lijst Els Boot PvdA 1 maart 2004
Gilze en Rijen lijst René Roep CDA 15 september 2007 15 september 2001
Goedereede lijst Ger van de Velde-de Wilde VVD 15 februari 2005
Goes lijst Dick van der Zaag CDA 1 mei 2005 1 mei 1993
Goirle lijst Machteld Rijsdorp VVD 21 december 2005
Gorinchem lijst Piet IJssels PvdA 16 april 2009 16 april 1991
Gouda lijst Wim Cornelis PvdA 15 november 2007 15 november 2001
Graafstroom lijst Dirk van der Borg CDA 1 maart 2006
Graft-De Rijp lijst Ria Oosterop-van Leussen D66 1 februari 2006 1 februari 2000
Grave lijst Wilma Delissen-van Tongerlo VVD 1 maart 2006
Groesbeek lijst Gerd Prick PvdA 1 april 2009 1 april 1991
Groningen lijst Peter Rehwinkel PvdA 14 september 2009
Grootegast lijst Kor Dijkstra CDA 1 januari 2008 1 januari 1990
Gulpen-Wittem lijst Bas van den Tillaar CDA 21 mei 2007

H

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Haaksbergen lijst Karel Loohuis PvdA 16 juni 2008 16 juni 2002
Haaren lijst Frans Ronnes CDA 15 december 2007 15 december 2001
Haarlem lijst Bernt Schneiders PvdA 1 juli 2006
Haarlemmerliede en Spaarnwoude lijst Bert Bruijn PvdA 1 februari 2007
Haarlemmermeer lijst Theo Weterings VVD 20 april 2007
Halderberge lijst André Osterloh PvdA 1 januari 2009 1 januari 1997
Hardenberg lijst Bert Meulman CDA 1 januari 2007 1 januari 2001
Harderwijk lijst John Berends CDA 1 maart 2005
Hardinxveld-Giessendam lijst Maria Wiebosch-Steeman GroenLinks 16 februari 2009
Haren lijst Mark Boumans VVD 15 september 2007
Harenkarspel lijst Enno Brommet PvdA 14 februari 2005
Harlingen lijst Paul Scheffer VVD 1 juli 2006
Hattem lijst Jan Willem Wiggers CDA 18 december 2008 16 mei 2008
Heemskerk lijst Jaap Nawijn VVD 1 maart 2007
Heemstede lijst Marianne Heeremans PvdA 15 april 2007
Heerde lijst Inez Pijnenburg VVD 16 mei 2008
Heerenveen lijst Peter de Jonge PvdA 16 november 2005 16 november 1993
Heerhugowaard lijst Han ter Heegde VVD 1 november 2004
Heerlen lijst Toine Gresel CDA 16 maart 2004
Heeze-Leende lijst Paul Verhoeven VVD 1 februari 2006
Heiloo lijst Hans Romeyn CDA 15 juni 2005
Helden lijst Mat Vestjens VVD 1 juni 2007 wnd
Hellendoorn lijst Hans van Overbeeke CDA 1 september 2006 1 september 1994
Hellevoetsluis lijst Corstiaan Kleijwegt PvdA 16 juni 2007 16 juni 2001
Helmond lijst Fons Jacobs CDA 1 juli 2002
Hendrik-Ido-Ambacht lijst Herman Jonker PvdA 16 september 2008 16 september 1996
Hengelo (Overijssel) lijst Frank Kerckhaert CDA 1 oktober 2006 1 oktober 2000
's-Hertogenbosch lijst Ton Rombouts CDA 1 september 2008 1 september 1996
Het Bildt lijst Aucke van der Werff CDA 17 februari 2009 17 februari 2003
Heumen lijst Jan van Zomeren PvdA 1 september 2009
Heusden lijst Henk Willems PvdA 1 januari 2009 1 januari 1997
Hillegom lijst Toon Mans VVD 1 maart 2009 1 maart 2003
Hilvarenbeek lijst Jan van Homelen CDA mei 2009 wnd
Hilversum lijst Ernst Bakker D66 1 februari 2004 1 februari 1998
Hof van Twente lijst Hans Kok PvdA 1 januari 2008
Hoogeveen lijst Helmer Koetje CDA 1 juli 2009
Hoogezand-Sappemeer lijst Yvonne van Mastrigt PvdA 13 mei 2008
Hoorn lijst Onno van Veldhuizen D66 1 augustus 2009 1 augustus 2003
Horst aan de Maas lijst Kees van Rooij CDA 1 oktober 2005
Houten lijst Cor Lamers CDA 1 juli 2007 1 juli 2001
Huizen lijst Frans-Willem van Gils VVD 1 april 2006
Hulst lijst Jan Frans Mulder CDA 1 juni 2009 1 juni 2003

I

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
IJsselstein lijst Patrick van den Brink CDA 15 mei 2007

J

Er zijn geen gemeenten in Nederland waarvan de naam met een J begint.

K

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Kaag en Braassem lijst Bas Eenhoorn VVD 1 januari 2009 wnd
Kampen lijst Bort Koelewijn CU 2 oktober 2009
Kapelle lijst Siebe Kramer VVD 1 oktober 2008 1 oktober 2002
Katwijk lijst Jos Wienen CDA 1 januari 2006 16 oktober 2001
Kerkrade lijst Jos Som CDA 16 december 2006 16 december 2000
Kessel lijst Boy Swachten VVD 2 januari 2008 2 januari 2002
Koggenland lijst Leoni Sipkes-van Zijl GL 1 januari 2007
Kollumerland en Nieuwkruisland lijst Bearn Bilker CDA 16 oktober 2007 16 oktober 2001
Korendijk lijst Reinie Melissant-Briene CDA 15 december 2006
Krimpen aan den IJssel lijst Ries Jansen D66 16 november 2006 16 november 1988

L

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Laarbeek lijst Hans Gilissen PvdA 15 maart 2004
Landerd lijst Willy Doorn-van der Houwen CDA 1 september 2009 1 september 2003
Landgraaf lijst Bert Janssen PvdA 1 januari 2005 1 januari 1993
Landsmeer lijst Bert Mewe PvdA 1 maart 2008 1 maart 2002
Langedijk lijst Hans Cornelisse CDA 15 juni 2005
Lansingerland lijst Ewald van Vliet VVD 17 september 2007
Laren (Noord-Holland) lijst Elbert Roest D66 16 februari 2008 16 februari 2002
Leek lijst Berend Hoekstra VVD 1 december 2005
Leerdam lijst Victor Molkenboer PvdA 15 september 2005
Leeuwarden lijst Ferd Crone PvdA 15 november 2007
Leeuwarderadeel lijst Eric ter Keurs VVD 26 april 2004
Leiden lijst Henri Lenferink PvdA 15 mei 2009 15 mei 2003
Leiderdorp lijst Michiel Zonnevylle VVD 1 december 2005 1 december 1993
Leidschendam-Voorburg lijst Hans van der Sluijs VVD 9 november 2007
Lelystad lijst Margreet Horselenberg PvdA 1 februari 2006
Lemsterland lijst Dick Stellingwerf CU 1 april 2008
Leudal lijst Arno Verhoeven PvdA 1 september 2007
Leusden lijst Annemieke Vermeulen VVD 2 juli 2009
Liesveld lijst Gert-Jan Kats SGP 1 december 2004
Lingewaal lijst Loes van Ruijven-van Leeuwen CDA 15 december 2006
Lingewaard lijst Harry de Vries CDA 1 maart 2007
Lisse lijst Corrie Langelaar CDA 1 juli 2004 1 juli 1998
Lith lijst Sjoukje Haasjes-van den Berg VVD 1 september 2005
Littenseradeel lijst Johanneke Liemburg PvdA 1 april 2006 1 april 2000
Lochem lijst Frans Spekreijse VVD 1 december 2005
Loenen lijst Rudi Boekhoven PvdA 16 november 2006 wnd
Loon op Zand lijst Ria van Hoek-Martens D66 20 december 2004
Lopik lijst Renate Westerlaken-Loos CDA 2 april 2009 1 juni 2008
Loppersum lijst Albert Rodenboog CDA 1 juni 2009 1 juni 2003
Losser lijst Jan Westendorp VVD 15 juli 2005

M

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Maarssen lijst Mirjam van 't Veld CDA 18 september 2008
Maasbree lijst Margot Hofman-Ruijters CDA 16 maart 2009 wnd
Maasdonk lijst Roel Augusteijn CDA 1 september 2008 wnd
Maasdriel lijst Ada Boerma-van Doorne CDA 30 november 2007
Maasgouw lijst Ger Kockelkorn PvdA 1 oktober 2009 wnd
Maassluis lijst Koos Karssen CDA 1 februari 2009 1 februari 2003
Maastricht lijst Gerd Leers CDA 1 februari 2008 1 februari 2002
Margraten lijst Jean Bronckers CDA 20 maart 2009 wnd
Marum lijst Tjeerd van Bekkum VVD 1 september 2005
Medemblik lijst Theo van Eijk CDA 1 september 2007
Meerlo-Wanssum lijst Joep Hahn VVD 2009 1985 wnd
Meerssen lijst Ricardo Offermanns VVD 1 maart 2006
Meijel lijst Hans Smulders CDA 1 maart 2004
Menaldumadeel lijst Gerrie van Delft-Jaasma PvdA 16 februari 2006 16 februari 1994
Menterwolde lijst Eduard van Zuijlen GL 15 januari 2007
Meppel lijst Jan Westmaas CDA 1 september 2005
Middelburg lijst Koos Schouwenaar VVD 16 januari 2008 16 januari 2002
Middelharnis lijst Pieter Zevenbergen VVD wnd
Midden-Delfland lijst Arnoud Rodenburg CDA 1 juli 2004
Midden-Drenthe lijst Jan Broertjes VVD 7 januari 2009
Mill en Sint Hubert lijst Hans Verheijen CDA 15 december 2006
Millingen aan de Rijn lijst Gerd Prick PvdA 2 juli 2009
Moerdijk lijst Wim Denie PvdA 1 juli 2008
Montferland lijst Ina Leppink-Schuitema VVD 1 september 2005
Montfoort lijst Bert Jansen D66 1 juli 2009 1 juli 2003
Mook en Middelaar lijst Rob Persoon CDA 25 juni 2007 wnd
Moordrecht lijst Huub van der Meer CDA 1 juli 2006 wnd
Muiden lijst Anne-Marie Worm-de Moel CDA 1 maart 2005

N

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Naarden lijst Joyce Sylvester PvdA 14 september 2009 wnd
Neder-Betuwe lijst Kees Veerhoek VVD 14 maart 2008
Nederlek lijst Trix van der Kluit-de Groot VVD 14 maart 2008 wnd
Nederweert lijst Henk Evers PvdA 1 oktober 2006
Neerijnen lijst Loes de Zeeuw-Lases VVD 1 juni 2006
Niedorp lijst Anneke van Dok-van Weele PvdA 4 oktober 2009 wnd
Nieuw-Lekkerland lijst Rinus Houtman SGP 1 december 2007 wnd
Nieuwegein lijst Cor de Vos PvdA 16 oktober 2006 16 oktober 2000
Nieuwerkerk aan den IJssel lijst André Bonthuis PvdA 1 november 2007 1 november 1995
Nieuwkoop lijst Frans Buijserd CDA 15 december 2007
Nijefurd lijst Hans Boekhoven VVD 15 april 2005 15 april 1999
Nijkerk lijst Gerard Renkema CDA 1 maart 2006
Nijmegen lijst Thom de Graaf D66 8 januari 2007
Noord-Beveland lijst Henny van Kooten SGP 18 april 2008
Noordenveld lijst Hans van der Laan PvdA 15 september 2007 15 september 2001
Noordoostpolder lijst Willem ridder van Rappard VVD 16 september 2004 16 september 1998
Noordwijk lijst Harry Groen VVD 2 februari 2004 3 juni 2003
Noordwijkerhout lijst Gerrit Goedhart CDA 1 december 2005
Nuenen, Gerwen en Nederwetten lijst Wim Ligtvoet PvdA 16 mei 2009 1 maart 2001
Nunspeet lijst Dick van Hemmen CDA 16 mei 2008 16 mei 2002
Nuth lijst Hubert Vos CDA 15 september 2008 1 mei 2007

O

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Oegstgeest lijst Els Timmers-van Klink VVD 2004 1 november 1998
Oirschot lijst Ruud Severijns PvdA 4 april 2006
Oisterwijk lijst Yvo Kortmann CDA 1 januari 2003 1990
Oldebroek lijst Wim Zielhuis CDA 2004 1992
Oldenzaal lijst Frans Backhuijs VVD 1 maart 2004
Olst-Wijhe lijst Ton Strien CDA 1 september 2007
Ommen lijst Gerrit Jan Kok VVD 1 januari 2007
Onderbanken lijst Mirjam Clermonts-Aretz VVD 1 mei 2006
Oost Gelre lijst Henk Heijman CDA september 2007 september 2005
Oosterhout lijst Stefan Huisman VVD 11 mei 2009
Oostflakkee lijst Jan Heijkoop CDA 1 septerber 2007 wnd
Ooststellingwerf lijst Harry Oosterman CDA 17 oktober 2005
Oostzaan lijst Paul Möhlmann PvdA 1 december 2003
Opmeer lijst Gert Jan Nijpels VVD 15 mei 2005
Opsterland lijst Francisca Ravestein D66 29 januari 2008
Oss lijst Herman Klitsie PvdA 14 april 2009 2001
Oud-Beijerland lijst Klaas Tigelaar CU 1 mei 2007
Oude IJsselstreek lijst Hans Alberse PvdA 15 mei 2006
Ouder-Amstel lijst Mieke Blankers-Karsbergen CDA 15 september 2007
Ouderkerk lijst John de Prieëlle CDA 1 mei 2009 wnd
Oudewater lijst Marianne Ruigrok-Verreijt PvdA 16 oktober 2007 16 oktober 1995
Overbetuwe lijst Liesbeth Tuijnman VVD 1 januari 2007 1 januari 2001

P

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Papendrecht lijst Kees de Bruin VVD 16 juli 2007 16 juli 2001
Pekela lijst Meindert Schollema PvdA 1 januari 2005 1 januari 1999
Pijnacker-Nootdorp lijst Rik Buddenberg CDA 15 juni 2008 15 juni 2002
Purmerend lijst Don Bijl VVD 1 juli 2009
Putten lijst Jan van Putten SGP 1 mei 2009 1 mei 1997

Q

Er zijn geen gemeenten in Nederland waarvan de naam met een Q begint.

R

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Raalte lijst Piet Zoon VVD 16 mei 2008
Reeuwijk lijst Jan Elzinga PvdA 1 november 2004 wnd
Reiderland lijst Lo van Kats PvdA 1 maart 2007 wnd
Reimerswaal lijst Jan Huisman CDA 1 mei 2005
Renkum lijst Jean Paul Gebben VVD 1 oktober 2007
Renswoude lijst Hugo Schorer CDA 1 juli 2004 1 juli 1998
Reusel-De Mierden lijst Harrie Tuerlings CDA 1 maart 2009
Rheden lijst Petra van Wingerden-Boers VVD 1 juli 2004
Rhenen lijst Anton Houtsma CDA 1 september 2006 wnd
Ridderkerk lijst Jon Hermans-Vloedbeld VVD 16 september 2004
Rijnwaarden lijst Mark Slinkman CDA 13 november 2008
Rijnwoude lijst Anja Latenstein van Voorst-Woldringh VVD april 2008 wnd
Rijssen-Holten lijst Pieter van Veen VVD 30 september 2009 wnd
Rijswijk lijst Ineke van der Wel-Markerink PvdA 1 juni 2006 1 juni 2000
Roerdalen lijst Ellen Hanselaar-van Loevezijn CDA 25 juni 2007
Roermond lijst Henk van Beers CDA 14 mei 2007 1 januari 2007
Roosendaal lijst Michel Marijnen CDA 1 januari 2009 1990
Rotterdam lijst Ahmed Aboutaleb PvdA 5 januari 2009
Rozenburg lijst Jaap Wolf PvdA 1 december 2006 wnd
Rozendaal lijst Jan Hendrik Klein Molekamp VVD 1 maart 2009
Rucphen lijst Rinus Everaers VVD 1 juni 2007 1 juni 2001

S

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Schagen lijst Gerrit Westerink PvdA 1 februari 2008 1 februari 2002
Scharsterland lijst Bert Kuiper CDA 16 oktober 2008 16 oktober 1990
Scheemda lijst Truida Jonkman-Jansen PvdA 1 februari 2006 1 februari 2000
Schermer lijst Piet Moeijes VVD 15 april 2007
Scherpenzeel lijst Hans Colijn-de Raat VVD 16 september 2009 16 september 1997
Schiedam lijst Wilma Verver-Aartsen VVD 1 september 2006
Schiermonnikoog lijst Bert Swart CDA 1 juli 2004
Schijndel lijst Henk Opsteegh PvdA 1 december 2004 1 december 1998
Schinnen lijst Berry Link CDA 15 januari 2007
Schoonhoven lijst Dick de Cloe PvdA 1 december 2005 wnd
Schouwen-Duiveland lijst Gerard Rabelink geen 15 maart 2009
Sevenum lijst Paul Mengde PvdA 16 oktober 2007 16 oktober 2001
Simpelveld lijst Hub Bogman PvdA 16 maart 2004 16 maart 1998
Sint Anthonis lijst José van Gorp geen 1 november 2009 wnd
Sint-Michielsgestel lijst Jan Pommer CDA 16 mei 2003
Sint-Oedenrode lijst Peter Maas CDA 17 november 2003
Sittard-Geleen lijst Sjraar Cox PvdA 1 oktober 2006
Sliedrecht lijst Martin Boevée PvdA 1 februari 2008 1 februari 2002
Slochteren lijst Cees Verstegen VVD 16 juni 2006 16 juni 2000
Sluis lijst Jaap Sala PvdA 15 juni 2009 15 juni 2003
Smallingerland lijst Bert Middel PvdA 1 december 2005
Sneek lijst Arno Brok VVD 1 december 2003
Soest lijst Arie Noordergraaf SGP 1 september 2006
Someren lijst Alfred Veltman PvdA 1 april 2006 1 april 2000
Son en Breugel lijst Hans Gaillard VVD 1 september 2009 1 september 2003
Spijkenisse lijst Mirjam Salet PvdA 1 april 2007
Stadskanaal lijst Baukje Galama VVD 1 september 2009
Staphorst lijst Joop Alssema CU 1 september 2007 1 september 2001
Stede Broec lijst Henk Eggermont PvdA 1 januari 2004
Steenbergen lijst Jan Hoogendoorn VVD 1 oktober 2009 1 oktober 2003
Steenwijkerland lijst Haijo Apotheker D66 1 januari 2007 1 januari 2001
Stein lijst Anton Barske GL 15 september 2004
Strijen lijst Jac Klijs CDA 19 juni 2006

T

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Ten Boer lijst André van de Nadort PvdA 26 augustus 2009
Terneuzen lijst Jan Lonink PvdA 1 juli 2009 1 juli 2003
Terschelling lijst Jurrit Visser PvdA 16 december 2008 16 december 2002
Texel lijst Francine Giskes D66 20 november 2009
Teylingen lijst Sander Schelberg VVD 28 augustus 2006
Tholen lijst Willem Nuis CU 1 juli 2006 1 juli 2000
Tiel lijst Steven de Vreeze PvdA 16 juni 2009 16 juni 2003
Tietjerksteradeel lijst Gerrit Jan Polderman VVD 16 september 2008 16 september 1996
Tilburg lijst Ivo Opstelten VVD 4 november 2009 wnd
Tubbergen lijst Mervyn Stegers CDA 1 oktober 2007 1 oktober 2001
Twenterand lijst Bernard Kobes CDA 1 september 2009 wnd
Tynaarlo lijst Frank van Zuilen VVD 10 september 2008

U

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Ubbergen lijst Paul Wilbers PvdA 16 januari 2007 16 januari 2001
Uden lijst Henk Hellegers PvdA 15 april 2009
Uitgeest lijst Mieke Baltus CDA 1 maart 2007
Uithoorn lijst Berry Groen GL 16 januari 2004 16 januari 1998
Urk lijst Jaap Kroon CDA 15 juli 2006
Utrecht lijst Aleid Wolfsen PvdA 2 januari 2008
Utrechtse Heuvelrug lijst Frits Naafs VVD 1 september 2006

V

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Vaals lijst Reg van Loo partijloos 15 december 2006
Valkenburg aan de Geul lijst Martin Eurlings CDA 29 februari 2008 1 juni 2007
Valkenswaard lijst Anton Ederveen CDA 19 maart 2007
Veendam lijst Ab Meijerman PvdA 1 april 2007 1 april 2001
Veenendaal lijst Ties Elzenga CDA 15 september 2004
Veere lijst Rob van der Zwaag CDA 16 januari 2006
Veghel lijst Ina Adema VVD 19 maart 2009
Veldhoven lijst Jack Mikkers VVD 1 mei 2007
Velsen lijst Frank Weerwind D66 24 september 2009
Venlo lijst Hubert Bruls CDA 1 oktober 2005
Venray lijst Jos Waals CDA 1 september 2009 1 september 1991
Vianen lijst Diny Koreman PvdA 1 februari 2009 1 februari 1991
Vlaardingen lijst Tjerk Bruinsma PvdA 16 mei 2008 16 mei 2002
Vlagtwedde lijst Leontien Kompier PvdA 1 september 2009
Vlieland lijst Ella Schadd-de Boer PvdA 1 september 2009 wnd
Vlissingen lijst Wim Dijkstra PvdA 1 januari 2008 wnd
Vlist lijst Aaltina Evenhuis-Meppelink VVD 1 oktober 2005 wnd
Voerendaal lijst Egidius Sprokkel PvdA 15 oktober 2008
Voorschoten lijst Jeroen Staatsen VVD 1 mei 2007 1 september 2006
Voorst lijst Jos Penninx PvdA 15 december 2006
Vught lijst Roderick van de Mortel VVD 1 april 2007

W

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Waalre lijst Henri baron de Wijkerslooth de Weerdesteijn VVD 15 juli 2009
Waalwijk lijst Nol Kleijngeld PvdA 1 juni 2007
Waddinxveen lijst Bert Cremers PvdA 1 juni 2009
Wageningen lijst Geert van Rumund PvdA 1 november 2005
Wassenaar lijst Jan Hoekema D66 1 juli 2007
Waterland lijst Ed Jongmans CDA 15 september 2007 15 september 2001
Weert lijst Jacques Niederer VVD 15 maart 2005
Weesp lijst Bart Horseling PvdA 1 januari 2007
Werkendam lijst Carla Breuer-Blekkink CDA 18 september 2009
Wervershoof lijst Floris Vletter VVD 15 februari 2004
West Maas en Waal lijst Thomas Steenkamp CDA 16 juni 2005 16 juni 1999
Westerveld lijst Tryntsje Slagman-Bootsma PvdA 1 oktober 2007 wnd
Westervoort lijst Jos Geukers CDA 1 maart 2006
Westland lijst Sjaak van der Tak CDA 1 september 2004
Weststellingwerf lijst Gerard van Klaveren VVD 1 juli 2005
Westvoorne lijst Peter de Jong PvdA 1 augustus 2006
Wierden lijst Jan Kristen PvdA 5 oktober 2009 wnd
Wieringen lijst Marian van Kampen-Nouwen CDA 1 januari 2008 24 januari 2006
Wieringermeer lijst Peter Leegwater CDA 15 februari 2007
Wijchen lijst Gosse Noordewier PvdA 15 januari 2008 15 januari 2002
Wijdemeren lijst Karen Heerschop LH* 1 juli 2009 wnd
Wijk bij Duurstede lijst Guus Swillens PvdA 16 december 2006 16 december 2000
Winschoten lijst Pieter van der Zaag CDA 1 februari 2009 wnd
Winsum lijst Rinus Michels CDA 18 november 2008
Winterswijk lijst Thijs van Beem PvdA 16 maart 2005
Woensdrecht lijst Marcel Fränzel D66 30 augustus 2008 30 augustus 2002
Woerden lijst Hans Schmidt VVD 15 december 2005
Wonseradeel lijst Theunis Piersma FNP* 16 oktober 2007 16 oktober 1995
Wormerland lijst Peter Tange GL 13 maart 2006 13 maart 2000
Woudenberg lijst Jan van Bergen CDA 1 januari 2007 wnd
Woudrichem lijst Frank Petter CDA 1 januari 2006
Wymbritseradeel lijst Jacob Reitsma CDA 1 juni 2007 1 juni 2001

X

Er zijn geen gemeenten in Nederland waarvan de naam met een X begint.

Y

Er zijn geen gemeenten in Nederland waarvan de naam met een Y begint. Mogelijk zoekt u IJsselstein. Kijk hiervoor bij de letter I in deze lijst.

Z

Gemeente Lijst Burgemeester Partij Per (laatst) Per (eerst) Opm.
Zaanstad lijst Geke Faber PvdA 1 oktober 2007
Zaltbommel lijst Albert van den Bosch VVD 15 mei 2004
Zandvoort lijst Niek Meijer VVD 15 september 2007
Zederik lijst Frank Koen CDA 16 januari 2004
Zeevang lijst Martijn Smit PvdA 15 juni 2005
Zeewolde lijst Gerrit Jan Gorter GB 15 januari 2007
Zeist lijst Koos Janssen CDA 16 januari 2006
Zevenaar lijst Jan de Ruiter PvdA 1 mei 2005
Zevenhuizen-Moerkapelle lijst Jo Fijen CDA 1 september 2005 wnd
Zijpe lijst Marian Dekker PvdA 1 februari 2009 wnd
Zoetermeer lijst Jan Waaijer CDA 1 maart 2004
Zoeterwoude lijst Liesbeth Bloemen CDA 13 december 2004
Zuidhorn lijst Bertus Fennema CDA 1 november 2003
Zundert lijst Leny Poppe-de Looff CDA 1 maart 2007
Zutphen lijst Arnold Gerritsen D66 1 mei 2005
Zwartewaterland lijst Arco Hofland CDA 1 juni 2005
Zwijndrecht lijst Antoin Scholten VVD 1 februari 2009 2 januari 2002
Zwolle lijst Henk Jan Meijer VVD 14 juli 2006 14 juli 2000

Politieke 'kleur' van burgemeesters in Nederland

Volgens de gegevens van het ministerie van Binnenlandse Zaken waren per 21 juli 2009 de partijlidmaatschappen van de burgemeesters aldus:

Partij Posten Percentage Inwoners Percentage
CDA 133 33,8 % 4.003.998 25,9 %
VVD 104 26,4 % 4.056.598 26,3 %
PvdA 103 26,1 % 5.655.518 36,6 %
D66 26 6,6 % 998.544 6,5 %
GroenLinks 10 2,5 % 259.581 1,7 %
ChristenUnie 8 2,0 % 254.342 1,6 %
SGP 6 1,5 % 139.089 0,9 %
Overig 3 0,8 % 66.135 0,4 %
Geen 1 0,3 % 9.838 0,1 %
Totaal 394 15.443.643

Zie ook

Externe link