Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed

Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.

  • Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
  • Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
rel=nofollow

Asterix (stripfiguur)

Uit Wikisage
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Bestand:Asterix DeGalliër.jpg
Asterix tegen een gevel in Sint-Truiden

Asterix is een personage uit de gelijknamige stripserie van de Franse schrijver René Goscinny en tekenaar Albert Uderzo. Hij heeft de hoofdrol in deze serie.

Personage

Asterix is een klein mannetje met blond haar en een blonde snor. Ondanks zijn geringe lengte is hij erg slim en dapper. Hij woont in een fictief Gallisch dorpje in Armorica (Bretagne) dat als enige dorp in heel Gallië de Romeinen heeft kunnen weerstaan. Asterix draagt in het dagelijks leven altijd een helm met twee vleugels erop. De stand van deze vleugels is vaak in overeenstemming met Asterix’ humeur (zo hangen ze slap naar beneden als hij depressief of kwaad is).

Asterix is vrijgezel en een goede vriend van de menhirhouwer Obelix. Asterix is op de zelfde dag geboren als Obelix. Hij staat in zijn dorp bekend als een van de slimste inwoners. Derhalve krijgt hij vaak de gevaarlijke en exotische missies toegewezen. Hoewel hij net als zijn dorpsgenoten van een goed gevecht houdt, zoekt hij niet moedwillig vechtpartijen op (iets wat de meeste andere Galliërs wel doen). In plaats daarvan houdt hij zijn mede-Galliërs in de gaten. In gevechten vertrouwt Asterix vooral op de bovenmenselijke kracht die de toverdrank van de druïde Panoramix hem geeft. Asterix heeft tevens altijd een (kort) zwaard bij zich, waar hij redelijk mee kan vechten.

Familie

Asterix’ ouders wonen in de stripserie inmiddels in de stad Condatum (Rennes). Verder heeft hij een neef in Engeland, die te zien was in Asterix bij de Britten.

Bronvermelding

Bronnen, noten en/of referenties:

rel=nofollow
rel=nofollow