Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Ivan Tai-Apin: verschil tussen versies
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ivan_Tai-Apin&oldid=56729565 -1- Ivanpatrcik12 14 jul 2020) |
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ivan_Tai-Apin&oldid=56777438 22 jul 2020 Ivanpatrcik12) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Infobox acteur | |||
Ivan Patrick Tai-Apin | | naam = Ivan Patrick Tai-Apin | ||
| afbeelding = The Legend Daudry Adipi Pics 2K19-1453.jpg | |||
| geboren = 23-02-1977 | |||
| land = Suriname | |||
| jaren-actief = 1999-heden | |||
| beroep = acteur, regisseur, screenplay writer, producent | |||
| imdb = 10635123 | |||
}} | |||
'''Ivan Patrick Tai-Apin''' ([[Paramaribo]], 23 februari 1977) is een [[Suriname|Surinaams]]-[[Nederland|Nederlandse]] [[acteur]], [[regisseur]] en [[producent]]. | |||
== Biografie == | == Biografie == | ||
Ivan Tai-Apin vertrok op 21 jarige leeftijd naar [[Nederland]] om | Ivan Tai-Apin werd geboren als jongste van 4 kinderen. In 1983-1984 zwom hij bij zwemvereniging Neptunes en werd in zijn leeftijdscategorie nationaal [[Surinaamse Zwem Bond|zwemkampioen]] van Suriname. In 1994 werd hij [[Surinaamse Basketbal Associatie|basketbal]] jeugd kampioen met SCVU. | ||
Hij vertrok op 21-jarige leeftijd naar [[Nederland]] om [[technische bedrijfskunde|Technische Bedrijfskunde]] aan de [[Hogeschool Rotterdam]] te studeren. Tijdens zijn studie begon hij in 2002 acteerlessen te volgen bij Rotterdams Interfacultair Studenten Cabaret (RISK) onder leiding van Han Hazewindus. In 2006 startte hij bij RISK met het volgen van een masterclass regie. In 2007 en 2008 won hij als regisseur het studenten-eenakterfestival in Rotterdam met de theaterstukken 'De vegetarische schoenmaker' en 'De brief van Don Juan'. In 2008 en 2009 regisseerde en co-produceerde hij de Unity is Strength Awardshow in Rotterdam<ref name="EIKA">Eenheid Is Kracht Awards, [https://www.youtube.com/watch?v=hNn6pJjSCz0 Awardshow], promo, 2009</ref> voor stichting Eenheid is kracht. Hij werkte van 2005 tot 2008 als regisseur voor het controverseel Rotterdams kledingsmerk Truustrendy.<ref>NRC, [https://www.nrc.nl/nieuws/2007/09/06/bejaarden-scoren-is-een-klus-11387857-a575318 Bejaarden scoren is een klus], 6 september 2007</ref> | |||
In 2004 kreeg Tai-Apin zijn eerste filmrol als Stanley in 'Een grap gaat op reis en andere verhalen' geregisseerd door regisseur Janwillem de Kok. Van 2004 tot en met 2009 was hij bestuurslid van het Surinaams Inspraak Orgaan (SIO). In 2010 en 2011 werkte Tai-Apin als regisseur bij de Jeugd Theaterschool Amsterdam Zuid-oost (JTSZO) in het Bijlmerpark Theater. In 2011 regisseerde hij het theaterstuk Lavatorie<ref name="Waterkant">Waterkant, [https://www.waterkant.net/suriname/2011/05/03/lavatorie-van-gino-deira-in-theater-zuidplein/ ‘Lavatorie’ van Gino Deira in Theater Zuidplein], 3 mei 2011</ref> en vertrok hij op 24 juli 2011 naar Suriname. In 2013 had hij een hoofdrol in de openingshow van [[Carifesta]]. | |||
In 2016 startte hij met zijn Productie bedrijf It Goes Casting & Productions. In 2018 regisseerde en produceerde hij zijn debuutfilm ''[[Wiren]]'', die in 2019 werd geselecteerd voor het Nederlands Film Festival ([[Nederlands Film Festival|NFF]]). In 2019 werd hij interim directeur van Theater [[Thalia (Paramaribo)|Thalia]] in Suriname. | |||
== Overzicht == | == Overzicht == | ||
Regel 11: | Regel 26: | ||
!productie | !productie | ||
!rol | !rol | ||
!producent | !''producent'' | ||
!locatie | !''locatie'' | ||
|- | |||
|2019/2020 | |||
|Fernandes Kerst Commercial<ref>{{Citeer boek|titel=Fernandes Kerstbrood commercial 2019!|taal=nl|url=https://www.facebook.com/FernandesBakkerij/videos/fernandes-kerstbrood-commercial-2019/2504743306426747/}}</ref> | |||
|acteur (lead) | |||
|''Fernandes/ Forward motion'' | |||
|''Suriname'' | |||
|- | |- | ||
|2019 | |2019 | ||
|[http://dwtonline.com/laatste-nieuws/2019/07/18/mohini-fighting-against-time-een-verhaal-van-overwinning/ | | Mohini, fighting against time<ref>De Ware Tijd, [http://dwtonline.com/laatste-nieuws/2019/07/18/mohini-fighting-against-time-een-verhaal-van-overwinning/ ‘Mohini: Fighting Against Time’ een verhaal van overwinning], 18 juli 2019</ref> | ||
|regisseur, co-writer | |regisseur, co-writer | ||
| | |''Pink Ribbon Suriname'' | ||
|Theater [[Thalia (Paramaribo)|Thalia]] | |''Theater [[Thalia (Paramaribo)|Thalia]]'' | ||
|- | |- | ||
|2019 | |2019 | ||
| | |Benefietspektakel Thalia<ref>{{Citeer web|url=http://www.shoeket.com/nieuwsbericht/16954/|titel=Save Thalia Benefietconcert haalt SRD 304.413 op|bezochtdatum=2020-07-22|werk=www.shoeket.com|taal=nl}}</ref> | ||
| | |managing director | ||
| | |Theater Thalia | ||
| | |ANS (Anthony Nesty Sporthal) | ||
|- | |- | ||
|2018 | |2018 | ||
|[[Wiren]] (film) | |[[Wiren]] (film) | ||
|producent, regisseur & screenplay writer | |producent, regisseur & screenplay writer | ||
|Sudobe & It Goes Productions | |''Sudobe & It Goes Productions'' | ||
|''Suriname'' | |||
|- | |||
|2018 | |||
| Pride show<ref>Sranan Art, [https://werkgroepcaraibischeletteren.nl/pride-show-suriname-october-2018/ Pride Show Suriname], oktober 2018</ref> | |||
|regisseur | |||
|''LGBT Platform'' | |||
|Suriname | |Suriname | ||
|- | |||
|2015-2018 | |||
|Theaterproducties NBS: Money, money,money, De Tijd machine, Trump vs North Korea, Dom naar Knap | |||
|Regisseur & Scriptwriter | |||
|NBS ( Nassy Brouwer School) | |||
|Theater Thalia | |||
|- | |- | ||
|2017 | |2017 | ||
| | |Recovery theater watershow | ||
|regisseur & scriptwriter | |||
|''Fortinet & Infotrans'' | |||
|''Torarica & Houttuin Welness resort'' | |||
|- | |||
|2017 | |||
|Hilkia Lobman show | |||
|regisseur, co-writer | |regisseur, co-writer | ||
|It Goes Productions | |''It Goes Productions'' | ||
|Theater [[Thalia (Paramaribo)|Thalia]] | |''Theater [[Thalia (Paramaribo)|Thalia]]'' | ||
|- | |- | ||
|2017 | |2017 | ||
| | |I AM | ||
|regisseur | |regisseur | ||
| | |''Onevoice'' | ||
|Theater Thalia | |''Theater Thalia'' | ||
|- | |||
|2016 | |||
|Baka Fotenti Yari<ref>{{Citeer web|url=https://werkgroepcaraibischeletteren.nl/baka-fotenti-yari/|titel=Baka Fotenti Yari {{!}} blog|bezochtdatum=2020-07-19}}</ref> | |||
|acteur (lead) | |||
|''Artlab, Parea'' | |||
|''Theater Thalia'' | |||
|- | |- | ||
|2016 | |2016 | ||
|[https://www.starnieuws.com/index.php/welcome/index/nieuwsitem/35196 | |Ode aan het Doe Theater<ref>Carlo Jadnanansing , [https://www.starnieuws.com/index.php/welcome/index/nieuwsitem/35196 Recensie: Een ode aan het DOE theater], Starnieuws, 7 mei 2016</ref> | ||
|regisseur, scriptbewerking | |regisseur, scriptbewerking | ||
|De nationale volksmuziekschool | |''De nationale volksmuziekschool'' | ||
|Theater Thalia | |''Theater Thalia'' | ||
|- | |- | ||
|2015 | |2015 | ||
|[https://www.starnieuws.com/index.php/welcome/index/nieuwsitem/30052 | |Sick Society<ref>Raoul Lith, [https://www.starnieuws.com/index.php/welcome/index/nieuwsitem/30052 Staande ovatie voor 'Sick Society’], Starnieuws, 3 juli 2015</ref> | ||
|regisseur, scriptbewerking | |regisseur, scriptbewerking | ||
|Anco multimedia | |Anco multimedia | ||
Regel 57: | Regel 102: | ||
|- | |- | ||
|2015 | |2015 | ||
| | |David & Bathseba | ||
|regisseur, scriptbewerking | |regisseur, scriptbewerking | ||
|EBGS | |EBGS | ||
Regel 63: | Regel 108: | ||
|- | |- | ||
|2014 | |2014 | ||
|[https://vimeo.com/118245087 Akiki | |Akiki (korte film)<ref>ForwardMotionSR, [https://vimeo.com/118245087 Akiki, The little girl from Moiwana], 2015</ref> | ||
| | |filmacteur, actingcoach | ||
|Forward motion/ Bijlhout media | |Forward motion/ Bijlhout media | ||
|Suriname | |Suriname | ||
|- | |- | ||
| | |2014 | ||
|[https://www. | | Got Talent tv show Suriname<ref>René Gompers, [https://www.starnieuws.com/index.php/welcome/index/nieuwsitem/25294 Natin's talent gewaardeerd met kampioensbeker], Starnieuws, 24 september 2014</ref> | ||
| | |jurylid | ||
| | |''Chetskeys'' | ||
| | |Suriname, ATV televisie | ||
|- | |||
|2013 | |||
|Ala Sani Kon Kenki Now (documentaire) | |||
|regisseur | |||
|SEAS NV | |||
|TV stations Suriname | |||
|- | |- | ||
|2013 | |2013 | ||
Regel 79: | Regel 130: | ||
|Contigent Suriname | |Contigent Suriname | ||
|Openingsshow Presidentieel Paleis | |Openingsshow Presidentieel Paleis | ||
|- | |||
|2011/2012 | |||
|Tv Station 18+<ref>Tv Station 18+, [https://www.youtube.com/watch?v=n7MqsSguZgU&list=PLkGqVVlfQqsmUCgqebza3-UOAdeFg9FM4&index=3&t=0s&app=desktop Aflevering 1a], 16 januari 2012</ref> | |||
|regisseur,co-creator, editor | |||
|18+ Media | |||
|SCCN Televisie | |||
|- | |- | ||
|2011 | |2011 | ||
| | |Lavatorie<ref name="Waterkant" /> | ||
|regisseur, co-writer | |regisseur, co-writer | ||
|Gino Deira | |Gino Deira | ||
Regel 87: | Regel 144: | ||
|- | |- | ||
|2009/2010 | |2009/2010 | ||
|[https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=Mpnn31tfK0w&feature=emb_logo | |Pagarra estafette 2009 in Paramaribo (tv)<ref>Waterkant TV, [https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=Mpnn31tfK0w&feature=emb_logo Pagarra estafette 2009 in Paramaribo], 1 januari 2010</ref> | ||
|presentator/ reporter | |presentator/ reporter | ||
|Waterkant TV | |Waterkant TV | ||
Regel 93: | Regel 150: | ||
|- | |- | ||
|2010/2011 | |2010/2011 | ||
| | | Alice in Wonderland eenakter | ||
|regisseur en scriptbewerking | |regisseur en scriptbewerking | ||
|JTSZO | |Jeugdtheatershow Zuid-oost (JTSZO) | ||
|Nederland | |Nederland | ||
|- | |- | ||
Regel 105: | Regel 162: | ||
|- | |- | ||
|2007/2008 | |2007/2008 | ||
| | | Unity is strength awardshow<ref name="EIKA" /> | ||
|regisseur, producent | |regisseur, producent | ||
|Stichting Eenheid is kracht | |Stichting Eenheid is kracht | ||
Regel 117: | Regel 174: | ||
|- | |- | ||
|2010 | |2010 | ||
| | | Commercial Wereldhaven dagen Rotterdam | ||
|acteur, co-creator | |acteur, co-creator | ||
|Gemeente Rotterdam | |Gemeente Rotterdam | ||
Regel 129: | Regel 186: | ||
|- | |- | ||
|1999 | |1999 | ||
| | | Voor een lollie moet je tot naar onder | ||
|singer, songwriter & creator | |singer, songwriter & creator | ||
|Ivan Tai-Apin | |Ivan Tai-Apin | ||
|Rotterdam | |Rotterdam | ||
|} | |} | ||
{{Appendix|2= | |||
[ | * [https://www.imdb.com/name/nm10635123/ IvanTai-Apin] op IMDb | ||
---- | |||
{{References}} | |||
}} | |||
{{DEFAULTSORT:Tai-Apin, Ivan}} | |||
[[Categorie:Surinaams regisseur]] | |||
[[Categorie:Surinaams zwemmer]] | |||
[[Categorie:Surinaams basketballer]] |
Versie van 24 jul 2020 07:45
Ivan Patrick Tai-Apin | ||
Bestand:The Legend Daudry Adipi Pics 2K19-1453.jpg | ||
Algemene informatie | ||
Geboren | 23-02-1977 | |
Land | Suriname | |
Werk | ||
Jaren actief | 1999-heden | |
Beroep | acteur, regisseur, screenplay writer, producent | |
IMDb-profiel |
Ivan Patrick Tai-Apin (Paramaribo, 23 februari 1977) is een Surinaams-Nederlandse acteur, regisseur en producent.
Biografie
Ivan Tai-Apin werd geboren als jongste van 4 kinderen. In 1983-1984 zwom hij bij zwemvereniging Neptunes en werd in zijn leeftijdscategorie nationaal zwemkampioen van Suriname. In 1994 werd hij basketbal jeugd kampioen met SCVU.
Hij vertrok op 21-jarige leeftijd naar Nederland om Technische Bedrijfskunde aan de Hogeschool Rotterdam te studeren. Tijdens zijn studie begon hij in 2002 acteerlessen te volgen bij Rotterdams Interfacultair Studenten Cabaret (RISK) onder leiding van Han Hazewindus. In 2006 startte hij bij RISK met het volgen van een masterclass regie. In 2007 en 2008 won hij als regisseur het studenten-eenakterfestival in Rotterdam met de theaterstukken 'De vegetarische schoenmaker' en 'De brief van Don Juan'. In 2008 en 2009 regisseerde en co-produceerde hij de Unity is Strength Awardshow in Rotterdam[1] voor stichting Eenheid is kracht. Hij werkte van 2005 tot 2008 als regisseur voor het controverseel Rotterdams kledingsmerk Truustrendy.[2]
In 2004 kreeg Tai-Apin zijn eerste filmrol als Stanley in 'Een grap gaat op reis en andere verhalen' geregisseerd door regisseur Janwillem de Kok. Van 2004 tot en met 2009 was hij bestuurslid van het Surinaams Inspraak Orgaan (SIO). In 2010 en 2011 werkte Tai-Apin als regisseur bij de Jeugd Theaterschool Amsterdam Zuid-oost (JTSZO) in het Bijlmerpark Theater. In 2011 regisseerde hij het theaterstuk Lavatorie[3] en vertrok hij op 24 juli 2011 naar Suriname. In 2013 had hij een hoofdrol in de openingshow van Carifesta.
In 2016 startte hij met zijn Productie bedrijf It Goes Casting & Productions. In 2018 regisseerde en produceerde hij zijn debuutfilm Wiren, die in 2019 werd geselecteerd voor het Nederlands Film Festival (NFF). In 2019 werd hij interim directeur van Theater Thalia in Suriname.
Overzicht
jaar | productie | rol | producent | locatie |
---|---|---|---|---|
2019/2020 | Fernandes Kerst Commercial[4] | acteur (lead) | Fernandes/ Forward motion | Suriname |
2019 | Mohini, fighting against time[5] | regisseur, co-writer | Pink Ribbon Suriname | Theater Thalia |
2019 | Benefietspektakel Thalia[6] | managing director | Theater Thalia | ANS (Anthony Nesty Sporthal) |
2018 | Wiren (film) | producent, regisseur & screenplay writer | Sudobe & It Goes Productions | Suriname |
2018 | Pride show[7] | regisseur | LGBT Platform | Suriname |
2015-2018 | Theaterproducties NBS: Money, money,money, De Tijd machine, Trump vs North Korea, Dom naar Knap | Regisseur & Scriptwriter | NBS ( Nassy Brouwer School) | Theater Thalia |
2017 | Recovery theater watershow | regisseur & scriptwriter | Fortinet & Infotrans | Torarica & Houttuin Welness resort |
2017 | Hilkia Lobman show | regisseur, co-writer | It Goes Productions | Theater Thalia |
2017 | I AM | regisseur | Onevoice | Theater Thalia |
2016 | Baka Fotenti Yari[8] | acteur (lead) | Artlab, Parea | Theater Thalia |
2016 | Ode aan het Doe Theater[9] | regisseur, scriptbewerking | De nationale volksmuziekschool | Theater Thalia |
2015 | Sick Society[10] | regisseur, scriptbewerking | Anco multimedia | Theater Thalia |
2015 | David & Bathseba | regisseur, scriptbewerking | EBGS | Grote Stadskerk |
2014 | Akiki (korte film)[11] | filmacteur, actingcoach | Forward motion/ Bijlhout media | Suriname |
2014 | Got Talent tv show Suriname[12] | jurylid | Chetskeys | Suriname, ATV televisie |
2013 | Ala Sani Kon Kenki Now (documentaire) | regisseur | SEAS NV | TV stations Suriname |
2013 | Carifesta Openingsshow | acteur (Leadrole) | Contigent Suriname | Openingsshow Presidentieel Paleis |
2011/2012 | Tv Station 18+[13] | regisseur,co-creator, editor | 18+ Media | SCCN Televisie |
2011 | Lavatorie[3] | regisseur, co-writer | Gino Deira | Theater Zuidplein Rotterdam |
2009/2010 | Pagarra estafette 2009 in Paramaribo (tv)[14] | presentator/ reporter | Waterkant TV | Suriname en Nederland |
2010/2011 | Alice in Wonderland eenakter | regisseur en scriptbewerking | Jeugdtheatershow Zuid-oost (JTSZO) | Nederland |
2009 | Sitos Redding | acteur (monoloog) | Jenny Troenodikromo | Culturalis theater festival |
2007/2008 | Unity is strength awardshow[1] | regisseur, producent | Stichting Eenheid is kracht | Rotterdam |
2004-2008 | Truustrendy shows | regisseur | Truustrendy | Nederland |
2010 | Commercial Wereldhaven dagen Rotterdam | acteur, co-creator | Gemeente Rotterdam | Nederland |
2009 | Kinderrechten festival/ right to be a star show | regisseur. jury, actingcoach | Rotterdamse jongeren raad | Rotterdam |
1999 | Voor een lollie moet je tot naar onder | singer, songwriter & creator | Ivan Tai-Apin | Rotterdam |
Bronnen, noten en/of referenties
|