Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed
Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Lijst van Nederlandse beeldend kunstenaars gerekend tot de hedendaagse kunst: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Lijst_van_hedendaagse_Nederlandse_beeldend_kunstenaars&oldid=3424441 18 mrt 2006) |
(https://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Lijst_van_hedendaagse_Nederlandse_beeldend_kunstenaars&diff=cur&oldid=8474148 27 jun 2007) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
Dit is een lijst van Nederlandse beeldend kunstenaars die | Dit is een lijst van toonaangevende Nederlandse beeldend kunstenaars met een artikel of een komend artikel op Wikipedia. Bedoeld zijn kunstenaars die '''nu''' leven en werken. Zie voor oudere generaties kunstenaars de [[Lijst van moderne Nederlandse kunstenaars]]. | ||
{{abc}} | {{abc}} | ||
__NOTOC__ | __NOTOC__ | ||
===A=== | ===A=== | ||
*[[Hans Aarsman]] (fotograaf | *[[Hans Aarsman]] (Amsterdam, 1951), fotograaf. | ||
*[[Harmen Abma]] (beeldend kunstenaar | *[[Harmen Abma]] (Hijlaard, 1937), beeldend kunstenaar | ||
*[[Jeanne Adema]] (digitale kunst | *[[Jeanne Adema]] (Leeuwarden, 1941), digitale kunst | ||
*[[Pat Andrea]] (kunstschilder | *[[Pat Andrea]] (Den Haag, 1942), kunstschilder. | ||
*[[ | *[[Lucien den Arend]] (Dordrecht, 1943), kunstenaar, beeldhouwer en ontwerper | ||
*[[ | *[[Jan-Hein Arens]] (Vught, 1974), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Dick van Arkel]] (Den Haag, 1950), schilder | ||
*[[Armando]] ( | *[[Armando]] (Amsterdam, 1929), schilder, beeldhouwer, dichter, schrijver, violist, film-, televisie- en theatermaker | ||
*[[Arno Arts]] (Boxmeer, 1947), beeldend kunsternaar | |||
===B=== | ===B=== | ||
*[[ | * [[Menno Baars]] (Utrecht, 1961), kunstschilder en beeldhouwer | ||
*[[Helen Berman]] (kunstschilder) | * [[Marco Boer]] (Ridderkerk, 1971), aquarellist | ||
*[[Henk de Bouter]] (kunstschilder | * [[Natasja Bennink]] (1974), beeldhouwer | ||
*[[Roger Braun (kunstschilder)]] | * [[Chris Berens]] (Oss, 1976), kunstschilder | ||
*[[ | * [[Rana Berends]] (Amersfoort, 1973), kunstschilder, graficus, tekenaar | ||
*[[Emeke Buitelaar]] ( | * [[Helen Berman]] (Amsterdam, 1936), kunstschilder | ||
* [[Rob Birza]] (Geldrop, 1962), kunstschilder | |||
* [[Marinus Boezem]] (Leerdam, 1934), conceptueel kunstenaar | |||
* [[Henk de Bouter]] (Driebergen-Rijsenburg, 1968), kunstschilder | |||
* [[Roger Braun]] (Eygelshoven, 1972), kunstschilder | |||
* [[Willem den Broeder]] (Schiedam, 1951), surrealist, kunstschilder, tekenaar | |||
* [[Onno Broeksma]] (1960), beeldend kunstenaar | |||
* [[Chris de Bueger]] (1948), kunstschilder | |||
* [[Emeke Buitelaar]] (1958), schilder | |||
===C=== | ===C=== | ||
*[[Joost Conijn]] (beeldend kunstenaar | *[[Joost Conijn]] (Tilburg, 1971), beeldend kunstenaar | ||
*[[Constant Nieuwenhuys|Constant]] (kunstschilder | *[[Constant Nieuwenhuys|Constant]] (Amsterdam, 1920 – Utrecht, 2005), kunstschilder, beeldhouwer en conceptueel kunstenaar | ||
*[[Anton Corbijn]] (Strijen, 1955), fotograaf | |||
*[[Anton Corbijn]] (fotograaf | *[[Guillaume Beverloo Corneille|Corneille]] (Luik, 1922), kunstschilder | ||
*[[Guillaume Beverloo Corneille|Corneille]] (kunstschilder | *[[Jan Cremer]] (Enschede, 1940), kunstschilder, schrijver, avonturier | ||
*[[Jan Cremer]] (kunstschilder) | *[[Arno Coenen]] (Olst, 1972), mediakunstenaar. | ||
===D=== | ===D=== | ||
*[[Frank Dekkers]] (landschapsschilder, graficus | *[[Chris Dagradi]] (New York, 1953), keramiek | ||
*[[Pieter Defesche]] (kunstschilder) | *[[René Daniëls]] (Eindhoven, 1950), kunstschilder | ||
*[[Simone M. Dettmeijer]] (kunstschilder, zeefdrukker | *[[Frank Dekkers]] (Nijmegen, 1961), landschapsschilder, graficus | ||
*[[Hans Deuss]] ( | *[[Pieter Defesche]] (Maastricht 1921 – Ulestraten 1998), kunstschilder | ||
*[[Jan Dibbets]] ( | *[[Suzanne Dekker]] (Den Haag, 1975), Mixed media kunstenaar | ||
*[[Toon Diepstraten]] (kunstschilder, multimedia) | *[[Pieter Delicaat]] (Cuijk, 1956), tekenaar, fotograaf, webdesigner | ||
*[[Rineke Dijkstra]] (fotografe) | *[[Simone M. Dettmeijer]] (Rotterdam, 1944), kunstschilder, zeefdrukker | ||
*[[Marlene Dumas]] (kunstschilder | *[[Hans Deuss]] (Amsterdam, 1948), kunstschilder | ||
*[[Jan Dibbets]] (Weert, 1941), Mixed media, fotografie | |||
*[[Toon Diepstraten]] (Diessen, 1963), kunstschilder, multimedia | |||
*[[Rachel Dieraert]] (1974), kunstschilder | |||
*[[Henck van Dijck]] (Someren, 1956), kunstenaar, ontwerper | |||
*[[Rineke Dijkstra]] (Sittard, 1959), fotografe | |||
*[[Robert-Willem Dol]] (Amsterdam, 1977), kunstenaar, artdirector, entrepreneur | |||
*[[Desiree Dolron]] (1963), fotografe | |||
*[[Danny Drenth]] (Amsterdam, 1963), multidisciplinair kunstenaar | |||
*[[Marlene Dumas]] (Kaapstad, 1953), kunstschilder | |||
===E=== | ===E=== | ||
*[[Frans van Eijk]] (kunstschilder | *[[Frans van Eijk]] (Rotterdam, 1938), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Rineke Engwerda]] (Delden, 1974), kunstschilder | ||
===F=== | ===F=== | ||
*[[Casper Faassen]] (beeldend kunstenaar) | *[[Casper Faassen]] (Leidschendam, 1975), beeldend kunstenaar | ||
*[[Iris Frederix]] (Schimmert, 1981), kunstschilder | |||
*[[Hadewij Freeve]] (Allardsoog, 1971), beeldend kunstenaar | |||
===G=== | ===G=== | ||
*[[Vera Galis]] (beeldhouwer | |||
*[[ | *[[Vera Galis]] (Delft, 1959), beeldhouwer | ||
*[[ | *[[Jon Gardella]] (Cooperstown, 1948), beeldhouwer, schilder, tekenaar, decor | ||
*[[Thea Gerard]] ( | *[[Guido Geelen]] (Thorn, 1963), beeldhouwer | ||
*[[Thea Gerard]] (1938-1987), kunstschilder | |||
*[[Leo Gestel]] (kunstschilder | *[[Leo Gestel]] (Woerden, 1881 - 1941), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Joris Geurts]] (Oss, 1958), kunstschilder, componist | ||
*[[ | *[[Danny Gijsbers]] (Amsterdam), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Herman Gordijn]] (Den Haag, 1932), kunstschilder, graficus | ||
*[[ | *[[Paul Grégoire]] (1915-1988), beeldhouwer | ||
*[[ | *[[Pepe Grégoire]] (Teteringen, 1950) beeldhouwer | ||
*[[ | *[[Henk Groen]] (1907-1970), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Ger Groeneveld]] (Haarlem, 1948), kunstschilder | ||
* | *[[Robert Jasper Grootveld]] (1932), happenings, vlottenbouwer | ||
===H=== | ===H=== | ||
* [[Henk Helmantel]] (kunstschilder | * [[Irene ter Haar]] (Overveen, 1952), kunstschilder | ||
* [[Evert van Hemert]] (beeldhouwer en schilder) | * [[Jurriaan van Hall]] (Heerlen, 1962), kunstschilder | ||
* [[ | * [[Petra Hart]] (Hoorn, 1972), graficus | ||
* [[ | * [[Henk Helmantel]] (Westeremden, 1945), kunstschilder | ||
* [[ | * [[Evert van Hemert]] (Haarlem, 1954), beeldhouwer en schilder | ||
* [[Reinder Homan]] (graficus) | * [[Jan Henderikse]] (Delft, 1937), kunstschilder | ||
* [[ | * [[Jeroen Hermkens]] (St. Anthonis, 1960) | ||
* [[Marianne van den Heuvel]], beeldhouwer | |||
* [[Tim Hinterding]], (Kethel, 1952), schilder, graficus | |||
* [[Florentijn Hofman]] (Delfzijl, 1977), mixed media | |||
* [[Joop Hollanders]] (Amsterdam, 1944), beeldhouwer | |||
* [[Reinder Homan]] (Smilde, 1950) graficus | |||
* [[Margot Homan]] (Oss), beeldhouwster/kunstenares | |||
* [[Karin Hoogesteger]] (Emmeloord, 1973), kunstschilder | |||
* [[Jeroen Hoogstraten]] (Utrecht, 1968), kunstenaar/vormgever | |||
* [[Michel Huisman]] (Heerlen, 1957), mixed media | |||
===I=== | ===I=== | ||
*[[ | |||
* [[Bander van Ierland]] (Rijswijk 1959), mixed media | |||
* [[Clazien Immink]] (Rotterdam 1946), beeldend kunstenaar, mixed media | |||
* [[Hans Innemee]] (Heerlen, 1951), kunstschilder | |||
* [[Wim Izaks]] (Eibergen 1950 - Enschede 1989), kunstschilder | |||
* [[Johan IJzerman]] (Kampen, 1951), kunstschilder, beeldhouwer | |||
===J=== | ===J=== | ||
*[[ | *[[Anja Jager]] (Hoogezand, 1966), kunstschilder, | ||
*[[ | *[[Martine Jacobs]] (Amsterdam, 1956), pastels en graffiti | ||
*[[ | *[[Dirk Jan Jager]] (Heilo, 1965), kunstschilder | ||
*[[Theo Jansen]] (1948), beeldhouwer, | |||
*[[Han Jansen]] (Kloosterburen, 1931-1994), kunstschilder | |||
*[[Ko de Jonge]] (1945), mailart, installaties | |||
*[[Tjibbe Joustra (kunstenaar)|Tjibbe Joustra]] (1955), videokunst, soundscapes | |||
*[[Ruud Janssen (kunstenaar)|Ruud Janssen]] (1959), kunstenaar | |||
===K=== | ===K=== | ||
*[[ | *[[Jacob Kanbier]] (Leiden, 1949), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Arie Kater]] (Amsterdam, 1922-1977), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Aafke Kelly]] (Ruinen, 1948), kunstschilder, tekenaar | ||
*[[ | *[[Aart Kemink]] (Rotterdam, 1914 - Toronto, 2006), kunstschilder[http://en.wikipedia.org/wiki/Aart_Kemink] | ||
*[[Peter Klashorst]] (kunstschilder | *[[Oskar de Kiefte]] | ||
*[[Micha Klein]] (computerkunstenaar, videokunstenaar | *[[Peter Klashorst]] (Santpoort, 1957), kunstschilder | ||
*[[Fon Klement]] (kunstschilder | *[[Micha Klein]] (1964), computerkunstenaar, videokunstenaar | ||
*[[ | *[[Fon Klement]] (Amsterdam, 1930-2000), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Sander Kletter]] (Haarlem, 1962), kunstschilder, galeriehouder | ||
*[[ | *[[Henk Klinkhamer]] (leiden, 1952), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Rudy Klomp]] (Enschede, 1941), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Rudi Klijnstra]], kunstenaar | ||
*[[ | *[[Hein Kocken]] (Utrecht, 1945), beeldhouwer en kunstschilder | ||
*[[ | *[[Job Koelewijn]] (Spakenburg, 1962), multimedia kunstenaar | ||
*[[Frans Koppelaar]] (Den Haag, 1943), kunstschilder | |||
*[[ | *[[John Kormeling]] (Amsterdam 1951) | ||
*[[ | *[[Lee Chin Kok]], (Leiderdorp, 1967), kunstenares | ||
*[[ | *[[Mirko Krabbé]] (Amsterdam, 1960) kunstschilder ontwerper (multimedia) | ||
*[[ | *[[Jeroen Kroos]] (Rijsoord, 1970), fotograaf | ||
===L=== | ===L=== | ||
*[[Inez van Lamsweerde]] (Amsterdam, 1963), fotografe | |||
*[[Inez van Lamsweerde]] (fotografe | *[[Carel Lanters]] (Didam, 1955), beeldhouwer | ||
*[[ | *[[Paul van der Lee]] (Ter Apel, 1955) kunstschilder | ||
*[[ | *[[Luc Leenknegt]] (Hulst (Zeeuws-Vlaanderen, 1962), beeldhouwer | ||
*[[Joep van Lieshout]] (Ravenstein, 1963), installaties | |||
*[[Klaar van der Lippe]] (Leiden, 1963), interactieve kunst | |||
*[[ | |||
*[[ | |||
*[[ | |||
===M=== | ===M=== | ||
*[[Ans Markus]] (Halfweg, 1947), kunstschilder | |||
*[[Ans Markus]] (kunstschilder | *[[Anneliese Melens]] (1965), kunstenaar | ||
*[[ | *[[Aernout Mik]] (Groningen, 1962), kunstenaar | ||
*[[Saskia Minoli]] (Amsterdam, 1951) kunstschilder | |||
*[[Aernout Mik]] | *[[Michiel Molenaar]] , kunstschilder | ||
*[[ | *[[Wout Muller]] (1946-2000), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Pjotr Müller]] (Amsterdam, 1947), beeldhouwer | ||
*[[ | *[[Bert Maurits]] (Haarlem, 1960), kunstschilder | ||
*[[ | |||
*[[ | |||
===N=== | ===N=== | ||
*[[Piet van den Heuvel|Napaku]] (1935-2004), graffitikunstenaar | |||
*[[Jan Naezer]] (Tandjong Morawa, Sumatra, 1951), graficus | |||
*[[Piet van den Heuvel|Napaku]] (1935-2004) | *[[Titus Nolte]] (1955) kunstschilder | ||
*[[Jan Naezer]] | *[[Wouter Nijland]] (Woldendorp, 1980) kunstschilder | ||
*[[ | |||
===O=== | ===O=== | ||
*[[Erwin Olaf]] (fotograaf | *[[Erwin Olaf]] (Hilversum, 1959), fotograaf | ||
*[[Jasper Oostland]] (kunstschilder) | *[[Jasper Oostland]] (Groningen, 1976), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Jan-Peter van Opheusden]], (Eindhoven, 1941), kunstschilder | ||
*[[Bert Otto]] | *[[Jean-Paul Opperman]], (Tiel, 1980), kunstschilder | ||
*[[Bert Otto]] (Rotterdam, 1949), kunstschilder | |||
*[[Margot Oomen]] (Best, 1970), beeldend kunstenaar | |||
===P=== | ===P=== | ||
*[[ | *[[Conny Kim Pols]], (Den Haag, 1952), beeldend Kunstenaar | ||
*[[ | *[[Niels Post]], (Hoogezand-Sappemeer, 1972), videokunstenaar, mixed media | ||
*[[ | *[[Uko Post]],(Meppel, 1954 ),Lommersweiler (Be), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Gerriet Postma]] (Twijzelerheide (Friesland) 1932), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Lena Postuma]] (Drachten, 1950), beeldhouwer | ||
*[[ | *[[Annemiek Punt]] (Ootmarsum, 1959), glaskunstenaar | ||
*[[ | *[[Robert Pennekamp]] (Uithoorn, 1963), beeldend kunstenaar | ||
*[[ | *[[Hans Petri]] (Weerselo, 1919 - Dordrecht, 1996), beeldhouwer | ||
===Q=== | ===Q=== | ||
* [[ | *[[Jan de Quelery]] (Vlissingen, 1957) maritiem kunstschilder | ||
*[[Sylvia Quiël]] (1944) beeldhouwer | |||
===R=== | ===R=== | ||
*[[ | *[[Willem de Ridder]] fluxuskunstenaar, radiomaker | ||
*[[Cees Robben]] | *[[Cees Robben]] (Tilburg 1909 - 1988), tekenaar | ||
*[[Louis le Roy]] | *[[Cornelius Rogge]] (1932), beeldhouwer | ||
*[[Marte Röling]] | *[[Louis le Roy]] (Amsterdam, 1924), beeldend kunstenaar, schrijver, tekenleraar | ||
*[[Marte Röling]] (Amsterdam 1939), kunstenares, actrice | |||
*[[Eddy Roos]] (Amsterdam, 1949), tekenaar, beeldhouwer | |||
*[[Rene Rietmeyer]] ('s-Hertogenbosch, 1957), beeldend kunstenaar | |||
===S=== | ===S=== | ||
*[[ | *[[Eja Siepman van den Berg]] (Eindhoven, 1943), beeldhouwster | ||
*[[Har Sanders]] (kunstschilder | *[[Har Sanders]] (Den Haag, 1929), kunstschilder | ||
*[[Henk Schiffmacher]] | *[[Henk Schiffmacher]], tatoeëerder, schrijver en kunstschilder | ||
*[[Wim T. Schippers]] | *[[Wim T. Schippers]] (Groningen, 1942), televisiemaker, schrijver en beeldend kunstenaar | ||
*[[ | *[[Harald Schole]] (Amsterdam, 1953), beeldend kunstenaar | ||
*[[ | *[[Rob Scholte]] (Amsterdam, 1958), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Ton Schulten]] (Ootmarsum, 1938), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Jacques Sens]] (Schiedam, 19??), beeldend kunstenaar | ||
*[[ | *[[Peter Sinnige]] (Alkmaar, 1959), kunstschilder, muzikant | ||
*[[ | *[[Martin Sjardijn]] (Den Haag, 1947), beeldend kunstenaar | ||
*[[ | *[[Wailet Slim (kunstschilder)|Wailet Slim-Versteeg]] (Deventer, 1967), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Peter Smit (kunstschilder)|Peter Smit]] (Wognum, 1957), kunstschilder | ||
*[[Fred Smoolenaers]] (Eindhoven, 1951), kunstschilder | |||
*[[ | *[[Auke Sonnega]] (Leeuwarden, 1910 - 1963), kunstschilder | ||
*[[Jeroen Sparla]] (1966), kunstschilder | |||
*[[ | *[[Erik van Spronsen]] (Den Haag, 1948), beeldend kunstenaar | ||
*[[ | *[[Theo Steeman]], striptekenaar | ||
*[[Peter Struycken]] (Den Haag, 1939), beeldend kunstenaar en kleurdeskundige | |||
*[[ | |||
*[[ | |||
*[[Peter Struycken]] | |||
===T=== | ===T=== | ||
*[[Shinkichi Tajiri]] | *[[Shinkichi Tajiri]] (Los Angeles, 1923), beeldend kunstenaar | ||
*[[ | *[[Ed van Teeseling]] (Amsterdam, 1924), beeldend kunstenaar | ||
*[[Erik Tierolf]] (Bergen, 1963), beeldend kunstenaar | |||
*[[Evert Thielen]] (Venlo, 1954), kunstschilder | |||
*[[ | *[[Wally Thissen]] (Grevenbicht, 1950), beeldend kunstenaar | ||
*[[ | *[[Jean Thomassen]] (Den Haag, 1949) schilder en schrijver | ||
*[[ | |||
*[[ | |||
===U=== | ===U=== | ||
===V=== | ===V=== | ||
*[[Ine Veen]] (Koog aan de Zaan, 1937), ballerina, fotomodel, mannequin, zangeres, actrice en schilderes | |||
*[[Tjeerd Veenhoven]] (1976), industrieel ontwerper | |||
*[[Ine Veen]] ( | *[[Kees Verkade]], (Haarlem, 1941) beeldhouwer | ||
*[[Tjeerd Veenhoven]] (ontwerper | *[[Ari Versluis]], (1961) fotograaf | ||
*[[ | *[[Jaap Versteegh]], beeldend kunstenaar en kunsthistoricus | ||
*[[Hennie Vink]], (Leerdam, 1964), kunstschilderes | |||
*[[ | *[[Henk Visch]], (Eindhoven, 1950), beeldhouwer, graficus | ||
*[[Carel Visser]], (Papendrecht, 1928), beeldhouwer | |||
*[[Karel Vreeburg]], (Haarlem, 1951), beeldhouwer | |||
*[[Jaap Versteegh]] | |||
*[[ | |||
*[[ | |||
*[[ | |||
*[[ | |||
===W=== | ===W=== | ||
*[[Frank Waaldijk]] (schilder, beeldhouwer | *[[Frank Waaldijk]] (Amsterdam, 1965), schilder, beeldhouwer en tekenaar | ||
*[[Alex van Warmerdam]] (Haarlem, 1952), regisseur | |||
*[[Marijke van Warmerdam]] (1959), video's en installaties | |||
*[[Alex van Warmerdam]] (regisseur | *[[Peter Welleman]], (1969), illustrator | ||
*[[Marijke van Warmerdam]] (video's en installaties | *[[Co Westerik]] (Den Haag, 1924), kunstschilder | ||
*[[ | *[[Marleen van Wijngaarden]] (Leiden, 1966), beeldend kunstenaar | ||
*[[Maya Wildevuur]] (Deventer, 1944), kunstschilder | |||
*[[Wout Wilgenburg]] (Hoevelaken, 1944), kunstschilder en beeldhouwer | |||
*[[Co Westerik]] | *[[Ton Willems]] (Nijmegen 1954), beeldhouwer | ||
*[[ | *[[Jan Wolkers]] (Oegstgeest, 1925), beeldhouwer, schrijver | ||
*[[Maya Wildevuur]] | |||
*[[Wout Wilgenburg]] (kunstschilder en beeldhouwer | |||
*[[ | |||
*[[Jan Wolkers]] ( | |||
===X=== | ===X=== | ||
Regel 246: | Regel 252: | ||
===Z=== | ===Z=== | ||
*[[Robert Zandvliet | *[[Robert Zandvliet]] (Terband, 1970), kunstschilder | ||
*[[Wim Zurné]] (Bemmel, 1953), beeldend kunstenaar, graficus | |||
*[[Wim Zurné]] | *[[Ton Zwerver]] (Amsterdam ) fotograaf, beeldhouwer | ||
*[[ | *[[Erik Zwezerijnen]] (Jutphaas (Utrecht), 1958), beeldend kunstenaar | ||
*[[Erik Zwezerijnen]] | |||
[[Categorie:Beeldend kunstenaar| | [[Categorie:Beeldend kunstenaar| ]] | ||
[[Categorie:Nederlands kunstschilder| | [[Categorie:Nederlands kunstschilder| ]] | ||
[[Categorie:lijsten van personen|N]] | [[Categorie:lijsten van personen|N]] | ||
[[en:List of contemporary artists]] | [[en:List of contemporary artists]] | ||
[[fr:Liste d'artistes en art contemporain]] | [[fr:Liste d'artistes en art contemporain]] | ||
[[pt:Lista de artistas contemporâneos]] |
Versie van 2 sep 2015 22:45
Dit is een lijst van toonaangevende Nederlandse beeldend kunstenaars met een artikel of een komend artikel op Wikipedia. Bedoeld zijn kunstenaars die nu leven en werken. Zie voor oudere generaties kunstenaars de Lijst van moderne Nederlandse kunstenaars.
A • B • C • D • E • F • G • H • I • J • K • L • M • N • O • P • Q • R • S • T • U • V • W • Y • Z |
A
- Hans Aarsman (Amsterdam, 1951), fotograaf.
- Harmen Abma (Hijlaard, 1937), beeldend kunstenaar
- Jeanne Adema (Leeuwarden, 1941), digitale kunst
- Pat Andrea (Den Haag, 1942), kunstschilder.
- Lucien den Arend (Dordrecht, 1943), kunstenaar, beeldhouwer en ontwerper
- Jan-Hein Arens (Vught, 1974), kunstschilder
- Dick van Arkel (Den Haag, 1950), schilder
- Armando (Amsterdam, 1929), schilder, beeldhouwer, dichter, schrijver, violist, film-, televisie- en theatermaker
- Arno Arts (Boxmeer, 1947), beeldend kunsternaar
B
- Menno Baars (Utrecht, 1961), kunstschilder en beeldhouwer
- Marco Boer (Ridderkerk, 1971), aquarellist
- Natasja Bennink (1974), beeldhouwer
- Chris Berens (Oss, 1976), kunstschilder
- Rana Berends (Amersfoort, 1973), kunstschilder, graficus, tekenaar
- Helen Berman (Amsterdam, 1936), kunstschilder
- Rob Birza (Geldrop, 1962), kunstschilder
- Marinus Boezem (Leerdam, 1934), conceptueel kunstenaar
- Henk de Bouter (Driebergen-Rijsenburg, 1968), kunstschilder
- Roger Braun (Eygelshoven, 1972), kunstschilder
- Willem den Broeder (Schiedam, 1951), surrealist, kunstschilder, tekenaar
- Onno Broeksma (1960), beeldend kunstenaar
- Chris de Bueger (1948), kunstschilder
- Emeke Buitelaar (1958), schilder
C
- Joost Conijn (Tilburg, 1971), beeldend kunstenaar
- Constant (Amsterdam, 1920 – Utrecht, 2005), kunstschilder, beeldhouwer en conceptueel kunstenaar
- Anton Corbijn (Strijen, 1955), fotograaf
- Corneille (Luik, 1922), kunstschilder
- Jan Cremer (Enschede, 1940), kunstschilder, schrijver, avonturier
- Arno Coenen (Olst, 1972), mediakunstenaar.
D
- Chris Dagradi (New York, 1953), keramiek
- René Daniëls (Eindhoven, 1950), kunstschilder
- Frank Dekkers (Nijmegen, 1961), landschapsschilder, graficus
- Pieter Defesche (Maastricht 1921 – Ulestraten 1998), kunstschilder
- Suzanne Dekker (Den Haag, 1975), Mixed media kunstenaar
- Pieter Delicaat (Cuijk, 1956), tekenaar, fotograaf, webdesigner
- Simone M. Dettmeijer (Rotterdam, 1944), kunstschilder, zeefdrukker
- Hans Deuss (Amsterdam, 1948), kunstschilder
- Jan Dibbets (Weert, 1941), Mixed media, fotografie
- Toon Diepstraten (Diessen, 1963), kunstschilder, multimedia
- Rachel Dieraert (1974), kunstschilder
- Henck van Dijck (Someren, 1956), kunstenaar, ontwerper
- Rineke Dijkstra (Sittard, 1959), fotografe
- Robert-Willem Dol (Amsterdam, 1977), kunstenaar, artdirector, entrepreneur
- Desiree Dolron (1963), fotografe
- Danny Drenth (Amsterdam, 1963), multidisciplinair kunstenaar
- Marlene Dumas (Kaapstad, 1953), kunstschilder
E
- Frans van Eijk (Rotterdam, 1938), kunstschilder
- Rineke Engwerda (Delden, 1974), kunstschilder
F
- Casper Faassen (Leidschendam, 1975), beeldend kunstenaar
- Iris Frederix (Schimmert, 1981), kunstschilder
- Hadewij Freeve (Allardsoog, 1971), beeldend kunstenaar
G
- Vera Galis (Delft, 1959), beeldhouwer
- Jon Gardella (Cooperstown, 1948), beeldhouwer, schilder, tekenaar, decor
- Guido Geelen (Thorn, 1963), beeldhouwer
- Thea Gerard (1938-1987), kunstschilder
- Leo Gestel (Woerden, 1881 - 1941), kunstschilder
- Joris Geurts (Oss, 1958), kunstschilder, componist
- Danny Gijsbers (Amsterdam), kunstschilder
- Herman Gordijn (Den Haag, 1932), kunstschilder, graficus
- Paul Grégoire (1915-1988), beeldhouwer
- Pepe Grégoire (Teteringen, 1950) beeldhouwer
- Henk Groen (1907-1970), kunstschilder
- Ger Groeneveld (Haarlem, 1948), kunstschilder
- Robert Jasper Grootveld (1932), happenings, vlottenbouwer
H
- Irene ter Haar (Overveen, 1952), kunstschilder
- Jurriaan van Hall (Heerlen, 1962), kunstschilder
- Petra Hart (Hoorn, 1972), graficus
- Henk Helmantel (Westeremden, 1945), kunstschilder
- Evert van Hemert (Haarlem, 1954), beeldhouwer en schilder
- Jan Henderikse (Delft, 1937), kunstschilder
- Jeroen Hermkens (St. Anthonis, 1960)
- Marianne van den Heuvel, beeldhouwer
- Tim Hinterding, (Kethel, 1952), schilder, graficus
- Florentijn Hofman (Delfzijl, 1977), mixed media
- Joop Hollanders (Amsterdam, 1944), beeldhouwer
- Reinder Homan (Smilde, 1950) graficus
- Margot Homan (Oss), beeldhouwster/kunstenares
- Karin Hoogesteger (Emmeloord, 1973), kunstschilder
- Jeroen Hoogstraten (Utrecht, 1968), kunstenaar/vormgever
- Michel Huisman (Heerlen, 1957), mixed media
I
- Bander van Ierland (Rijswijk 1959), mixed media
- Clazien Immink (Rotterdam 1946), beeldend kunstenaar, mixed media
- Hans Innemee (Heerlen, 1951), kunstschilder
- Wim Izaks (Eibergen 1950 - Enschede 1989), kunstschilder
- Johan IJzerman (Kampen, 1951), kunstschilder, beeldhouwer
J
- Anja Jager (Hoogezand, 1966), kunstschilder,
- Martine Jacobs (Amsterdam, 1956), pastels en graffiti
- Dirk Jan Jager (Heilo, 1965), kunstschilder
- Theo Jansen (1948), beeldhouwer,
- Han Jansen (Kloosterburen, 1931-1994), kunstschilder
- Ko de Jonge (1945), mailart, installaties
- Tjibbe Joustra (1955), videokunst, soundscapes
- Ruud Janssen (1959), kunstenaar
K
- Jacob Kanbier (Leiden, 1949), kunstschilder
- Arie Kater (Amsterdam, 1922-1977), kunstschilder
- Aafke Kelly (Ruinen, 1948), kunstschilder, tekenaar
- Aart Kemink (Rotterdam, 1914 - Toronto, 2006), kunstschilder[1]
- Oskar de Kiefte
- Peter Klashorst (Santpoort, 1957), kunstschilder
- Micha Klein (1964), computerkunstenaar, videokunstenaar
- Fon Klement (Amsterdam, 1930-2000), kunstschilder
- Sander Kletter (Haarlem, 1962), kunstschilder, galeriehouder
- Henk Klinkhamer (leiden, 1952), kunstschilder
- Rudy Klomp (Enschede, 1941), kunstschilder
- Rudi Klijnstra, kunstenaar
- Hein Kocken (Utrecht, 1945), beeldhouwer en kunstschilder
- Job Koelewijn (Spakenburg, 1962), multimedia kunstenaar
- Frans Koppelaar (Den Haag, 1943), kunstschilder
- John Kormeling (Amsterdam 1951)
- Lee Chin Kok, (Leiderdorp, 1967), kunstenares
- Mirko Krabbé (Amsterdam, 1960) kunstschilder ontwerper (multimedia)
- Jeroen Kroos (Rijsoord, 1970), fotograaf
L
- Inez van Lamsweerde (Amsterdam, 1963), fotografe
- Carel Lanters (Didam, 1955), beeldhouwer
- Paul van der Lee (Ter Apel, 1955) kunstschilder
- Luc Leenknegt (Hulst (Zeeuws-Vlaanderen, 1962), beeldhouwer
- Joep van Lieshout (Ravenstein, 1963), installaties
- Klaar van der Lippe (Leiden, 1963), interactieve kunst
M
- Ans Markus (Halfweg, 1947), kunstschilder
- Anneliese Melens (1965), kunstenaar
- Aernout Mik (Groningen, 1962), kunstenaar
- Saskia Minoli (Amsterdam, 1951) kunstschilder
- Michiel Molenaar , kunstschilder
- Wout Muller (1946-2000), kunstschilder
- Pjotr Müller (Amsterdam, 1947), beeldhouwer
- Bert Maurits (Haarlem, 1960), kunstschilder
N
- Napaku (1935-2004), graffitikunstenaar
- Jan Naezer (Tandjong Morawa, Sumatra, 1951), graficus
- Titus Nolte (1955) kunstschilder
- Wouter Nijland (Woldendorp, 1980) kunstschilder
O
- Erwin Olaf (Hilversum, 1959), fotograaf
- Jasper Oostland (Groningen, 1976), kunstschilder
- Jan-Peter van Opheusden, (Eindhoven, 1941), kunstschilder
- Jean-Paul Opperman, (Tiel, 1980), kunstschilder
- Bert Otto (Rotterdam, 1949), kunstschilder
- Margot Oomen (Best, 1970), beeldend kunstenaar
P
- Conny Kim Pols, (Den Haag, 1952), beeldend Kunstenaar
- Niels Post, (Hoogezand-Sappemeer, 1972), videokunstenaar, mixed media
- Uko Post,(Meppel, 1954 ),Lommersweiler (Be), kunstschilder
- Gerriet Postma (Twijzelerheide (Friesland) 1932), kunstschilder
- Lena Postuma (Drachten, 1950), beeldhouwer
- Annemiek Punt (Ootmarsum, 1959), glaskunstenaar
- Robert Pennekamp (Uithoorn, 1963), beeldend kunstenaar
- Hans Petri (Weerselo, 1919 - Dordrecht, 1996), beeldhouwer
Q
- Jan de Quelery (Vlissingen, 1957) maritiem kunstschilder
- Sylvia Quiël (1944) beeldhouwer
R
- Willem de Ridder fluxuskunstenaar, radiomaker
- Cees Robben (Tilburg 1909 - 1988), tekenaar
- Cornelius Rogge (1932), beeldhouwer
- Louis le Roy (Amsterdam, 1924), beeldend kunstenaar, schrijver, tekenleraar
- Marte Röling (Amsterdam 1939), kunstenares, actrice
- Eddy Roos (Amsterdam, 1949), tekenaar, beeldhouwer
- Rene Rietmeyer ('s-Hertogenbosch, 1957), beeldend kunstenaar
S
- Eja Siepman van den Berg (Eindhoven, 1943), beeldhouwster
- Har Sanders (Den Haag, 1929), kunstschilder
- Henk Schiffmacher, tatoeëerder, schrijver en kunstschilder
- Wim T. Schippers (Groningen, 1942), televisiemaker, schrijver en beeldend kunstenaar
- Harald Schole (Amsterdam, 1953), beeldend kunstenaar
- Rob Scholte (Amsterdam, 1958), kunstschilder
- Ton Schulten (Ootmarsum, 1938), kunstschilder
- Jacques Sens (Schiedam, 19??), beeldend kunstenaar
- Peter Sinnige (Alkmaar, 1959), kunstschilder, muzikant
- Martin Sjardijn (Den Haag, 1947), beeldend kunstenaar
- Wailet Slim-Versteeg (Deventer, 1967), kunstschilder
- Peter Smit (Wognum, 1957), kunstschilder
- Fred Smoolenaers (Eindhoven, 1951), kunstschilder
- Auke Sonnega (Leeuwarden, 1910 - 1963), kunstschilder
- Jeroen Sparla (1966), kunstschilder
- Erik van Spronsen (Den Haag, 1948), beeldend kunstenaar
- Theo Steeman, striptekenaar
- Peter Struycken (Den Haag, 1939), beeldend kunstenaar en kleurdeskundige
T
- Shinkichi Tajiri (Los Angeles, 1923), beeldend kunstenaar
- Ed van Teeseling (Amsterdam, 1924), beeldend kunstenaar
- Erik Tierolf (Bergen, 1963), beeldend kunstenaar
- Evert Thielen (Venlo, 1954), kunstschilder
- Wally Thissen (Grevenbicht, 1950), beeldend kunstenaar
- Jean Thomassen (Den Haag, 1949) schilder en schrijver
U
V
- Ine Veen (Koog aan de Zaan, 1937), ballerina, fotomodel, mannequin, zangeres, actrice en schilderes
- Tjeerd Veenhoven (1976), industrieel ontwerper
- Kees Verkade, (Haarlem, 1941) beeldhouwer
- Ari Versluis, (1961) fotograaf
- Jaap Versteegh, beeldend kunstenaar en kunsthistoricus
- Hennie Vink, (Leerdam, 1964), kunstschilderes
- Henk Visch, (Eindhoven, 1950), beeldhouwer, graficus
- Carel Visser, (Papendrecht, 1928), beeldhouwer
- Karel Vreeburg, (Haarlem, 1951), beeldhouwer
W
- Frank Waaldijk (Amsterdam, 1965), schilder, beeldhouwer en tekenaar
- Alex van Warmerdam (Haarlem, 1952), regisseur
- Marijke van Warmerdam (1959), video's en installaties
- Peter Welleman, (1969), illustrator
- Co Westerik (Den Haag, 1924), kunstschilder
- Marleen van Wijngaarden (Leiden, 1966), beeldend kunstenaar
- Maya Wildevuur (Deventer, 1944), kunstschilder
- Wout Wilgenburg (Hoevelaken, 1944), kunstschilder en beeldhouwer
- Ton Willems (Nijmegen 1954), beeldhouwer
- Jan Wolkers (Oegstgeest, 1925), beeldhouwer, schrijver
X
Y
Z
- Robert Zandvliet (Terband, 1970), kunstschilder
- Wim Zurné (Bemmel, 1953), beeldend kunstenaar, graficus
- Ton Zwerver (Amsterdam ) fotograaf, beeldhouwer
- Erik Zwezerijnen (Jutphaas (Utrecht), 1958), beeldend kunstenaar
fr:Liste d'artistes en art contemporain pt:Lista de artistas contemporâneos