Wikisage, de vrije encyclopedie van de tweede generatie, is digitaal erfgoed
Wikisage is op 1 na de grootste internet-encyclopedie in het Nederlands. Iedereen kan de hier verzamelde kennis gratis gebruiken, zonder storende advertenties. De Koninklijke Bibliotheek van Nederland heeft Wikisage in 2018 aangemerkt als digitaal erfgoed.
- Wilt u meehelpen om Wikisage te laten groeien? Maak dan een account aan. U bent van harte welkom. Zie: Portaal:Gebruikers.
- Bent u blij met Wikisage, of wilt u juist meer? Dan stellen we een bescheiden donatie om de kosten te bestrijden zeer op prijs. Zie: Portaal:Donaties.
Lijst van afkortingen van katholieke kloosterorden en congregaties: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(toevoegingen alternatieve namen, spelling, verschuivingen) |
(wat opmaak en kleine toevoegingen) |
||
Regel 2: | Regel 2: | ||
!<small>Afkorting</small>!! Naam !! Andere namen en varianten | !<small>Afkorting</small>!! Naam !! Andere namen en varianten | ||
|- | |- | ||
|AA | |'''AA | ||
|Augustinianorum ab Assumptione | |Augustinianorum ab Assumptione | ||
|[Congregatie van de] [Paters] Assumptonisten <br/>Augustiniani ab Assumptione <br/>Pia Societas Presbyterorum ab Assumptione <br/>Congregatie van de Priesters van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart <br/>Priesters van Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming <br/> | |[Congregatie van de] [Paters] Assumptonisten <br/>Augustiniani ab Assumptione <br/>Pia Societas Presbyterorum ab Assumptione <br/>Congregatie van de Priesters van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart <br/>Priesters van Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming <br/> | ||
|- | |- | ||
|ALB | |'''ALB | ||
|Congregatio Fratrum III Ordinis Sancti Francisci Pauperibus Servanium | |Congregatio Fratrum III Ordinis Sancti Francisci Pauperibus Servanium | ||
|[[Albertijnen]] <br/>Broeders van de Derde Orde van Sint-Franciscus, Dienaren van de Armen | |[[Albertijnen]] <br/>Broeders van de Derde Orde van Sint-Franciscus, Dienaren van de Armen | ||
|- | |- | ||
|CICM | |'''CICM | ||
|Congregatio Immaculati Cordis Mariae | |Congregatio Immaculati Cordis Mariae | ||
|Congregatie van [de Missionarissen van] het Onbevlekt Hart van Maria <br/>[Paters] Missionarissen van [[Scheut]] <br/>Missionarissen van Scheut <br/>Scheutisten | |Congregatie van [de Missionarissen van] het Onbevlekt Hart van Maria <br/>[Paters] Missionarissen van [[Scheut]] <br/>Missionarissen van Scheut <br/>Scheutisten | ||
|- | |- | ||
|CJ | |'''CJ | ||
|Congregatio Josephitarum | |Congregatio Josephitarum | ||
|[Congregatie van de] [[Jozefieten]] | |[Congregatie van de] [[Jozefieten]] | ||
|- | |- | ||
|CM | |'''CM | ||
|Congregatio Missionis | |Congregatio Missionis | ||
|Congregatie der Missie <br/>[Paters] Lazaristen <br/>Paulijnen <br/>Vincentianen | |Congregatie der Missie <br/>[Paters] Lazaristen <br/>Paulijnen <br/>Vincentianen | ||
|- | |- | ||
|CMM | |'''CMM | ||
|Congregatio Missionariorum de Mariannhill | |Congregatio Missionariorum de Mariannhill | ||
|[Congregatie van] Missionarissen van Mariannhill <br/>[Paters] Missionarissen van Mariannhill | |[Congregatie van] Missionarissen van Mariannhill <br/>[Paters] Missionarissen van Mariannhill | ||
|- | |- | ||
|CP | |'''CP | ||
|Congregatio Clericorum Excalceatorum Sanctissimae Crucis et Passionis Domini Jesu Christi | |Congregatio Clericorum Excalceatorum Sanctissimae Crucis et Passionis Domini Jesu Christi | ||
|Congregatio Passionis Jesu Christi <br/>Congregatie van het Allerheiligste Kruis en het Lijden onzes Heren Jezus Christus <br/>Paters Passionisten <br/>Passionisten | |Congregatio Passionis Jesu Christi <br/>Congregatie van het Allerheiligste Kruis en het Lijden onzes Heren Jezus Christus <br/>Paters Passionisten <br/>Passionisten | ||
|- | |- | ||
|CRL | |'''CRL | ||
|Canonici Regularis Lateranenses | |Canonici Regularis Lateranenses | ||
|Ordo Canonicorum Regularium Sti Augustini <br/>Orde van de reguliere kanunniken van Sint Augustinus <br/>Congregatio Sancitissimi Salvatoris Lateranensis <br/>Congregatie van de Lateranen <br/>Paters Reguliere Kanunniken van St. Jan van Lateranen <br/>Kanunniken van St. Jan van Lateranen | |Ordo Canonicorum Regularium Sti Augustini <br/>Orde van de reguliere kanunniken van Sint Augustinus <br/>Congregatio Sancitissimi Salvatoris Lateranensis <br/>Congregatie van de Lateranen <br/>Paters Reguliere Kanunniken van St. Jan van Lateranen <br/>Kanunniken van St. Jan van Lateranen | ||
|- | |- | ||
|CRSS | |'''CRSS | ||
| | |||
|Reguliere Kanunnikessen van het Heilig Graf | |Reguliere Kanunnikessen van het Heilig Graf | ||
|- | |||
|'''CRW | |||
| | | | ||
|Reguliere Kanunnikessen van Windesheim | |Reguliere Kanunnikessen van Windesheim | ||
|- | |- | ||
|CSAl | |'''CSAl | ||
|Congregatio Sancti Aloysii de Gonzage | |Congregatio Sancti Aloysii de Gonzage | ||
|Broeders van Saint Louis<!---in Oudenbosch---><br/>Congregatie van Sint Aloysius van Gonzaga | |Broeders van Saint Louis<!---in Oudenbosch---><br/>Congregatie van Sint Aloysius van Gonzaga | ||
|- | |- | ||
|CSD | |'''CSD | ||
| | |||
|Broedercongregatie O.L.Vrouw van Zeven Smarten | |Broedercongregatie O.L.Vrouw van Zeven Smarten | ||
|- | |- | ||
|CSSp | |'''CSSp | ||
|Congregatio Sancti Spiritus | |Congregatio Sancti Spiritus | ||
|Congregatie van de H. Geest <br/>Congregatie van de H. Geest en van het Onbevlekt Hart van Maria <br/>Paters van de H. Geest <br/>Spiritijnen | |Congregatie van de H. Geest <br/>Congregatie van de H. Geest en van het Onbevlekt Hart van Maria <br/>Paters van de H. Geest <br/>Spiritijnen | ||
|- | |- | ||
|CSSR | |'''CSSR | ||
|Congregatio Sanctissimi Redemptoris | |Congregatio Sanctissimi Redemptoris | ||
|Congregatie van de Allerheiligste Verlosser <br/>[Paters] Redemptoristen | |Congregatie van de Allerheiligste Verlosser <br/>[Paters] Redemptoristen | ||
|- | |- | ||
|FMM | |'''FMM | ||
|Congregatio Fratrum Misercordiae Montabaur | |Congregatio Fratrum Misercordiae Montabaur | ||
|[[Barmhartige Broeders van Montabaur]] <br/>Broeders van Barmhartigheid van de heilige Joannes de Deo | |[[Barmhartige Broeders van Montabaur]] <br/>Broeders van Barmhartigheid van de heilige Joannes de Deo | ||
|- | |- | ||
|FS | |'''FS | ||
|Filii Sacrae Familiae Iesu, Mariae et Josephi | |Filii Sacrae Familiae Iesu, Mariae et Josephi | ||
|[[Zonen van de Heilige Familie]] | |[[Zonen van de Heilige Familie]] | ||
|- | |- | ||
|FSC | |'''FSC | ||
|Fratres Scolarum Christianorum | |Fratres Scolarum Christianorum | ||
|[[Broeders van de Christelijke Scholen]] | |[[Broeders van de Christelijke Scholen]] | ||
|- | |- | ||
|FSF | |'''FSF | ||
|Fratres Sacrae Familiae | |Fratres Sacrae Familiae | ||
|[[Broeders van de Heilige Familie]] | |[[Broeders van de Heilige Familie]] | ||
|- | |- | ||
|MA,<br/>MAFR, | |'''MA,<br/>MAFR'''<br/>(= PA, WP, PB) | ||
|Societas Missionariorum Africae | |Societas Missionariorum Africae | ||
|Missionarisen van Afrika <br/>Afrikaanse Missies <br/>Sociëteit van de Missionarissen van Africa <br/>Gezelschap van de Missionarissen van Afrika <br/> | |Missionarisen van Afrika <br/>Afrikaanse Missies <br/>Sociëteit van de Missionarissen van Africa <br/>Gezelschap van de Missionarissen van Afrika <br/> | ||
[Paters] Missionarissen van Afrika <br/><small>''identiek aan:'' PA, WP (Witte Paters)</small> | [Paters] Missionarissen van Afrika <br/><small>''identiek aan:'' PA, WP (Witte Paters)</small> | ||
|- | |- | ||
|MHM | |'''MHM | ||
|Soecietas Sancti Josephi pro Missionibus exteris de Mill Hill apud Londinum | |Soecietas Sancti Josephi pro Missionibus exteris de Mill Hill apud Londinum | ||
|Societas Missionariorum a S. S. Joseph (SSJ) <br/>Congregatie van Missionarissen van Mill Hill <br/>St. Josephs Congregatie van Mill Hill <br/>St. Josephs Congregatie voor Vreemde Missiën <br/>Fathers van Mill Hill <br/>Paters van Mill Hill <br/>Missionarissen van Mill Hill | |Societas Missionariorum a S. S. Joseph (SSJ) <br/>Congregatie van Missionarissen van Mill Hill <br/>St. Josephs Congregatie van Mill Hill <br/>St. Josephs Congregatie voor Vreemde Missiën <br/>Fathers van Mill Hill <br/>Paters van Mill Hill <br/>Missionarissen van Mill Hill | ||
|- | |- | ||
|MSC | |'''MSC | ||
|Congregatio de Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu | |Congregatio de Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu | ||
|Congregatie van de Missionarissen van het H. Hart van Jezus <br/>[Paters] [[Missionarissen van het Heilig Hart]] <br/>Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu <br/>Missionarissen van het H. Hart van Jezus | |Congregatie van de Missionarissen van het H. Hart van Jezus <br/>[Paters] [[Missionarissen van het Heilig Hart]] <br/>Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu <br/>Missionarissen van het H. Hart van Jezus | ||
|- | |- | ||
|MSF | |'''MSF | ||
|Congregatio Missionariorum a Sacra Familia | |Congregatio Missionariorum a Sacra Familia | ||
|[[Missionarissen van de Heilige Familie]] <br/>Congregatie van de Missionarissen van de H. Familie<br/>Paters Missionarissen van de H. Familie | |[[Missionarissen van de Heilige Familie]] <br/>Congregatie van de Missionarissen van de H. Familie<br/>Paters Missionarissen van de H. Familie | ||
|- | |- | ||
|OCarm | |'''OCarm | ||
|Ordo Fratrum Beatae Mariae Virginis de Monte Carmelo | |Ordo Fratrum Beatae Mariae Virginis de Monte Carmelo | ||
|Ordo Fratrum Carmelitarum Antiqueae Observantiae <br/>Ordo Carmelitarum <br/>Orde van Onze Lieve Vrouw van de Berg Karmel <br/>Broeders van Onze Lieve Vrouw van de Berg Karmel <br/>Orde van Geschoeide Karmelieten <br/>Geschoeide Karmelieten <br/>Carmelieten <br/>[Paters] Karmelieten <br/> Karmelieten <br/>Lieve Vrouwe Broeders | |Ordo Fratrum Carmelitarum Antiqueae Observantiae <br/>Ordo Carmelitarum <br/>Orde van Onze Lieve Vrouw van de Berg Karmel <br/>Broeders van Onze Lieve Vrouw van de Berg Karmel <br/>Orde van Geschoeide Karmelieten <br/>Geschoeide Karmelieten <br/>Carmelieten <br/>[Paters] Karmelieten <br/> Karmelieten <br/>Lieve Vrouwe Broeders | ||
|- | |- | ||
|OCSO | |'''OCSO | ||
|Ordo Cisterciensium Strictioris Observantiae | |Ordo Cisterciensium Strictioris Observantiae | ||
|Orde van de Hervormde Cisterciënzers <br/>Orde van de Cisterciënzers van de Strenge Onderhouding <br/>Orde van de Cisterciënzers van de Strikte Observantie | |Orde van de Hervormde Cisterciënzers <br/>Orde van de Cisterciënzers van de Strenge Onderhouding <br/>Orde van de Cisterciënzers van de Strikte Observantie <br/>[Paters] Trappisten | ||
|- | |- | ||
|OFM | |'''OFM | ||
|Ordo Fratrum Minorum | |Ordo Fratrum Minorum | ||
|Ordo Sancti Francisci (OSF)<br/>Orde van de Minderbroeders Franciscanen <br/>[Paters] Franciscanen | |Ordo Sancti Francisci (OSF)<br/>Orde van de Minderbroeders Franciscanen <br/>[Paters] Franciscanen | ||
|- | |- | ||
|OFMCap | |'''OFMCap | ||
|Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum | |Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum | ||
|Orde van de Minderbroeders Kapucijnen <br/>Capucijnen <br/>Minderbroeders Capucijnen <br/>Paters Kapucijnen | |Orde van de Minderbroeders Kapucijnen <br/>Capucijnen <br/>Minderbroeders Capucijnen <br/>Paters Kapucijnen | ||
|- | |- | ||
|OFMConv | |'''OFMConv | ||
|Ordo Fratrum Minorum Conventualium | |Ordo Fratrum Minorum Conventualium | ||
|Orde van de Minderbroeders Conventuelen <br/>Frates Minores Conventuales <br/>Paters Minderbroeders Conventuelen <br/>Minderbroeders Conventuelen <br/>Paters Conventuelen <br/>Conventuelen | |Orde van de Minderbroeders Conventuelen <br/>Frates Minores Conventuales <br/>Paters Minderbroeders Conventuelen <br/>Minderbroeders Conventuelen <br/>Paters Conventuelen <br/>Conventuelen | ||
|- | |- | ||
|OMI | |'''OMI | ||
|Congregatio Missionariorium Oblatorum Sanctissimae et Immaculatae Virgines Mariae | |Congregatio Missionariorium Oblatorum Sanctissimae et Immaculatae Virgines Mariae | ||
|Congregatie van de Missionarissen Oblaten van de Onbevlekte Maagd Maria <br/>Missionarissen van de H. Carolus Borromeus <br/><!---Missionaires de Provincie ???->Missionarissen Oblaten van de Onbevlekte Maagd Maria <br/>Oblaten van de Onbevlekte Maagd Maria <br/>[Paters] Oblaten van Maria | |Congregatie van de Missionarissen Oblaten van de Onbevlekte Maagd Maria <br/>Missionarissen van de H. Carolus Borromeus <br/><!---Missionaires de Provincie ???->Missionarissen Oblaten van de Onbevlekte Maagd Maria <br/>Oblaten van de Onbevlekte Maagd Maria <br/>[Paters] Oblaten van Maria | ||
|- | |- | ||
|OP | |'''OP | ||
|Odro Praedicatorum | |Odro Praedicatorum | ||
|Ordo Fratrum Praedicatorum <br/>[Orde van de] Predikbroeders <br/>[Paters] Dominicanen <br/>Predikheren | |Ordo Fratrum Praedicatorum <br/>[Orde van de] Predikbroeders <br/>[Paters] Dominicanen <br/>Predikheren | ||
|- | |- | ||
|OPRAEM | |'''OPRAEM | ||
|Candidus et Canonicus Ordo Praemonstratensis | |Candidus et Canonicus Ordo Praemonstratensis | ||
|Orde van Reguliere Kanunniken van Prémontré <br/>Orde van Premonstreit <br/>Praemonstratenzers <br/>Premonstratenzers <br/>Norbertijnen <br/>Witheren | |Orde van Reguliere Kanunniken van Prémontré <br/>Orde van Premonstreit <br/>Praemonstratenzers <br/>Premonstratenzers <br/>Norbertijnen <br/>Witheren | ||
|- | |- | ||
|OSA | |'''OSA | ||
|Ordo Sancti Augustini | |Ordo Sancti Augustini | ||
|Ordo Eremitarum Sancti Augustini (OESA)<br/>Orde van de Eremieten van Sint Augustinus (354-430)<br/>Orde van de Augustijnen <br/>[Paters] Augustijnen <br/>Augustijnen Eremieten <br/>Augustijnen | |Ordo Eremitarum Sancti Augustini (OESA)<br/>Orde van de Eremieten van Sint Augustinus (354-430)<br/>Orde van de Augustijnen <br/>[Paters] Augustijnen <br/>Augustijnen Eremieten <br/>Augustijnen | ||
|- | |- | ||
|OSB | |'''OSB | ||
|Ordo Sancti Benedicti | |Ordo Sancti Benedicti | ||
|[Paters] Benedictijnen | |[Paters] Benedictijnen | ||
|- | |- | ||
|OSC | |'''OSC | ||
|Ordo Sanctae Crucis | |Ordo Sanctae Crucis | ||
|[Orde van de] Reguliere Kanunniken van het H. Kruis <br/>Orde van het H. Kruis <br/>[Paters] Kruisheren | |[Orde van de] Reguliere Kanunniken van het H. Kruis <br/>Orde van het H. Kruis <br/>[Paters] Kruisheren | ||
|- | |- | ||
|OSCam | |'''OSCam | ||
|Clerici Regulares Ministrantes Infirmis | |Clerici Regulares Ministrantes Infirmis | ||
|Ordo Clericorum regularium Ministratium Infirmis <br/>Ordo Sancti Camili <br/>Paters Camillianen | |Ordo Clericorum regularium Ministratium Infirmis <br/>Ordo Sancti Camili <br/>Paters Camillianen <br/> Vaders van de Goede Dood | ||
|- | |- | ||
|OSFS | |'''OSFS | ||
|Institutum Oblatorum Sancti Francisci Salesii | |Institutum Oblatorum Sancti Francisci Salesii | ||
|Congregatie van de Oblaten van de H. Franciscus van Sales <br/>Paters Oblaten van Sales <br/>Paters Oblaten van de H. Franciscus van Sales <br/>Oblaten van Sales | |Congregatie van de Oblaten van de H. Franciscus van Sales <br/>Paters Oblaten van Sales <br/>Paters Oblaten van de H. Franciscus van Sales <br/>Oblaten van Sales | ||
|- | |- | ||
|PA | |'''PA'''<br>(= MAFR) | ||
|Patres Albi | |Patres Albi | ||
|Witte Paters (WP)<br/>Pères Blancs (PB)<br/><small>''identiek aan:''</small> MAFR, Missionarissen van Afrika | |Witte Paters (WP)<br/>Pères Blancs (PB)<br/><small>''identiek aan:''</small> MAFR, Missionarissen van Afrika | ||
|- | |- | ||
|PSDP | |'''PSDP | ||
|Congregatio Pauperum Servorum Divinae Providentiae | |Congregatio Pauperum Servorum Divinae Providentiae | ||
|[[Arme Dienaren van de Goddelijke Voorzienigheid]] | |[[Arme Dienaren van de Goddelijke Voorzienigheid]] | ||
|- | |- | ||
|SCJ | |'''SCJ | ||
|Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu | |Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu | ||
|Sacerdotes a Sacro Corde Jesu <br/>[Congregatie van de] Priesters van het H. Hart van Jezus <br/>Paters Priesters van het H. Hart van Jezus | |Sacerdotes a Sacro Corde Jesu <br/>[Congregatie van de] Priesters van het H. Hart van Jezus <br/>Paters Priesters van het H. Hart van Jezus | ||
|- | |- | ||
|SDB | |'''SDB | ||
|Societas Sancti Francisci Salesii | |Societas Sancti Francisci Salesii | ||
|Congregatie van de Salesianen van Don Bosco <br/>Salesianen <br/>Paters Salesianen van Don Bosco | |Congregatie van de Salesianen van Don Bosco <br/>Salesianen <br/>Paters Salesianen van Don Bosco | ||
|- | |- | ||
|SJ | |'''SJ | ||
|Societas Jesu | |Societas Jesu | ||
|Sociëteit van Jezus <br/>[Paters] Jezuïeten <br/>Orde van de Jezuïeten | |Sociëteit van Jezus <br/>[Paters] Jezuïeten <br/>Orde van de Jezuïeten | ||
|- | |- | ||
|SM | |'''SM | ||
|Societatas Mariae | |Societatas Mariae | ||
|Sociëteit van Maria <br/>Sociëteit van de Paters Maristen <br/>[Paters] Maristen | |Sociëteit van Maria <br/>Sociëteit van de Paters Maristen <br/>[Paters] Maristen | ||
|- | |- | ||
|SMA | |'''SMA | ||
|Societas Lugdunensis pro Missionibus ad Afros | |Societas Lugdunensis pro Missionibus ad Afros | ||
|Sociëteit voor de Afrikaanse Missiën <br/>Societas pro Missionibus ad Afros <br/>Sociëteit voor Afrikaansche Missiën van Lyon <br/>Sociëteit voor Afrikaanse Missiën <br/>Missionarissen van Cadier en Keer <br/>Missionarissen voor Afrika <br/>Paters Sociëteit voor Afrikaanse Missiën <br/>Paters van Cadier en Keer | |Sociëteit voor de Afrikaanse Missiën <br/>Societas pro Missionibus ad Afros <br/>Sociëteit voor Afrikaansche Missiën van Lyon <br/>Sociëteit voor Afrikaanse Missiën <br/>Missionarissen van Cadier en Keer <br/>Missionarissen voor Afrika <br/>Paters Sociëteit voor Afrikaanse Missiën <br/>Paters van Cadier en Keer | ||
|- | |- | ||
|SMM | |'''SMM | ||
|Societas Mariae Montfortensis | |Societas Mariae Montfortensis | ||
|Missionarii Societatas Mariae (MSM) <br/>Congregatie van het Gezelschap van Maria <br/>Missionarissen van het Gezelschap van Maria<br/>Compagnie van Maria <br/>Paters Montfortanen <br/>Montfortanen | |Missionarii Societatas Mariae (MSM) <br/>Congregatie van het Gezelschap van Maria <br/>Missionarissen van het Gezelschap van Maria<br/>Compagnie van Maria <br/>Paters Montfortanen <br/>Montfortanen | ||
|- | |- | ||
|SSCC | |'''SSCC | ||
|Congregato Sacrorum Codium Jesu et Mariae | |Congregato Sacrorum Codium Jesu et Mariae | ||
|Congregatio Sacrorum Cordium Jesu et Mariae necnon et Adorationes perpetua Sanctissimi Sacramenti Altaris <br/>Congregatie van de Paters van de H.H. Harten van Jezus en Maria en van de Eeuwigdurende Aanbidding van het Allerheiligste Sacrament des Altaars <br/>Picpus-paters <br/>Paters Picpussen <br/>Paters van de H.H. Harten | |Congregatio Sacrorum Cordium Jesu et Mariae necnon et Adorationes perpetua Sanctissimi Sacramenti Altaris <br/>Congregatie van de Paters van de H.H. Harten van Jezus en Maria en van de Eeuwigdurende Aanbidding van het Allerheiligste Sacrament des Altaars <br/>Picpus-paters <br/>Paters Picpussen <br/>Paters van de H.H. Harten | ||
|- | |- | ||
|SSS | |'''SSS | ||
|Societas Sanctissimi Sacramenti | |Societas Sanctissimi Sacramenti | ||
|[Congregatie van de] Paters van het Allerheiligst Sacrament <br/>Sacramentijnen <br/>Paters van Brakkestein | |[Congregatie van de] Paters van het Allerheiligst Sacrament <br/>Sacramentijnen <br/>Paters van Brakkestein | ||
|- | |- | ||
|SVD | |'''SVD | ||
|Societas Verbi Divini | |Societas Verbi Divini | ||
|Gezelschap van het Goddelijk Woord <br/>Gezelschap van Priesters van het Goddelijk Woord <br/>Paters Missionarissen van het Goddelijk Woord <br/>Missionarissen van [[Steyl]] | |Gezelschap van het Goddelijk Woord <br/>Gezelschap van Priesters van het Goddelijk Woord <br/>Paters Missionarissen van het Goddelijk Woord <br/>Missionarissen van [[Steyl]] | ||
|- | |- | ||
|WP | |'''WP | ||
|<small>'' | |<small>''zie PA''</small> | ||
|} | |} | ||
Versie van 20 aug 2013 19:54
Afkorting | Naam | Andere namen en varianten |
---|---|---|
AA | Augustinianorum ab Assumptione | [Congregatie van de] [Paters] Assumptonisten Augustiniani ab Assumptione Pia Societas Presbyterorum ab Assumptione Congregatie van de Priesters van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart Priesters van Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming |
ALB | Congregatio Fratrum III Ordinis Sancti Francisci Pauperibus Servanium | Albertijnen Broeders van de Derde Orde van Sint-Franciscus, Dienaren van de Armen |
CICM | Congregatio Immaculati Cordis Mariae | Congregatie van [de Missionarissen van] het Onbevlekt Hart van Maria [Paters] Missionarissen van Scheut Missionarissen van Scheut Scheutisten |
CJ | Congregatio Josephitarum | [Congregatie van de] Jozefieten |
CM | Congregatio Missionis | Congregatie der Missie [Paters] Lazaristen Paulijnen Vincentianen |
CMM | Congregatio Missionariorum de Mariannhill | [Congregatie van] Missionarissen van Mariannhill [Paters] Missionarissen van Mariannhill |
CP | Congregatio Clericorum Excalceatorum Sanctissimae Crucis et Passionis Domini Jesu Christi | Congregatio Passionis Jesu Christi Congregatie van het Allerheiligste Kruis en het Lijden onzes Heren Jezus Christus Paters Passionisten Passionisten |
CRL | Canonici Regularis Lateranenses | Ordo Canonicorum Regularium Sti Augustini Orde van de reguliere kanunniken van Sint Augustinus Congregatio Sancitissimi Salvatoris Lateranensis Congregatie van de Lateranen Paters Reguliere Kanunniken van St. Jan van Lateranen Kanunniken van St. Jan van Lateranen |
CRSS | Reguliere Kanunnikessen van het Heilig Graf | |
CRW | Reguliere Kanunnikessen van Windesheim | |
CSAl | Congregatio Sancti Aloysii de Gonzage | Broeders van Saint Louis Congregatie van Sint Aloysius van Gonzaga |
CSD | Broedercongregatie O.L.Vrouw van Zeven Smarten | |
CSSp | Congregatio Sancti Spiritus | Congregatie van de H. Geest Congregatie van de H. Geest en van het Onbevlekt Hart van Maria Paters van de H. Geest Spiritijnen |
CSSR | Congregatio Sanctissimi Redemptoris | Congregatie van de Allerheiligste Verlosser [Paters] Redemptoristen |
FMM | Congregatio Fratrum Misercordiae Montabaur | Barmhartige Broeders van Montabaur Broeders van Barmhartigheid van de heilige Joannes de Deo |
FS | Filii Sacrae Familiae Iesu, Mariae et Josephi | Zonen van de Heilige Familie |
FSC | Fratres Scolarum Christianorum | Broeders van de Christelijke Scholen |
FSF | Fratres Sacrae Familiae | Broeders van de Heilige Familie |
MA, MAFR (= PA, WP, PB) |
Societas Missionariorum Africae | Missionarisen van Afrika Afrikaanse Missies Sociëteit van de Missionarissen van Africa Gezelschap van de Missionarissen van Afrika [Paters] Missionarissen van Afrika |
MHM | Soecietas Sancti Josephi pro Missionibus exteris de Mill Hill apud Londinum | Societas Missionariorum a S. S. Joseph (SSJ) Congregatie van Missionarissen van Mill Hill St. Josephs Congregatie van Mill Hill St. Josephs Congregatie voor Vreemde Missiën Fathers van Mill Hill Paters van Mill Hill Missionarissen van Mill Hill |
MSC | Congregatio de Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu | Congregatie van de Missionarissen van het H. Hart van Jezus [Paters] Missionarissen van het Heilig Hart Missionarii Sacratissimi Cordis Jesu Missionarissen van het H. Hart van Jezus |
MSF | Congregatio Missionariorum a Sacra Familia | Missionarissen van de Heilige Familie Congregatie van de Missionarissen van de H. Familie Paters Missionarissen van de H. Familie |
OCarm | Ordo Fratrum Beatae Mariae Virginis de Monte Carmelo | Ordo Fratrum Carmelitarum Antiqueae Observantiae Ordo Carmelitarum Orde van Onze Lieve Vrouw van de Berg Karmel Broeders van Onze Lieve Vrouw van de Berg Karmel Orde van Geschoeide Karmelieten Geschoeide Karmelieten Carmelieten [Paters] Karmelieten Karmelieten Lieve Vrouwe Broeders |
OCSO | Ordo Cisterciensium Strictioris Observantiae | Orde van de Hervormde Cisterciënzers Orde van de Cisterciënzers van de Strenge Onderhouding Orde van de Cisterciënzers van de Strikte Observantie [Paters] Trappisten |
OFM | Ordo Fratrum Minorum | Ordo Sancti Francisci (OSF) Orde van de Minderbroeders Franciscanen [Paters] Franciscanen |
OFMCap | Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum | Orde van de Minderbroeders Kapucijnen Capucijnen Minderbroeders Capucijnen Paters Kapucijnen |
OFMConv | Ordo Fratrum Minorum Conventualium | Orde van de Minderbroeders Conventuelen Frates Minores Conventuales Paters Minderbroeders Conventuelen Minderbroeders Conventuelen Paters Conventuelen Conventuelen |
OMI | Congregatio Missionariorium Oblatorum Sanctissimae et Immaculatae Virgines Mariae | Congregatie van de Missionarissen Oblaten van de Onbevlekte Maagd Maria Missionarissen van de H. Carolus Borromeus |